alior bank polski

Bardzo często zastanawiamy się, kiedy przelew dojdzie na nasze konto lub o której godzinie dotrze do odbiorcy. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza, gdy brakuje nam środków i pilnie potrzebujemy pieniędzy na pokrycie wydatków. Jeśli mamy konto w Alior Banku, warto dowiedzieć się, w jakich porach odbywają się sesje Alior. Dodatkowo, poleca się sprawdzenie, kiedy Alior Bank sesje przychodzące realizuje i czy środki wchodzą na nasze konta w każdy dzień. 

Alior Bank sesje elixir

Sesje Alior są uzależnione od systemu Elixir, który dotyczy wszystkich polskich banków. Podczas konkretnych przedziałów godzinowych odbywa się wymiana danych pomiędzy instytucjami bankowymi. Wówczas środki zlecone w formie przelewu opuszczają nasze konto i „wyruszają w drogę” na rachunek odbiorcy. Przelewy przychodzące Alior podczas sesji Elixir również docierają do nas nadzwyczaj szybko. Z tego właśnie powodu powinniśmy dowiedzieć się, do której godziny należy wykonać przelew, aby pieniądze otrzymać ekspresowo. Jest to niezwykle istotne np. gdy mamy kredyt na mieszkanie i mija termin zapłaty miesięcznej raty, która chcemy uiścić szybko. 

Jak wygląda księgowanie Alior Banku? 

Pomimo tego, że wszystkie banki uczestniczą w systemie Elixir, w niektórych instytucjach pory docierania i wysyłania środków w formie przelewów mogą się od siebie różnić. Z tego powodu, jeśli mamy konto w tym banku, musimy wiedzieć, kiedy są sesje wychodzące Alior oraz jak wygląda kwestia księgowania aliorbank w przypadku przelewów przychodzących. 

Alior bank sesje przychodzące

Sesje przychodzące alior. Dotyczą przelewów krajowych Księgowanie Alior Banku odbywa się w trzech porach:

— ok. godz. 11:00

— ok. godz. 15:00

— ok. godz. 17:00. 

Jeśli przelew w dniu roboczym nie dotrze do godziny 17:00, środki pojawią się na koncie kolejnego dnia podczas sesji porannej, czyli do 11:00. 

Alior bank sesje wychodzące

Gdy chcemy, aby pieniądze trafiły do odbiorcy jak najszybciej, musimy dopilnować, aby przelew został zlecony maksymalnie do godziny dotyczącej najbliższej sesji wychodzącej. Są to:

— Godz. 8:20

— Godz. 12:20. 

— Godz. 15:20. 

Przelew zlecony po godzinie 15:20 zostanie wysłany dopiero kolejnego dnia roboczego podczas porannej sesji, czyli do godziny 8:20. 

Sesje przychodzące Alior. Co zrobić, aby środki dotarły szybko?

Pamiętajmy, że pieniądze wysłane przelewem z konta w tym samym banku docierają do nas ekspresowo. Nie jest konieczne wówczas realizowanie przelewów natychmiastowych. Z kolei jeśli nadawca posiada konto w innym banku, a nam zależy, aby środki dotarły jak najszybciej, poprośmy o sprawdzenie sesji Elixir i zlecenie przelewu podczas najbliższej sesji wychodzącej. 

Express Elixir w Alior Banku 

System Express Elixir to możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych przez 7 dni w tygodniu o każdej porze dnia i nocy. Tego typu przelew jest droższy niż standardowy przelew krajowy. Umożliwia jednak ekspresowe dotarcie środków do odbiorcy oraz szybkie otrzymanie pieniędzy od nadawcy, niezależnie od tego, w jakich bankach obie strony posiadają konto. Sesje Express Elixir dotyczą przelewów krajowych  w polskich złotych. 

Alior Bank przelewy Sorbnet

Przelewy Sorbnet to możliwość zlecania przelewów opiewających na wysokie kwoty. Usługa jest dostępna wyłącznie od poniedziałku do piątku. Jeśli przelew zostanie zlecony do godziny 14:50 dnia roboczego, środki trafią na nasze konto w ciągu kilku minut. Po tej godzinie, otrzymamy je kolejnego dnia roboczego podczas porannej sesji. Przelewy wychodzące również możemy zlecać do godziny 14:50 każdego dnia. 

Dlaczego warto znać godziny sesji Elixir w Alior?

Może zdarzyć się, że niecierpliwie czekamy na pieniądze, które są nam pilnie potrzebne. Jednak nadawca mógł zlecić je po porannej sesji wychodzącej, więc wyjdą z jego konta dopiero po południu. Oznacza to, że środki możemy otrzymać dopiero kolejnego dnia, w zależności od godzin związanych z sesjami przychodzącymi w naszym banku. Zamiast co chwilę zaglądać na konto, aby sprawdzić, czy kasa w końcu dotarła, lepiej sprawdzić, w których przedziałach godzinowych Alior księguje środki na konto. 

Podobnie sytuacja przedstawia się, gdy chcemy wysłać komuś przelew i zależy nam na tym, aby odbiorca jak najszybciej otrzymał środki. Jeśli posiada konto w Alior Banku, nie musimy robić przelewu natychmiastowego i tym samym ponosić większych kosztów. Wystarczy zlecić zwykły przelew Elixir, a pieniądze w ciągu kilku minut zostaną zaksięgowane. Również w przypadku odbiorców posiadających konto w innym banku, warto zapoznać się z kwestią dotyczącą pór sesji wychodzących w Alior. Zlecając przelew w odpowiedniej godzinie, środki wyjdą z naszego rachunku szybko i sprawnie dotrą do odbiorcy. 

5/5 - (2 oddanych ocen)