mbank

Często zdarza się, że pilnie potrzebujemy pieniędzy na ważne wydatki. Nierzadko czekamy na szybki przelew, sprawdzając ciągle konto w bankowości elektronicznej. Niestety, w niektórych sytuacjach pieniądze trafiają do nas później niż myślimy. Zamiast zastanawiać się, kiedy kasa pojawi się na naszym koncie, warto dowiedzieć się kiedy następują sesje mbank. Dzięki temu otrzymamy informację, o której mbank sesje przychodzące realizuje, a kiedy odbywają się sesje wychodzące mbank. 

Mbank sesje elixir — co to takiego?

Sesje elixir mBank to nic innego, jak transakcja, w czasie której bank wymienia się danymi z innymi instytucjami finansowymi. W tym czasie zostają wysyłane wszystkie przelewy, które zgłosiliśmy do konkretnej godziny. Również w czasie trwania sesji otrzymujemy środki, które ktoś przelał na nasz rachunek. Poznanie jakie posiada mbank godziny sesji jest niezbędne, gdy zależy nam na czasie. Dzięki temu nie tylko szybko przelejemy pieniądze odbiorcy, które liczy na ekspresowe dotarcie, ale również sprawnie dotrą do nas środki, na które z niecierpliwością czekamy. 

Sesje przelewów mBank mogą różnić się od sesji Elixir w innych bankach. Z tego powodu ich sprawdzenie jest bardzo istotne, zwłaszcza jeśli czekamy na pieniądze od osoby posiadającej konto w innym banku. Dzięki temu dowiemy się, kiedy dostaniemy przelew lub otrzymamy informację, o której zlecić jego wykonanie, by został wysłany jak najszybciej. 

Sesje mBank 

W mBanku, tak samo jak w innych bankach, mamy do czynienia z kilkoma sesjami przychodzącymi i wychodzącymi. Zlecając przelew do konkretnych godzin, które są wyszczególnione w harmonogramie „mBank sesje wychodzące”, zyskamy pewność, że szybko trafią na konto odbiorcy. Z kolei sesje przychodzące mBanku ściśle określają, kiedy dostaniemy pieniądze, na które czekamy. 

Sesje przychodzące mBank 

W mBank sesje przychodzące odbywają się w trzech okresach dziennych. Są to:

— 1 sesja: 11:15

— II sesja: 15:00

— III sesja: 18:15. 

Jeśli pieniędzy nie otrzymamy do godziny 18:15, oznacza to, że trafią na nasze konto dopiero kolejnego dnia roboczego. 

MBank sesje przychodzące dla firm 

Podobnie jak w przypadku sesji przychodzących dla osób fizycznych, dla przedsiębiorców odbywają się 3 sesje elixir mBank. Są to:

— I sesja: od 10:30 do 11:00

— II sesja: od 14:30 do 15:00

— III sesja: od 17:00 do 17:30

Mbank sesje Elixir wychodzące 

Sesje Elixir wychodzące w mBanku następują w trzech etapach:

— I sesja: godzina 05:55

— II sesja: godzina 09:55

— III sesja: godzina 13:25

Jeśli zlecimy przelew po godzinie 13:25, pieniądze trafią na konto odbiorcy dopiero kolejnego dnia roboczego. 

Sesje wychodzące w mBanku dla firm

— I sesja: godzina 08:00

— II sesja: godzina 12:00

Zlecenie przelewu po godzinie 12:00 w przypadku konta firmowego oznacza dostarczenie środków dopiero kolejnego dnia roboczego. 

Sesje Express Elixir MBank

Jeśli obawiamy się, że przelew nie trafi szybko do odbiorcy, możemy skorzystać z przelewu natychmiastowego w mBanku. Takie przelewy są realizowane 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Oznacza to, że niezależnie, którego dnia i o jakiej godzinie wyślemy środki w bankowości elektronicznej, w ciągu kilku minut pojawią się na rachunku odbiorcy. Zlecenia mogą być wykonywane wyłącznie w polskich złotych. Nie jest konieczne, aby przelew był zlecony na konto w mBank. Niezależnie od firmy, w której odbiorca posiada rachunek, pieniądze ekspresowo zostaną przelane. Koszt przelewu Express Elixir dla eKonta osobistego to 5 zł, niezależnie od tego, czy jest zlecony w placówce, czy też elektronicznie. Maksymalna kwota przelewu ekspresowego to 5000 zł. Jeśli chcemy zlecić przelew opiewający na wiekszą kwotę, możemy skorzystać z opcji SORBNET. 

— Max do 2 przelewów na dzień

— Koszt przy eKoncie osobistym: 5 zł

— Max do 5000 zł

— Zlecenie online w bankowości elektronicznej, w aplikacji mobilnej lub w placówce

— Środki trafiają na konto niezależnie od banku odbiorcy

— Realizacja przelewu trwa nie dłużej niż 15 minut

Przelew SORBNET w mBanku 

Jeśli zależy nam na szybkim przelaniu wyższej kwoty niż 5000 zł, możemy skorzystać z przelewów SORBNET. Wówczas możliwe jest zlecenie przelewu bez ograniczeń niezależnie od banku odbiorcy. Z tego typu opcji korzystają np. osoby, które chcą ekspresowo przelać zaliczkę, zadatek, zapłatę za zakup nieruchomości, spłatę raty kredytowej itp. Środki w zależności od kwoty pojawiają się na koncie odbiorcy max do  1 godziny. SORBNET są realizowane wyłącznie w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:00. Przelewy zlecane po godzinie 15:00, zostaną przelane kolejnego dnia roboczego. Kwota transakcji to 35 zł dla kont indywidualnych oraz 40 zł dla kont firmowych. 

— Pieniądze w ciągu 1 godziny na koncie odbiorcy

— Nieograniczona kwota maksymalna przelewu 

— Realizowany w godzinach 8-15. 

— Koszt: 35 zł dla kont osobistych i 40 zł dla kont firmowych

— Bez ograniczeń dot. liczby przelewów jednego dnia

Sesje a przelewy na konto w mBank 

Jeśli chcemy zlecić przelew na konto w mBanku, nie musimy korzystać z Express Elixir. W tym przypadku przelewając środki z mBanku do odbiorcy posiadającego rachunek w tym samym banku, transakcja przebiega ekspresowo. Zazwyczaj pieniądze pojawiają się na koncie w zaledwie kilka minut bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Są one realizowane 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. 

Przeczytaj również:

Infolinia MBank

MBank Swift, Iban

Jak zamknąć konto w Mbank?

5/5 - (1 oddanych ocen)