eurobank księgowanie

Często czekamy na bardzo ważny przelew, jednak nie wiemy, kiedy środki są księgowanie w banku, w którym posiadamy konto. Z tego powodu wielokrotnie w ciągu dnia sprawdzamy stan konta, aby dowiedzieć się, czy w końcu otrzymaliśmy upragnioną gotówkę, potrzebną na pokrycie ważnych wydatków. Warto wówczas sprawdzić sesje przychodzące Eurobank, które odbywają się w trzech porach w ciągu dnia roboczego. Dodatkowo, jeśli wykonujemy ważne zlecenie przelewu i chcemy, by pieniądze jak najszybciej dotarły do odbiorcy, musimy dopilnować odpowiedniej pory, w której wyślemy środki. Warto więc sprawdzić, w jakich godzinach następują sesje Eurobank wychodzące. 

Sesje Eurobank

Sesje Elixir to proces, w czasie którego następuje przesyłanie i przetwarzanie danych pomiędzy instytucjami finansowymi, np. bankami. Właśnie w trakcie ich trwania odbywa się księgowanie Eurobank, a także wysyłanie przelewów zleconych z naszego konta. Sprawdzenie godzin, podczas których w poszczególnych bankach są sesje elixir, jest niezwykle ważne. Dzięki temu nie musimy stale logować się do bankowości i sprawdzać stanu konta. Dowiemy się również, czy środków możemy spodziewać się dzisiaj, czy eurobank księgowanie nastąpi dopiero kolejnego dnia roboczego. 

Pamiętajmy, że często musimy sami wykonać bardzo ważny przelew, np. uiścić ratę za kredyt na mieszkanie lub pilnie zapłacić zaległe rachunki. Jeśli zbliża się termin płatności, a my chcemy uniknąć naliczania wysokich odsetek, warto sprawdzić, o których godzinach są w eurobank sesje wychodzące. 

Eurobank sesje przychodzące 

W Eurobank godziny księgowania odbywają się w trzech porach:

— I sesja — Księgowanie Eurobank po godzinie 11:00

— II sesja — Środki zaksięgowane po godzinie 15:00

— III sesja —Księgowanie przelewów po godzinie 17:30. 

Jeśli do wieczora nie otrzymamy środków na konto, prawdopodobnie nadawca zrobił zbyt późno przelew. Wówczas możemy spodziewać się księgowania pieniędzy dopiero kolejnego dnia roboczego podczas porannej sesji. 

Sesje wychodzące Eurobank

— I sesja — Dyspozycja przelewu do godziny 07:30

— II sesja — Zlecenie przelewu do godziny 11:30

— III sesja — Dyspozycja przelewu środków do godziny 14:30.

Zlecenia złożone po godzinie 14:30, w większości przypadków trafią na konto odbiorcy dopiero kolejnego dnia roboczego. Jeśli zależy nam na tym, aby środki dotarły szybciej, warto zastanowić się nad wykonaniem przelewu ekspresowego. 

Sesje Eurobank Express Elixir 

Zdarza się, że bardzo spieszymy się z zapłatą raty, rachunków lub po prostu chcemy pożyczyć komuś pilnie potrzebne pieniądze. Jeśli nie mamy możliwości dostarczenia ich osobiście, musimy zrobić przelew. Wiemy jednak, że może dotrzeć dopiero za kilka godzin, a chcemy uniknąć zbyt długiego procesu. W takim wypadku warto wykonać przelew natychmiastowy, nazywany inaczej Express Elixir. Tego typu zlecenia przelewów gwarantują natychmiastowe wysłanie pieniędzy i dotarcie ich na konto odbiorcy w ciągu kilku minut. Dzięki temu oszczędzamy czas, a osoba, która czeka na przelew, otrzyma go niemalże od razu. 

Sesje Eurobank w tym samym banku 

Pamiętajmy, że przelewy wykonywane na konto w tym samym banku, czyli w Eurobanku, dotrą na konto odbiorcy w ciągu kilku minut. Nie musimy wówczas zlecać przelewów ekspresowych, za które zazwyczaj ponosimy większe koszty. W takich sytuacjach wystarczy wykonać klasyczny przelew Elixir, a pieniądze ekspresowo zasilą konto odbiorcy. Podobnie sprawa przedstawia się, gdy czekamy na pilny przelew i nie wiemy, kiedy otrzymamy pieniądze. Jeśli zlecenie było wykonane z konta w tym samym banku, nie musi się martwić o długi czas realizacji. W ciągu kilku minut stan naszego konta zostanie powiększony. 

5/5 - (1 oddanych ocen)