millennium

Bardzo często zastanawiamy się, kiedy dojdzie przelew. Najczęściej chcemy, aby pieniądze trafiły do nas jak najszybciej, zwłaszcza gdy brakuje nam środków na pilne wydatki. W związku z tym z niecierpliwością czekamy na wynagrodzenie za pracę lub świadczenie. Dzięki temu możemy uniknąć odsetek w przypadku spóźnienia się z zapłatą lub szybciej sfinansować założone cele. Niestety, nie każdy wie, jak obecnie przedstawiają się sesje elixir millenium. Warto poznać tę kwestię, jeśli chcemy szybko dostać środki lub zależy nam na tym, by ekspresowo trafiły do odbiorcy. Sprawdźmy godziny księgowania millennium.

Sesje Millenium — czym jest Elixir?

Przed sprawdzeniem, jakie są godziny przelewów millenium, warto dowiedzieć się, na czym dokładnie polega sesja elixir. Najważniejszym elementem, który jest z nią związany, jest fakt, iż w konkretnych przedziałach godzinowych odbywają się transakcje w związku z wymianą danych między bankami. Mówiąc prościej, w czasie trwania sesji elixir, wychodzą wszystkie zlecone przelewy z naszych kont, a także otrzymujemy przelewy zlecone na nasze rachunki. Bardzo ważną kwestią dotyczącą sesji Elixir jest to, iż gdy chcemy, aby środki były wysłane na czas, musimy przestrzegać konkretnych założeń ustalonych przez bank. Mając konto w millenium, przelewy będą wysyłane z naszych kont o trzech różnych porach, w zależności od godziny ich zlecenia. Księgowanie millennium pomiędzy kontami w tym samym banku z kolei przebiega natychmiast. 

Sesje przychodzące millennium 

Kiedy następują sesje przychodzące w banku millennium, podczas których pieniądze są księgowane na naszym koncie? Sprawdźmy, w jakich godzinach możemy otrzymać przelew.

Przelewy przychodzące millenium następują w trzech etapach:

— I sesja: do godziny 12:00

— II sesja: do godziny 15:30

— III sesja: do godziny 17:15

Ostatnia godzina księgowania millennium (17:30) oznacza, że jeśli nie otrzymaliśmy wówczas przelewu, na który czekamy, pieniądze trafią na nasze konto dopiero następnego dnia roboczego. Pamiętajmy, że przelewy Elixir są wysyłane wyłącznie w dni robocze, chyba że nadawca skorzysta z możliwości przelewu natychmiastowego. 

Millennium sesje przychodzące i wychodzące dla kont firmowych

Sesje wychodzące w przypadku konta firmowego odbywają się w przedziałach:

— I sesja: 10:30-11:00. Zlecenie przelewu powinno zostać złożone do godziny 08:10. 

— II sesja: 14:30-15:00. Zlecenie przelewu musi być złożone do godziny 12:10.

— III sesja: 17:00-17:30. Zlecenie przelewu złożone do godziny 14:30. 

Sesje wychodzące w banku millennium dla firm:

— I sesja: godzina 12:00

— II sesja: godzina 15:30

— III sesja: godzina 17:30. 

Millennium sesje wychodzące dla kont osobistych

Ksiegowanie millenium w przypadku sesji wychodzących odbywa się podczas:

— I sesji: do godziny 8:10

— II sesji: do godziny 12:10

— III sesji: do godziny 14:30. 

Jeśli chcemy, żeby pieniądze z konta zostały wysłane jak najszybciej, a tym samym ekspresowo trafiły na konto odbiorcy, warto wykonać zlecenie do godz. 8:00. Wówczas mamy pewność, że zostaną one przelane podczas pierwszej sesji. 

Przelewy Express Elixir w banku Millennium 

Jeśli zależy nam na tym, aby środki jak najszybciej pojawiły się na naszym koncie, możemy poprosić o wykonanie przelewu natychmiastowego. Również w sytuacji, gdy zależy nam na czasie, a chcemy pokryć pilne wydatki, warto zlecić przelew Express Elixir. W banku Millennium taka opcja oznacza, iż pieniądze natychmiast zostaną pobrane z rachunku i w ciągu kilku minut pojawią się na koncie odbiorcy. Opłata za przelew natychmiastowy wynosi 5 zł niezależnie od kwoty. Możemy wykonywać je zarówno w bankowości elektronicznej, jak i w aplikacji mobilnej. Istnieje możliwość zlecenia przelewu ekspresowego w placówce bankowej. Przelewy natychmiastowe są realizowane cały rok przez 24 godziny na dobę. Oznacza to, że niezależnie od tego, które dnia i o jakiej porze złożymy zlecenie, środki zostaną ekspresowo przelane na konto odbiorcy. 

Przelewy SORBNET Millennium

Jak wskazuje ranking kont osobistych, w niemalże każdym banku za pomocą przelewu ELIXIR możliwe jest wysłanie wyłącznie maksymalnie 1 000 000 zł. Jeśli chcemy zlecić przelew na wyższą kwotę, warto skorzystać z systemu SORBNET. Taka opcja jest dostępna każdego dnia roboczego, jednak dyspozycję musimy złożyć max. do godziny 15:00. Dzięki temu środki w ciągu kilku minut znajdą się na koncie odbiorcy. Z kolei, jeśli zlecimy przelew SORBNET po godzinie 15:00, zostanie on wysłany dopiero następnego dnia roboczego. 

4.6/5 - (7 oddanych ocen)