pkobp

PKO BP SWIFT, BIC

SWIFT PKO – zawiera od ośmiu do jedenastu cyfr. Jedn to identyfikator banku, który jest potrzebny w momencie robienia przelewów zagranicznych. Każdy bank ma swój oddzielny identyfikator, dzięki któremu można odróżnić daną instytucję bankową.

BIC PKO BP – praktycznie mówiąc, bic jest to ten sam numer co swift. 

SWIFT/BIC PKO – BPKOPLPW

Iban PKO

PKO BP IBAN – tworzymy go poprzez dodanie do rachunku słowa ,,PL”. Jest to oznaczenie dla polskich rachunków, na który robimy przelew. Ta informacja może być przydatna kiedy dokonujemy transfer środków z zagranicznego konta.

IBAN PKO BP – PL + numer konta bankowego odbiorcy


PKO BP Adres do przelewu

PKO BP SA, ul. Puławska 15

02-515 Warszawa

Po co się używa kodów do przelewów?

W sytuacji kiedy dokonujemy przelewu pieniędzy z zagranicy lub z zagranicznego konta bankowego musimy posiadać kod IBAN – bez niego nie będzie możliwa operacja. Każdy bank posiada swój ciąg cyfr i bardzo ważne jest aby wpisać go w czasie przelewu. Jeśli wprowadzimy błędy kod, niestety pieniądze nie zostaną wysłane. W przypadku iban pko będzie to ciąg liczb określający nasze państw, czyli PL.

Numer swift PKO jest również potrzebny przy przelewach z innego kraju. Oba te kody są niezbędne i brak ich w formularzu może powodować utrudniania, co w rezultacie prowadzi do braku finalizacji operacji przesyłania gotówki na konto, które chcemy.

Wiele osób może zadawać pytanie, numer iban pko bp jak sprawdzić? Wystarczy spojrzeć tylko wyżej w opisanej sekcji ,,pko bp iban” i bez problemu znajdziemy odpowiedź. Również jeśli chcemy się dowiedzieć jaki jest kod swift pko bp to szukajmy odpowiedzi w tym samym miejscu. Te informacje przydadzą się każdemu, jeśli chcemy robić przelewy w obrębie naszego kraju lub z zagranicznego rachunku.

Krótki opis banku

PKO BP czyli Polska Kasa Oszczędności Bank Polski jest spółką akcyjną, która zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w 2004 roku. Jako jeden z największych banków w Polsce może pochwalić się milionowymi klientami. Wiele osób zadowolonych jest z owego banku dzięki łatwości wykonywanych operacji. Szybkie przelewy bezgotówkowe jak i również wysoki poziom obsługi klienta. Te cechy z pewnością działają na korzyść PKO. Zarówno osoby prywatne jak i duże firmy mogą posiadać swój indywidualny rachunek. Proces zakładania konta jest bardzo prosty i nie wymaga wypełniania wielu formalności. 

Sprawdź również:

PKO BP Infolinia

PKO BP Sesje

Jak zamknąć konto w PKO BP?

źródło: pkobp.pl

5/5 - (1 oddanych ocen)