bank bgż

Sesje przychodzące bnp paribas to ważna kwestia, którą warto sprawdzić, aby dowiedzieć się, kiedy otrzymamy środki na konto. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy czekamy na ważny przelew i chcemy, aby jak najszybciej dostać pieniądze. Dzięki temu wiemy, w jakich przedziałach odbywają się księgowania bnp w czasie godzin pracy banku w ciągu dni roboczych. 

Sesje BGŻ BNP Paribas — przelewy elixir 

Sesje Elixir to system, dzięki któremu banki mogą wymieniać się między sobą danymi. W czasie ich trwania, wszystkie przelewy wychodzące bnp paribas  zlecone z naszego konta zostają wysłane do odbiorcy. Z kolei sesje przychodzące bgz bnp paribas to czas, w którym następuje księgowanie bgz bnp paribas, czyli wtedy, gdy przelewy wysłane na nasz rachunek, trafiają na konto. Jeśli chcemy wiedzieć, kiedy przelew wejdzie na konto, warto sprawdzić w jakich godzinach odbywają się sesje przychodzące bnp. 

Sesje przychodzące BNP Paribas 

Godziny księgowania BNP Paribas odbywają się w trzech porach:

— I sesja — od 11:00 do 12:00

— II sesja — od 14:30 do 15:00

— III sesja — po 17:00. 

Jeśli środki nie trafią na nasze konto do wieczora w dniu, w którym został wykonany przelew elixir, otrzymamy je kolejnego dnia w czasie porannej sesji przychodzącej.

Sesje wychodzące BNP Paribas

Zlecone przelewy zostaną wysyłane w godzinach:

— I sesja — o 08:00

— II sesja — 11:45

— III sesja — 14:15.

Jeśli zlecimy przelew po godzinie 14:15, środki zostaną wysłane dopiero kolejnego dnia roboczego w czasie porannej sesji wychodzącej. 

Dlaczego warto sprawdzać godziny sesji przychodzących?

Niezależnie od tego, czy czekamy na wynagrodzenie za pracę w wysokiej kwocie, czy jest to płaca minimalna brutto, a może wiemy, że ktoś wysłał nam przelew za zakupy, usługi i innego typu transakcje, warto sprawdzać godziny sesji elixir. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób dowiadujemy się, o której możemy spodziewać się ważnego przelewu, na który czekamy. Nie wchodzimy bowiem co chwilę do naszej bankowości elektronicznej, aby sprawdzić stan konta. Jeśli wiemy, że nadawca zlecił przelew o konkretnej porze, możemy wywnioskować, kiedy spodziewać się pieniędzy na koncie. Pamiętajmy także, że w przypadku zleceń z konta w tym samym banku, środki trafiają do nas niemalże natychmiast. Zazwyczaj trwa to nie dłużej niż kilka minut, a dodatkowo nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, jak w przypadku przelewu express elixir. 

Przelewy ekspresowe w BNP Paribas

W przypadku gdy chcemy jak najszybciej dostać potrzebne pieniądze, a wiemy, że nadawca ma konto w innym banku, warto poprosić o wykonanie przelewu natychmiastowego. W większości banków tego typu usługa jest droższa, jednak jej cena nie powinna przewyższać 10 zł. Najczęściej koszt waha się w granicach 4-5 zł. Dzięki temu środki wysłane z konta nadawcy ekspresowo trafiają do nas, niezależnie od godzin konkretnych sesji przychodzących. Pamiętajmy jednak, że jest to uzasadnione wyłącznie, gdy odbiorca i nadawca posiadają konta w dwóch różnych bankach. W przeciwnym razie nie warto wydawać dodatkowych pieniędzy na przelew natychmiastowy, gdyż w przypadku kont w tym samym banku, każdy przelew dociera ekspresowo. 

Przelewy SORBNET w BNP Paribas 

Z kolei gdy chcemy wykonać lub czekamy na przelew w wysokiej kwocie, warto skorzystać z przelewów SORBNET. Dotyczą one kwot wyższych niż 1 000 000 zł i są realizowane wyłącznie w dni robocze. Również tego typu przelewy docierają w kilka minut, pod warunkiem, że zostaną zlecone do godziny 16:00. Zlecenia są przyjmowane w bnp od 08:00 do 15:00. Po tej godzinie zlecenia są realizowane kolejnego dnia roboczego. 

5/5 - (1 oddanych ocen)