ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznymUbezpieczenie kredytu hipotecznego to często konieczna kwestia, jakiej musimy dopełnić podczas wnioskowania o zobowiązanie. Zdarza się, że konsumenci chcą zrezygnować z tego typu opcji, jednak pamiętajmy, że jest ona zabezpieczeniem nie tylko dla banku, ale również dla nas. W wielu przypadkach możemy skorzystać z możliwości wykupienia polisy, która przyniesie nam wiele korzyści w razie nagłych przypadków. Często jest to również konieczny do wykonania krok, jeśli chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny opiewający na dużą sumę. Sprawdźmy, czym dokładnie jest ubezpieczenie do kredytu hipotecznego i jakie jego rodzaje są najpopularniejsze. 

Ubezpieczenie a kredyt hipoteczny 

W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego, kredyt na dom czy mieszkanie wiąże się nie tylko z zaciągnięciem wyższej sumy, ale także ze spłatą, która towarzyszy nam przez wiele lat. Z tego powodu banki starają się maksymalnie zabezpieczyć przed ewentualnym brakiem uiszczania rat przez konsumentów, wymagają wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Nie musimy jednak obawiać się, że będzie ono zbyt wysokie i znacznie zaburzy nasz budżet. Najczęściej jego kwota jest rozdzielona na wiele mniejszych części, które są wliczane do naszych miesięcznych rat. Dzięki temu nie odczujemy znacznie różnicy w domowych finansach. Pamiętajmy również, że możemy skorzystać z dodatkowych polis, które dadzą nam pełne bezpieczeństwo w razie wystąpienia niespodziewanych sytuacji. Jest to np. ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego czy też ubezpieczenie kredytu hipotecznego od śmierci. 

Ubezpieczenie na życie kredyt hipoteczny 

Biorąc kredyt hipoteczny, nie musimy korzystać wyłącznie z wykupienia polisy na pożyczoną kwotę. Banki współpracując z towarzystwami ubezpieczeniowymi, oferują nam także możliwość dokupienia innego typu ubezpieczeń na korzystnych warunkach. Możemy więc przy okazji wykupić ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego, a nawet ubezpieczyć go na wypadek śmierci kredytobiorcy. Jak wskazują kalkulator kredytu hipotecznego i ranking aktualnych ofert, tego typu opcje nie są koniecznością, a jedynie opcją, z której konsumenci mogą, a nie muszą skorzystać. Warto jednak przeanalizować wszelkie możliwości, aby skorzystać z jak najlepszych warunków. 

Ubezpieczenie na życie do kredytu na dom czy mieszkanie obejmuje sytuacje jak:

Poważna choroba — Środki wypłacane są wówczas gdy u kredytobiorcy zdiagnozowany zostanie nowotwór, udar lub zawał. Pieniądze muszą być wykorzystane na wydatki związane z leczeniem. 

Pobyt szpitalny — W związku z wypadkiem lub chorobą kredytobiorcy wypłacane są środki z odszkodowania za każdy dzień spędzony w szpitalu. 

— Operacja chirurgiczna — Jeśli wypadek lub ciężka choroba wymaga przeprowadzenia operacji chirurgicznej, konsument otrzymuje środki, których celem jest sfinansowanie wydatków związanych z interwencją chirurgiczną. 

Niepełnosprawność/trwałe inwalidztwo — Środki z ubezpieczenia wypłacane są w formie comiesięcznej renty w przypadku gdy u kredytobiorcy wystąpi nagłe trwałe inwalidztwo (np. w wyniku wypadku). 

— Następstwo nieszczęśliwego wypadku — Jeśli kredytobiorca złamie nogę, rękę lub zwichnie bank, może liczyć na wypłatę świadczenia. Szczegółowa lista urazów, jakie obejmuje polisa, jest udostępniona przed podpisaniem umowy. 

Warto pamiętać, że ubezpieczenia na życie czy na wypadek śmierci są udzielane przy okazji zaciągania kredytów hipotecznych w większości banków. Nie są jednak koniecznością i to od nas zależy, czy chcemy skorzystać z takiej opcji. W znalezieniu atrakcyjnej oferty pomoże nam ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego kalkulator, który wyliczy wszelkie koszty związane z wykupieniem polisy i wyświetli wszystkie warunki. 

5/5 - (1 oddanych ocen)