sesje elixir santander

Sesje Elixir Santander odbywają się w trzech różnych przedziałach godzinowych. Warto sprawdzić to, kiedy wychodzą pieniądze z naszego konta oraz o jakich porach możemy otrzymać przelew, który ktoś nam zlecił. Jest to podstawowy element, z którym powinien zapoznać się każdy klient posiadający konto w Santander. Sesje przychodzące są niezwykle istotne, gdy czekamy na bardzo ważny przelew, aby zapłacić rachunki, pożyczyć komuś pieniądze, zrobić pilne zakupy, czy też wysłać ratę, której termin płatności się zbliża. Z kolei w banku Santander sesje wychodzące dotyczą zleceń przelewów, które zrealizowaliśmy w oddziale lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Ta kwestia jest ważna w sytuacji, gdy chcemy aby pieniądze ekspresowo dotarły do odbiorcy. 

Santander Elixir 

Sesje Elixir Santander to specjalny system bankowości, od którego zależy, kiedy przelew przyjdzie na nasze konta oraz o której godzinie środki wyjdą z rachunku i wyruszą w drogę do odbiorcy. Podczas jego obowiązywania instytucje finansowe wymieniają się danymi. Banki wówczas realizują zlecenia przelewów, które złożyliśmy, a także następuje księgowanie przelanej gotówki na naszych rachunkach. 

Dlaczego warto sprawdzać sesje przychodzące Santander i przelewy wychodzące?

Godziny księgowania Santander to niezwykle istotna kwestia dla wszystkich klientów posiadających konto w banku Santander. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy czekamy na ważny przelew, a nie wiemy, o jakiej porze możemy się go spodziewać. Zamiast ciągłego logowania się do bankowości i sprawdzania stanu konta, warto sprawdzić, kiedy są sesje przychodzące Santander. Wówczas będziemy wiedzieli, podczas której sesji rozliczeniowej, otrzymamy przelew. 

Jeśli chodzi o godziny przelewów Santander podczas sesji wychodzących, również jest to kwestia, z którą warto się zapoznać. Często zdarza się, że pilnie musimy zapłacić ważne rachunki, kupić potrzebne produkty, czy też pożyczyć komuś środki. Równie często musimy uiścić ratę pożyczki pozabankowej, którą zaciągamy z powodu braku zdolności kredytowej. Jeśli zbliża się jej termin, należy zadbać o to, by trafiła do firmy jak najszybciej. Dzięki temu unikamy odsetek karnych. 

Santander sesje przychodzące

Santander Bank Polska realizuje przelewy przychodzące w trzech porach każdego dnia roboczego. Pamiętajmy o tym, że system Elixir nie dotyczy weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy. 

— I sesja przychodząca Elixir — po godzinie 10:30

— II sesja przychodząca Elixir — po godzinie 14:30

— III sesja przychodząca Elixir — po godzinie 17:00

Jeśli pieniądze wysłane przelewem nie zaksięgują się na naszym koncie osobistym do godziny 18:00, otrzymamy je kolejnego dnia roboczego. Możemy spodziewać się przelewu przychodzącego podczas najbliższej sesji rozliczeniowej o 11:00. 

Santander Bank Polska sesje wychodzące

— I sesja wychodząca Elixir — do godziny 08:15

— II sesja wychodząca Elixir — do godziny 12:15

— III sesja wychodząca Elixir — do godziny 14:45.

Jeśli zlecimy przelew po godzinie 14:45, pieniądze wyjdą z konta dopiero następnego dnia roboczego w czasie I sesji Elixir. 

3.5/5 - (8 oddanych ocen)