Pożyczki na raty nie bez powodu zyskują coraz większą popularność. Dzięki tego typu zobowiązaniom możemy bez przeszkód pozyskać potrzebną kwotę na pokrycie pilnych wydatków. Możemy zaciągnąć je zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych, jednak te dwie opcje znacznie się od siebie różnią. Chodzi tutaj przede wszystkim o warunki, jakie należy spełnić w poszczególnych instytucjach oraz formalności do spełnienia. Jeśli chodzi o pożyczki na raty online w tzw. parabankach, są one dostępne z łagodniejszymi wymogami niż w przypadku banków. Warto sprawdzić wszystkie wady i zalety, jakimi cechuje się pożyczka na raty w bankach i w firmach pożyczkowych. 

SzybkoPozycz.pl
Kwota Pożyczki100 zł - 50 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 50 000 zł
Okres pożyczki1 - 48 miesięcy
Ocena10/10
SuperGrosz.pl
Kwota Pożyczki1 000 zł - 15 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 10 000 zł
Okres pożyczki4 - 50 miesięcy
Ocena10/10
Provident
Kwota Pożyczki300 zł - 20 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 20 000 zł
Okres pożyczki3 - 48 miesięcy
Ocena7/10
HapiPożyczki.pl
Kwota Pożyczki2 000 zł - 15 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 15 000 zł
Okres pożyczki6 - 24 miesięcy
Ocena7/10
Smartney.pl
Kwota Pożyczki5 000 zł - 60 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 60 000 zł
Okres pożyczki6 - 96 miesięcy
Ocena9/10
kredytok
Kwota Pożyczki1 000 zł - 6 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 6 000 zł
Okres pożyczki12 - 36 miesięcy
Ocena9/10
PanPożyczka
Kwota Pożyczki100 zł - 50 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 50 000 zł
Okres pożyczki1 - 48 miesięcy
Ocena10/10
Bocian
Kwota Pożyczki500 zł - 6 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 1000 zł
Okres pożyczki6 miesięcy
Ocena7/10
Zaplo
Kwota Pożyczki1 000 zł - 5 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 5000 zł
Okres pożyczki3 miesiące
Ocena9/10
ProfiCredit
Kwota Pożyczki1000 zł - 25 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 25 000 zł
Okres pożyczki36 miesięcy
Ocena8/10
Wonga.pl
Kwota Pożyczki200 zł - 15 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 15 000 zł
Okres pożyczki1 - 48 miesięcy
Ocena7/10
Aasapolska.pl
Kwota Pożyczki1 000 zł - 15 000 zł
Pierwsza pożyczka do: 15 000 zł
Okres pożyczki36 miesięcy
Ocena7/10

Pożyczka online na raty w banku 

Na rynku bankowym znajdziemy wiele różnego rodzaju produktów finansowych, z których mogą skorzystać osoby pełnoletnie spełniające określone wymogi. Najpopularniejszymi są kredyty gotówkowe oraz pożyczka gotówkowa przyznawana na krótszy okres. Jednak, aby otrzymać tego typu wsparcie od banku, konieczna jest zdolność kredytowa na odpowiednim poziomie, która obliczana jest na podstawie wielu parametrów. Przede wszystkim banki biorą pod uwagę wysokość i źródło naszych dochodów, które muszą być na odpowiednim poziomie, umożliwiającym terminowe spłaty miesięcznych rat. Nie bez znaczenia jest także nasza historia kredytowa z Biura Informacji Kredytowej, z którego pobierane są raporty i sprawdzane są scoringi. Wówczas jeśli w naszym BIK-u znajdują się informacje o opóźnionych płatnościach rat za poprzednie zobowiązania, jest to sygnał ostrzegawczy dla banku. W takiej sytuacji możliwe jest, że firma odrzuci nasz wniosek, gdyż ryzyko powtarzalności spóźnionych rat jest zbyt wysokie. 

Pożyczki na raty w bankach w żadnym wypadku nie są przyznawane osobom zadłużonym, które mają komornika na koncie oraz konsumentom posiadającym negatywne wpisy do rejestrów dłużników, np. do KRD czy BIG. Wówczas bank uznaje, że klient wnioskujący o pożyczki online na raty, nie jest wiarygodną stroną, która będzie terminowo spłacać zobowiązanie. 

Aby zaciągnąć pożyczkę na dowód, musimy spełnić nie tylko podstawowe wymogi jak pełnoletność, polskie obywatelstwo i ważny dowód osobisty. Konieczne jest osiągnięcie stabilnego dochodu na odpowiednim poziomie, który dla banku będzie wystarczającym zapewnieniem, że zobowiązanie zostanie spłacone na konkretnych warunkach. Istotne jest także jego źródło, gdyż zdarza się, że w przypadku wyższych kwot, banki odmawiają udzielenia pożyczek osobom pracującym na umowy cywilnoprawne. 

pożyczka online na ratPożyczki pozabankowe na raty 

Zupełnie inaczej przedstawiają się wymogi otrzymania pożyczki online na raty w firmach pozabankowych, czyli w tzw. parabankach. Tego typu instytucje udzielają zobowiązań na łagodniejszych warunkach niż wyżej wspomniane banki. W efekcie na takie wsparcie finansowe mogą liczyć nawet osoby zadłużone, a cały proces nie jest zbyt wymagający i nie pochłania wiele czasu. 

Jeśli chodzi o zobowiązania proponowane przez parabanki, w ich ofercie możemy znaleźć zarówno chwilówki udzielane na krótki okres, jak również pożyczki na raty bez baz z dłuższym czasem spłaty. Druga opcja umożliwia nam dogodne rozłożenie spłaty całej kwoty na taką liczbę rat, która nie będzie sprawiała problemów związanych ze znacznym zaburzeniem budżetu. Ratalna pożyczka w firmie pozabankowej jest dostępna niemal dla każdego, kto osiąga dochód. 

Pożyczka bez bik na raty – warunki 

Aby zaciągnąć pożyczki na raty bez bik, nie musimy spełniać takich surowych wymogów jak w przypadku wnioskowania o zobowiązania w bankach. Konieczne są jednak podstawowe warunki, tj.:

— Pełnoletność lub 21 lat w zależności od wewnętrznych zasad firmowych oraz konkretnych warunków pożyczki. Może zdarzyć się, że 21 r.ż. będzie wymagany przez parabank w przypadku wyższych kwot. 

— Polskie obywatelstwo i adres zamieszkania na terenie Polski. 

— Ważny dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty, chyba że wzięliśmy już pożyczkę w konkretnej firmie. Wówczas w przypadku zgubienia lub kradzieży dowodu, parabank może zgodzić się na przyznanie kolejnego zobowiązania na podstawie danych zapisanych w bazie i potwierdzenia tożsamości za pomocą paszportu lub prawo jazdy. 

— Stabilny dochód, który może być osiągany na podstawie różnego rodzaju umów, również cywilnoprawnych, a także pochodzący ze świadczeń, zasiłków i zapomogi. Oznacza to, iż pożyczka na raty online jest przyznawana nawet osobom pracującym np. na umowę o dzieło, emerytom i rencistom, a nawet bezrobotnym na zasiłkach. 

Pożyczka na raty bez weryfikacji 

O pożyczki w firmach pozabankowych często starają się osoby zadłużone, które mają komornika na koncie. Wówczas obawiamy się pobrania środków z zobowiązania wypłacanego przelewem, przez firmę komorniczą na rzecz spłaty długu. Nie chcemy też potwierdzać naszych danych osobowych za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Czy taka opcja jest możliwa?

Najczęściej wnioskując o internetowe pożyczki w parabankach, mamy obowiązek potwierdzenia naszej tożsamości. Zwykle firmy dają możliwość przejścia całego procesu w szybki sposób za pomocą przelewu na symboliczną kwotę 1 zł lub skorzystania z aplikacji mobilnej, której udostępniamy nasze dane. Bez problemu na rynku znajdziemy jednak pożyczkodawców, dla których konto osobiste nie jest konieczne. Możemy wówczas skorzystać z możliwości weryfikacji tożsamości podczas osobistej wizyty w punkcie lub wybrać podpisanie umowy z agentem w domu. Dzięki temu dane potwierdzimy dowodem bez świadków i dogodnie wybierzemy inną formę wypłaty, np. w gotówce przez pracownika firmy. 

Pożyczka na raty a dochody

W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe nie wymagają dochodów na tak wysokim poziomie oraz akceptują wnioski nawet od osób pracujących dorywczo. Zazwyczaj wystarczy płaca minimalna brutto, aby pożyczkodawca pozytywnie rozpatrzył nasz formularz i wydał oczekiwaną decyzję kredytową. Najważniejsze jest, aby nasz dochód pomniejszony o koszty stałe na życie, umożliwiał terminową spłatę miesięcznych rat. Pamiętajmy, że w przypadku wnioskowania o niewysokie kwoty, np. 1000 czy 2000 zł, pozyskanie pożyczki z parabanku jest niebagatelnie łatwe. Z kolei, jeśli zależy nam na tym, aby firma udzieliła nam zobowiązania w wyższej kwocie, musimy liczyć się z nieco bardziej wymagającymi warunkami. 

Jak znaleźć korzystne pożyczki bez bik?

Przed podjęciem decyzji o wnioskowaniu o pożyczki na raty, zawsze warto sprawdzać dostępne w Sieci rankingi, które są aktualizowane cyklicznie. Dzięki takiej opcji możemy dokonać rozsądnego wyboru, a co za tym idzie — nie narażamy się na zbyt wysokie koszty zobowiązania i chronimy nasz budżet. Bardzo ważne jest, aby warunki wybranej pożyczki były dla nas dogodne. Na rynku wciąż pojawiają się również nowe pożyczki na raty, które mogą być przyznawane na coraz lepszych warunkach. Wówczas lepiej jest skorzystać z porównywarek, dzięki którym w zaledwie kilka minut możemy znaleźć najbardziej opłacalne wsparcie finansowe, które nie pogłębi naszych kłopotów, a przyniesie jedynie korzyści. 

5/5 - (1 oddanych ocen)