ING BANK

Bardzo często chcemy, aby pieniądze jak najszybciej dotarły na nasze konto. Kwestia, kiedy przelew zostanie wysłany, jest niezwykle istotna, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie. Gdy mamy konto w ing, sesje przychodzące powinny być pierwszą kwestią, jaką powinniśmy sprawdzić. 

Sesje elixir ING

Sesje elixir w każdym banku mogą następować w innych przedziałach godzinowych. To od nich zależy, kiedy przelane środki pojawią się na naszym koncie. Jest to nic innego, jak czas, podczas którego występuje wymiana danych pomiędzy instytucjami bankowymi. Jeśli chcemy wiedzieć, o której godzinie są ing sesje przychodzące, warto sprawdzić to w tabelce. 

Sesje przychodzące ing

I sesja przychodząca ing po godzinie 11:00

II sesja przychodząca po godzinie 15:00

III sesja przychodząca po godzinie 17:30.

Jeśli środki pieniężne nie trafią na nasze konto po 17:30, otrzymamy je dopiero kolejnego dnia roboczego. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zostaną wysłane przelewem ekspresowym. W takim wypadku pieniądze pojawiają się nawet w środku nocy i w dni ustawowo wolne od pracy, niezależnie od tego, kiedy następuje zlecenie przelewu. Podobnie jest wtedy gdy przelew zostanie dokonany z konta w ING. Wówczas otrzymamy je w zaledwie kilka minut niezależnie od pory. Sesje w ING pomiędzy kontami w tym samym banku odbywają się całą dobę. 

Sesje przelewów ING wychodzące

Sesje wychodzące ing również odbywają się w trzech porach. Pierwsza jest o 08:10, druga o 11:30, trzecia o 14:30. Jeśli chcemy, aby środki zostały przelane z naszego konta rano, musimy zlecić przelew do 8:00. Podobnie sytuacja wygląda, gdy chcemy, aby trafiły one jak najszybciej do odbiorcy i przelewamy je podczas sesji popołudniowej czy wieczornej. Muszą zostać zlecone najlepiej 10 minut przed sesją elixir. 

Sesje ING Express Elixir 

Przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w ING mogą być wykonywane każdego dnia, niezależnie od tego, czy jest to dzień roboczy, weekend, czy dzień ustawowo wolny od pracy. Nawet jeśli oddziały banku są zamknięte, sesje przychodzące ing w ramach przelewów ekspresowych odbywają się 24 godziny na dobę. ING sesje wychodzące express Elixir również następują każdego dnia i o każdej porze. Koszt przelewu natychmiastowego w bankowości online w ING to 5 zł dla kont: Direct, Klasyczne, Premium, Student, Komfort, 10 zł w oddziale stacjonarnym dla kont: Direct, Komfort, Student, Klasyczne, 6 zł stacjonarnie dla konta Premium. 

Sesje w ING między kontami

To, kiedy otrzymamy środki lub o której godzinie trafią do odbiorcy, jest zależne od tego, w jakim banku obie strony posiadają konto. Jeśli odbiorca ma rachunek w tym samym banku, czyli w ING, pieniądze pojawią się u niego w ciągu kilku minut, niezależnie od tego, o której zlecimy wykonanie przelewu. Nie musimy wówczas ponosić dodatkowych kosztów związanych z przelewem ekspresowym. Wystarczy zlecić klasyczny przelew Elixir, a odbiorca w szybkim czasie dostanie środki. 

Jeśli obie strony mają konta w innych bankach, pamiętajmy o tym, by z wyprzedzeniem zlecić przelew, by został on wysłany podczas najbliższej sesji. To, kiedy środki trafią na konto odbiorcy, jest uzależnione od banku, w którym ma konto i obowiązujących w nim sesji Elixir. Warto więc sprawdzić, kiedy są sesje przychodzące w przypadku jego banku. 

Sesje przelewów SORBNET w ING 

ING Bank Śląski umożliwia również zlecanie przelewów SORBNET. Są one dedykowane klientom, którzy chcą w szybki i bezproblemowy sposób przelać wysokie kwoty. Są one zlecane do godziny 14:30 w dniu roboczym. Po tej godzinie bank przyjmie dyspozycję przelewu dopiero kolejnego dnia. Przelewy SORBNET mogą być wysyłane na dowolne konto w polskim banku. Mogą być one realizowane wyłącznie w polskich złotówkach. Koszt takiego przelewu to 30 zł. Może być on zlecony w bankowości elektronicznej. 

Sprawdź również:

ING kontakt

Kody SWIFT, IBAN ING

Jak zamknąć konto w ING bank?

3.8/5 - (5 oddanych ocen)