nest bank przelew

Często zdarza się, że czekamy na bardzo ważny przelew, gdyż pilnie potrzebujemy środków. Niestety nie zawsze wiemy, kiedy możemy spodziewać się wpłynięcia na nasze konto pieniędzy. Warto sprawdzić sesje przychodzące Nest Bank, które odbywają się każdego dnia roboczego w trzech porach. Dzięki temu dowiemy się, kiedy nastąpi księgowanie Nest Bank gotówki na naszym rachunku. Nie musimy już co chwilę sprawdzać stanu konta i zastanawiać się, kiedy w końcu będziemy mogli zapłacić ważne rachunki. Nest Bank przelewy przychodzące realizuje według ściśle określonego harmonogramu. 

Sesje Nest Bank Elixir

Sesje Elixir to specjalny system niezbędny do wymiany danych między instytucjami finansowymi. Podczas ich trwania wszystkie środki wysłane za pośrednictwem przelewów trafiają na konto odbiorców. Również w czasie Nest Bank Elixir zlecenia przelewów są realizowane, więc pieniądze wychodzą z naszych rachunków. W większości banków elixir trwa w trzech ustalonych porach lub przedziałach godzinowych. Warto sprawdzać tego typu opcje, aby zyskać pewność, że pieniądze dostaniemy konkretnego dnia oraz uzyskać informację, o której godzinie możemy się ich spodziewać. 

Sesje Nest Bank Elixir gwarantują również szybką wysyłkę środków, których przelew zleciliśmy w naszej bankowości. Jeśli złożymy zlecenie przelewów do konkretnej godziny, obowiązującej w Nest Banku, możemy być pewni, że dotrą na czas do odbiorcy. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza wtedy, gdy bierzemy pożyczkę z powodu braku zdolności kredytowej i spieszymy się z zapłatą raty, aby parabank nie naliczył odsetek. Również kwestia ta jest sprawdzana przez klientów, którzy chcą jak najszybciej uiścić zaległości za rachunki, składki ZUS czy podatki skarbowe. W takich przypadkach, kiedy Nest Bank przelew zostanie wysłany, jest najważniejszym elementem, który powinien nas interesować.

Kiedy są przelewy przychodzące w Nest Bank?

Sesje przychodzące Nest Bank odbywają się w trzech porach. Pamiętajmy jednak, że poniższe informacje dotyczą wyłącznie dni roboczych. System Elixir nie obowiązuje w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. W takich sytuacjach, aby środki szybko trafiły na konto, musimy prosić o wykonanie przelewu ekspresowego. Wówczas przelew Nest Bank dotrze do nas niemalże natychmiast.

Nest bank sesje przychodzące

— I sesja — godzina 10:30

— II sesja — godzina 14:15

— III sesja — godzina 17:00

Jeśli pieniądze nie zostaną zaksięgowane na naszym koncie o godzinie 17:00, przelew otrzymamy dopiero kolejnego dnia roboczego podczas porannej sesji rozliczeniowej o 10:30. 

Nest Bank przelewy wychodzące

— I sesja — godzina 08:00

— II sesja — godzina 12:00

— III sesja — godzina 14:30

Pamiętajmy, że jeśli nie zlecimy wykonania przelewu do godziny 14:30, wyjdzie on z naszego rachunku dopiero następnego dnia roboczego. Warto pilnować ustalonych przez bank pór, zwłaszcza gdy bardzo zależy nam na tym, aby gotówka szybko dotarła do odbiorcy. 

4.5/5 - (2 oddanych ocen)