bank pekao sa

Sesje przychodzące Pekao pozwolą nam dowiedzieć się, o jakiej porze dnia możemy spodziewać się środków na naszym koncie osobistym. Jest to niezwykle ważne, jeśli oczekujemy pilnego przelewu i szybko musimy pokryć ważne wydatki. W Pekao sa sesje przychodzące przebiegają w trzech różnych przedziałach godzinowych. 

Pekao sesje elixir

Sesje elixir to system, w czasie którego następuje wymiana danych między bankami i przesyłanie środków zleconych przelewem. Poznanie, jak wygląda ksiegowanie Pekao sa, jest niezwykle ważne, zwłaszcza, jeśli zależy nam na szybkim otrzymaniu pieniędzy. Dodatkowo, wiedząc kiedy są sesje wychodzace Pekao, będziemy świadomi, o której godzinie należy zlecać przelew, by dotarł on jak najszybciej do odbiorcy, który niecierpliwie czeka na środki. 

Pekao sesje 

Sesje Pekao sa, tak jak w większości banków, odbywają się w trzech porach dnia. Klasyczne sesje elixir Pekao dotyczą wyłącznie dni roboczych. Warto więc wiedzieć, że wykonując przelewy w weekend, lub czekając na środki do wieczora w piątek, nie trafią one na konto w wolne dni. Zostaną one wysłane dopiero kolejnego dnia roboczego. Jeśli zależy nam na tym aby przelew doszedł w terminie, warto wówczas skorzystać z możliwości wykonania ekspresowego. 

Sesje przychodzące Pekao 

Sesje przychodzace Pekao sa odbywają się w godzinach:

—  1 sesja — 11:00 — księgowanie Pekao po godzinie 11:00;

— 2 sesja — 15:00 — księgowanie Pekao po godzinie 15:00;

— 3 sesja — 17:00 — księgowanie przelewów po godzinie 17:30.

Jeśli nie otrzymamy przelewu, na który czekamy, po godzinie 17:30, oznacza to, że środki dopiero trafią na konto kolejnego dnia roboczego. Pekao sesje przychodzące pomiędzy osobami, które posiadają konto w tym samym banku, są ekspresowe, więc pieniądze są księgowane w ciągu kilku minut. 

Sesje wychodzące w Pekao

Sesje wychodzące w Pekao sa odbywają się w godzinach:

— 1 sesja — dyspozycja złożona max. do 8:30.

— 2 sesja — dyspozycja złożona max. do 12:30. 

— 3 sesja — dyspozycja złożona max. do 15:00. 

Dlaczego warto znać godziny sesji przychodzących i wychodzących?

Sesje przychodzące i wychodzące w każdym banku mogą odbywać się o innych godzinach. Pomimo tego, że zazwyczaj pory nie różnią się od siebie gwałtownie, to może zdarzyć się, że przelew wykonany kilka minut później trafi do nas dopiero wieczorem lub kolejnego dnia. Często zdarza się, że niecierpliwie czekamy na pieniądze, które są nam niezbędne do pokrycia pilnych wydatków, np. zapłacenia raty kredytu w terminie lub zakupu żywności. Jeśli przelew jest wykonany z konta w tym samym banku, nie musimy o nic się martwić, gdyż otrzymamy go w ekspresowym tempie. Z kolei gdy nadawca zleci go nawet kilka minut po obowiązującej sesji, zostanie wysłany dopiero podczas kolejnej. Analogicznie sytuacja przedstawia się, gdy to my zlecamy przelew i chcemy, aby odbiorca jak najszybciej otrzymał pieniądze. Jeśli sprawa nie jest na tyle pilna, że musimy korzystać z expressu i dopłacać, możemy sprawdzić sesje wychodzące Pekao i wykonać przelew o odpowiedniej porze. Dzięki temu w ciągu kilku godzin trafi on na konto odbiorcy, który czeka na środki. 

Przelewy przychodzące Pekao z tego samego banku 

Jeśli czekamy na przelew od osoby posiadającej konto w tym samym banku, nie musimy obawiać się, że cały proces potrwa długo. W takich przypadkach nie jest konieczne zlecanie przelewu natychmiastowego, za który zawsze należy dopłacić od 4 do nawet 10 zł. Jeśli zlecenie następuje od właściciela konta Pekao sa, pieniądze otrzymamy w ekspresowym tempie. Najczęściej nie trwa to dłużej niż kilka minut. Dodatkowo, takie przelewy są wysyłane nie tylko w dni robocze. Pieniądze są księgowane na koncie nawet w weekendy i dni wolne ustawowo od pracy. Dzięki temu nie musimy martwić się, że przelew elixir zlecony w piątek wieczorem, trafi do nas dopiero w poniedziałek. 

Kiedy przelewy natychmiastowe Pekao sa?

Jeśli wiemy, że są małe szanse na otrzymanie środków konkretnego dnia, bo dyspozycja zostanie złożona zbyt późno, możemy poprosić o zrobienie przelewu ekspresowego. W takich sytuacjach nie musimy ściśle zwracać uwagę na sesje przychodzące w banku, gdyż express elixir wiąże się z natychmiastowym zleceniem środków. Jeśli więc zależy nam na dotarciu pieniędzy jak najszybciej, przelew express będzie najlepszą opcją, która gwarantuje zaksięgowanie w ciągu kilku minut. Taka usługa jest jednak płatna dodatkowo, a jej cena zależy od indywidualnego cennika banku. Najczęściej jest to jednak kwota w przedziale 5-10 zł. Pamiętajmy, że przelewy express elixir mogą być zlecane do konkretnej kwoty, która jest ustalona przez bank. Jeśli przelew ma zostać wykonany na wysoką sumę, może zdarzyć się, że zajdzie konieczność skorzystania z SORBNET. Tego typu sesje pozwalają na szybkie i bezpieczne przelanie większych kwot, opiewających nawet na kilkaset tysięcy złotych bez konieczności wizyty w banku. Jeśli czekamy na zrealizowanie transakcji i tym samym chcemy, aby środki trafiły do nas jak najszybciej, poprośmy o wykonanie przelewu SORBNET, który gwarantuje nam sprawną realizację. 

3/5 - (2 oddanych ocen)