księgowanie getin bank

Bardzo często chcemy wykonać szybki przelew lub w ekspresowym tempie otrzymać potrzebne nam środki. Niekonieczne jest wykonywanie zleceń natychmiastowych, które w większości banków kosztują o wiele więcej niż klasyczny przelew elixir. Warto sprawdzić, w jakich godzinach odbywają się przelewy getin banku. Dzięki informacji, o jakich porach są sesje przychodzące getinbank i sesje wychodzące, dowiemy się, kiedy warto składać zlecenia online. Wówczas pieniądze w szybkim czasie dotrą do odbiorcy, a my nie będziemy musieli często sprawdzać stanu konta w oczekiwaniu na zapłatę. 

Dlaczego warto sprawdzić przelewy getin banku?

W Getin Bank sesje przychodzące i wychodzące odbywają się każdego dnia roboczego w trzech różnych porach. Z tego powodu nie zawsze wiemy, o której godzinie mogą trafić do nas pieniądze, na które niecierpliwie czekamy. To, kiedy kasa do nas dojdzie, jest uzależnione nie tylko od faktu, kiedy przelew został on zlecony przez nadawcę. Istotną rolę pełnią tutaj także przelewy przychodzace getin bank. 

Zdarza się również, że zapomnimy o zapłacie pilnego rachunku lub raty kredytów hipotecznych, czy też zbliża się termin uiszczenia opłaty. W takich sytuacjach zależy nam na tym, żeby przelew doszedł ekspresowo, jednak bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wówczas należy sprawdzić, o której godzinie jest najbliższa sesja wychodząca w naszym banku i zlecić przelew środków podczas jej trwania. Dzięki temu unikniemy naliczenia odsetek karnych za opóźnienie. 

Sesje Getin Banku przychodzące

W Getin Bank sesje przychodzące w ciągu dni roboczych odbywają się w porach:

— I sesja przychodząca — po godzinie 10:00

— II sesja przychodząca — po godzinie 14:00

— III sesja przychodząca — po godzinie 17:00.

Jeśli na naszym koncie nie pojawią się środki po godzinie 17:00 w dniu w którym przelew został zlecony, otrzymamy je dopiero kolejnego dnia podczas pierwszej sesji rozliczeniowej. Sesje przychodzące Getin Bank dotyczą wyłącznie dni roboczych. W weekendy istnieje możliwość wyłącznie wykonywania zleceń express elixir. Wówczas otrzymamy środki natychmiastowo nawet w dni ustawowo wolne od pracy i w weekend. 

Księgowanie Getin Bank – kiedy sesje wychodzące?

Ksiegowanie Getin Bank odbywa się w trzech porach w dni robocze:

— I sesja wychodząca — do godziny 08:15

— II sesja wychodząca — do godziny 12:15

— III sesja wychodząca — do godziny 14:30. 

W związku z tym jeśli chcemy, aby zlecony przez nas przelew dotarł w szybkim tempie, musimy wykonać go podczas obowiązywania aktualnej lub najbliższej sesji. W sytuacji, gdy zlecimy wysłanie środków po godzinie 14:30, wyjdą z naszego konta dopiero kolejnego dnia roboczego. Sesje wychodzące obowiązują od poniedziałku do piątku. Jeśli chcemy w weekend lub w wolny od pracy dzień wykonać przelew, musimy wybrać express elixir, za który należy dodatkowo zapłacić. 

Sesje wychodzące i przychodzące Getin w tym samym banku 

Pamiętajmy, że jeśli środki są przelewane z konta w tym samym banku, nie jest ważne, o której godzinie zlecimy przelew. Niezależnie od tego, czy robimy go w dzień, czy w nocy, pieniądze trafiają do odbiorcy w ciągu kilku minut. 

5/5 - (1 oddanych ocen)