kalkulator hipoteczny pko

Kredyt hipoteczny pko to jedno z najpopularniejszych zobowiązań bankowych, z których korzysta coraz większa liczba Polaków. Powodem są przede wszystkim atrakcyjne warunki, jakie proponuje nam bank, niskie oprocentowanie i szybki czas rozpatrywania wniosków. Dzięki temu w sytuacji, gdy chcemy pilnie zaciągnąć kredyt hipoteczny, pko bp umożliwia nam składanie prostych wniosków online z minimalną ilością formalności. Wówczas zyskujemy nie tylko czas, ale również nie musimy spełniać szeregu restrykcyjnych wymogów i dostarczać wielu dokumentów.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>

Pkobp kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne zaciągane są od wielu lat w celu sfinansowania takich wydatków jak zakup mieszkania, budowa domu, czy też zakup nieruchomości w formie działki lub wykończenie/wyremontowanie wnętrz. Tego typu zobowiązania większości z nas umożliwiają spełnić skryte marzenia o własnym m4, którego wydatkowania nie dalibyśmy rady pokryć z własnych oszczędności. Na rynku znajdziemy jednak tak wiele ofert kredytowych, że często nie do końca wiemy, która posiada najatrakcyjniejsze warunki. Warto wiedzieć, że zarówno ranking kont osobistych, jak i rankingi innych produktów bankowych, np. kredytów, stawiają na pierwszych miejscach właśnie bank pko bp. Kredyt hipoteczny w ten instytucji bowiem cechuje się konkurencyjnymi warunkami, z których warto skorzystać w sytuacji, gdy chcemy kupić lub wybudować nieruchomość. 

Kto może wziąć kredyt hipoteczny PKO?

W Pkobp kredyty hipoteczne dostępne są wyłącznie dla osób spełniających ściśle określone warunki stawiane przez obowiązujące przepisy prawne oraz przez instytucję bankową. Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie, chcąc wziąć w pko kredyt hipoteczny, musimy:

— Być osobami pełnoletnimi i posiadać polskie obywatelstwo;

— Posługiwać się ważnym dokumentem tożsamości, tj. dowodem osobistym;

— Mieszkać na terenie Polski i posiadać konto w polskim banku, jednak najlepiej, aby przy okazji zaciągania kredytu, zdecydować się również na skorzystanie z innych produktów PKO, np. zakładając rachunek osobisty. Wówczas możemy liczyć na korzystne warunki, zwłaszcza jeśli jesteśmy klientami banku od dłuższego czasu. 

— Mieć odpowiednią zdolność kredytową.

PKO kredyt hipoteczny a zdolność kredytowa

Zarówno, kredyty hipoteczne pkobp, jak i innego rodzaju zobowiązania dostępne we wszystkich bankach w Polsce wiążą się z koniecznością posiadanie pozytywnej zdolności kredytowej. Oznacza to, że chcąc skorzystać z kredytowania bankowego, musimy koniecznie spełnić ten warunek. Jest to największa gwarancja dla banku, że konsument jest w stanie spłacać z otrzymywanych dochodów zobowiązanie w ustalonym terminie bez zbędnych problemów. Pozostaje jednak pytanie, jak obliczana jest zdolność kredytowa i co wpływa na jej wysokość?

Na kwestię, na jakim poziomie będzie przedstawiała się nasza zdolność finansowa, wpływa wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę. Banki przy jej analizie początkowo biorą pod uwagę zarówno wysokość naszych dochodów, jak i ich źródło, czyli rodzaj umowy, w oparciu o którą wykonujemy pracę zawodową lub też rodzaj działalności gospodarczej i nasz staż na rynku. Dodatkowo, sprawdzane są nasze wcześniejsze zadłużenia i ich spłata, czyli historia kredytowa w BIK-u, z którego pobierane są raporty. Na podstawie scoringu (naszej ogólnej oceny kredytowej) i informacji związanych ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, bank określa, czy konsument składający wniosek o kredyt jest wiarygodny i wypłacalny. Niezwykle istotne są także rejestry osób zadłużonych, np. KRD. 

W związku z tym, jeśli mamy dobrą historię w BIK-u dzięki spłacaniu dawnych należności w terminach, nie jesteśmy obecnie dłużnikami, a nasze stałe dochody są na poziomie umożliwiającym spłatę raty kredytowej, mamy wysoką zdolność kredytową i duże szanse na otrzymanie pomocy z banku PKO. Ostateczna decyzja i tak należy do banku.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w banku PKO BP?

Wiemy już, że pko proponuje jedną z najbardziej opłacalnych ofert kredytów hipotecznych na rynku, z których warto skorzystać. Jednak przed złożeniem wniosku należy sprawdzić wszelkie koszty, jakie będziemy ponosić w związku ze skorzystaniem z takiego kredytowania. Pomoże nam w tym kalkulator kredytowy pko. Jest to darmowe narzędzie,  którego może skorzystać każdy użytkownik internetu w zaledwie kilka sekund. Kalkulator hipoteczny pko wskaże nam wysokość wszystkich opłat, które poniesiemy biorąc kredyt w banku PKO. Dzięki temu w szybki i prosty sposób ocenimy realne szanse na dogodną spłatę zobowiązania bez kłopotów finansowych. Tego typu informacje przekaże nam także PKO BP infolinia oraz pracownik w oddziale banku. 

Kredyt hipoteczny kalkulator pko

Kalkulator kredytu hipotecznego pko wyświetli nam wysokości miesięcznych rat, oprocentowania i RRSO przy konkretnej kwocie i czasie spłaty, które wprowadzimy do narzędzia. W ten sposób możemy rozsądnie ocenić, jak wysoki kredyt możemy wziąć i jak długi okres kredytowania wybrać, aby spłacać zobowiązanie bez gwałtownego nadszarpnięcia miesięcznego budżetu. Pamiętajmy, że najważniejszymi kwestiami decydującymi o opłacalności danej oferty są: wskaźnik RRSO (wpływający na całkowity koszt kredytu) oraz wysokość raty (którą spłacamy co miesiąc wedle określonego harmonogramu). Przy wyborze warto kierować się przede wszystkim celem, jaki chcemy uzyskać. Jeśli zależy na tym, aby ogólny koszt kredytu nie był zbyt wysoki, wybierajmy oferty z jak najniższym RRSO. Z kolei jeśli mamy ograniczony budżet miesięczny, najlepszą decyzją będzie skorzystanie z kredytu z niższą ratą. 

4.3/5 - (3 oddanych ocen)