sesje elixir idea bank

Często zdarza się, że musimy pilnie zapłacić rachunek lub ratę kredytową, a termin mija w najbliższym czasie. Nierzadko również czekamy na jakiś ważny przelew, gdy brakuje nam środków na pokrycie wydatków. Wówczas należy zapoznać się z kwestią związaną z porami obowiązywania sesji elixir w naszym banku oraz w placówce nadawcy, który przelewa nam pieniądze. Sesje Idea Bank, jak w większości instytucji bankowych, odbywają się w trzech różnych porach. Warto sprawdzić, o jakich godzinach następuje księgowanie Idea Bank, aby dowiedzieć się, kiedy dostaniemy pieniądze. Ważne jest także dowiedzenie się, o której wychodzą przelewy, które zleciliśmy. 

Idea Bank Elixir

Sesje Elixir Idea Bank to system, podczas którego banki wymieniają się różnymi danymi. Podczas ich obowiązywania wychodzą wszystkie przelewy zlecone na czas, nie tylko przez osoby fizyczne, ale również przez firmy i banki. System Elixir jest możliwy dzięki Krajowej Izbie Rozliczeniowej (w skrócie KIR), czyli najistotniejszego elementu dla systemu płatniczego w Polsce. 

Podczas sesji Elixir nie tylko pieniądze wychodzą z naszych kont, ale także otrzymujemy przelewy, które zlecono na nasz rachunek. Niemalże we wszystkich bankach odbywają się one każdego dnia roboczego o trzech różnych porach. Idea Bank sesje uruchamia o konkretnych godzinach. Jeśli więc zlecimy w bankowości przelew na czas, zostanie on wysłany podczas najbliższej sesji. Podobnie sytuacja wygląda, gdy nadawca przelewający nam środki zdąży wykonać zlecenie płatnicze do ustalonej pory. 

Dlaczego warto sprawdzać sesje Idea Bank?

Z pewnością każdy z nas miał w życiu sytuację, gdy spieszył się z jakimś przelewem, np. z ratą za kredyt mieszkaniowy. Zależy nam na tym, aby bank nie naliczył odsetek karnych, które mogą znacznie podwyższyć ogólny koszt zobowiązania. Aby uniknąć tego typu praktyk, warto na czas zrobić przelew. Wówczas konieczne jest sprawdzenie, o której godzinie następują w Idea Bank sesje wychodzące. 

Zdarza się również, że ktoś wykonał nam przelew, ale nie wiemy, kiedy kasa pojawi się na naszym koncie. Jeśli zależy nam na czasie, możemy poprosić o zlecenie tzw. express elixir, czyli przelewu natychmiastowego. Wówczas pieniądze dotrą do nas w zaledwie kilka minut. Jest to jednak bardziej kosztowne i nie każdy jest skory, aby ponosić dodatkowe koszty. Możemy więc sprawdzić, kiedy w Idea Bank następuje najbliższa sesja przychodząca, czyli o której godzinie środki zostaną zaksięgowane na naszym koncie.

Sesje przychodzące idea bank

W Idea Bank sesje przychodzące odbywają się w godzinach:

— I sesja: godzina 10:30

— II sesja: 14:30

— III sesja: godzina 16:30.

Przelewy przychodzące Idea bank realizuje od poniedziałku do piątku do godziny 16:30. Jeśli pieniądze nie zostaną zaksięgowane na naszym koncie do wieczora, otrzymamy je kolejnego dnia roboczego podczas pierwszej sesji rozliczeniowej. 

Przelewy wychodzące w Idea Bank 

— I sesja: 9:30 dla przelewów zleconych do godziny 7:30

— II sesja: 13:30 dla przelewów zleconych do godziny 13:30

— III sesja: 16:00 dla przelewów zleconych do godziny 15:00.

5/5 - (1 oddanych ocen)