santander kalkulator kredytowy

Santander kredyt hipoteczny to jedna z najlepszych ofert znajdujących się aktualnie na rynku bankowym. Zaciągając tego typu zobowiązanie, mamy szansę na zrealizowanie swoich marzeń związanych z własną nieruchomością. Jak wskazują liczne rankingi, niegdyś proponowany przez bz wbk kredyt hipoteczny – teraz Santander, również cieszył się ogromną popularnością wśród klientów szukających wsparcia finansowego. Sprawdźmy, na jakie warunki obecnie możemy liczyć w tym banku i jak wziąć kredyt hipoteczny Santander bez zbędnych formalności. 

Santander bank kredyt hipoteczny — podstawowe informacje i warunki

Kredyty hipoteczne nie bez powodu zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Dzięki tego typu wsparciu finansowemu, możemy sfinansować wydatki związane z zakupem mieszkania lub z budową domu. Coraz bardziej z takimi zobowiązaniami przemawiają atrakcyjne warunki, które rozmaite instytucje bankowe proponują swoim klientom. W banku Santander infolinia przybliży nam, jakie wymogi należy spełnić, aby nasz wniosek został rozpatrzony. Warto jednak wiedzieć, że każdy bank będzie wymagał od nas spełnienia kilku podstawowych kwestii. Są to: pełnoletniość, posiadanie polskiego obywatelstwa, ważny dokument tożsamości, stały adres zamieszkania na terenie Polski oraz konto w banku. Pamiętajmy również, że starając się o kredyt, warto korzystać już z usług danej instytucji bankowej. Wówczas jako klienci banku możemy liczyć na korzystniejsze warunki.

Santander kredyt hipoteczny a wkład własny 

Jeszcze kilka lat temu wśród ofert bankowych dostępny był kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Takie zobowiązanie niestety zostało wycofane, a banki wprowadziły do swoich regulaminów nowe przepisy zgodne z obowiązującym prawem. Kiedyś takie rozwiązanie było proponowane przez bz wbk. Kredyt hipoteczny – teraz Santander oferuje z mniejszym wkładem własnym niż większość instytucji. Pamiętajmy, że minimalny wkład własny wynosi aktualnie 20% wartości kredytu. W Santander możemy zaciągnąć go jednak z atrakcyjniejszymi warunkami, np. na poziomie 10% przy wykupie polisy ubezpieczeniowej. Jest to zdecydowane ułatwienie dla osób, które nie mają zgromadzonej tak wysokiej kwoty. Dodatkowo, bank akceptuje wkład nie tylko w formie gotówki, ale również własności nieruchomości lub zaliczki wpłaconej do dewelopera.

Jak sprawdzić koszty kredytowania w Santander?

Chcąc wziąć w banku Santander kredyt hipoteczny, kalkulator pomoże nam sprawdzić, na jaką ofertę obecnie możemy liczyć oraz ile wyniosą wszelkie koszty. Santander kalkulator kredytowy udostępnia zupełnie za darmo, dzięki czemu z łatwością sprawdzimy, ile wyniesie całkowita kwota kredytowania, jak wysokie jest oprocentowanie czy RRSO oraz na jakim poziomie jest miesięczna rata. Dzięki temu rozsądnie podejmiemy decyzję o wzięciu kredytu hipotecznego oraz sprawdzimy, czy nasze możliwości finansowe pozwolą na dogodną spłatę zobowiązania w terminie. 

Jakie są opinie o kredycie hipotecznym w Santanderze?

Jak wskazują oceny klientów korzystających z oferty kredytowej w Santander banku, tego typu zobowiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Wnioskodawcy chwalą sobie elastyczne podejście banku oraz możliwość negocjowania warunków kredytowych. Dodatkowo, często wskazuje się na miłą obsługę i sympatyczną atmosferę, a także szybki czas rozpatrywania wniosków, niezależnie od tego, czy są składane w placówce, czy przez internet.  

5/5 - (1 oddanych ocen)