santander bank polska

Kod SWIFT/BIC Santander

Podczas wykonywania przelewów możemy znaleźć takie skróty, jak kod SWIFT Santander, a także BIC Santander. Wszystkie te skróty oznaczają kody, które są bardzo ważne podczas wykonywania przelewów. Poniżej znajduje się wyjaśnienie, czym są poszczególne kody.

SWIFT/BIC SANTANDER – WBKPPLPP

SWIFT BZWBK (teraz Santander) zawiera w sobie jedenaście cyfr. Dzięki niemu wiemy, jaki jest identyfikator banku. Dzięki niemu można wykonywać przelewy w Polsce. Identyfikatory pozwalają na rozpoznanie danego banku. Są one przypisane każdej takiej placówce w osobna, co pozwala rozszyfrować na konto jakiego banku wpływają pieniądze, bądź z jakiego banku otrzymujemy przelew. To pomocne w sprawdzeniu, kiedy dotrą do nas pieniądze. BIC Santander jest z kolei potrzebny przy wykonywaniu przelewów zagranicznych. Kod SWIFT Santander i BIC Santander są potrzebne jako informacja zwrotna na rachunek jakiego banku jest wykonywany przelew. Banki mają różny czas oczekiwania na środki, dlatego takie kody są często pomocne. Santander SWIFT code jest możliwy do sprawdzenia na stronie internetowej banku. Santander SWIFT znajduje się najczęściej w zakładce dane adresowe oraz kontakt. 

Kod IBAN Santander

IBAN Santander jest niezbędny do wykonania przelewu. To inna nazwa dla numeru konta. IBAN Santander jest tworzony z cyfr oznaczających numer konta oraz skrótu złożonego z lite, który wskazuje na to, z jakiego kraju jest dany numer konta. Jest to niezbędny kod do wysłania przelewu, zarówno w Polsce, jak również za granicą. 

IBAN SANTANDER – PL + numer konta bankowego odbiorcy

Santander adres do przelewu

Santander Bank Polska S.A.

Jana Pawła II 17

00-854 Warszawa

Krótki opis banku

Santander Bank jest instytucją finansową, która udziela kredytów oraz kredytów hipotecznych. Posiada również bogatą ofertę produktów nie związanych z pożyczkami. W jednym miejscu możemy nie tylko założyć bardzo atrakcyjne konto osobiste, ale również złożyć wniosek o przyznanie kredytu oraz ubezpieczyć się od nieszczęśliwych wypadków. Santander posiada aż 735 placówek oraz 1762 bankomaty w całym kraju.

Sprawdź również:

Santander Infolinia

Santander sesje

Jak zamknąć konto w Santander?

źródło: santander.pl

5/5 - (1 oddanych ocen)