Osoby, które mają pewne środki pieniężne w formie oszczędności lub dopiero zastanawiają się nad tym, jak je wypracować mogą skorzystać z propozycji współpracy wielu banków na terenie kraju. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe, które dostępne jest dla każdego i można założyć je całkowicie bez potrzeby wychodzenia z domu. Czy jednak rachunek oszczędnościowy to dobry pomysł? Zdecydowanie tak pod warunkiem, że do jego prowadzenia zostanie wybrana odpowiednia instytucja finansowa.

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH >>

PKO konto oszczędnościowe – jak je założyć?

Konto oszczędnościowe PKO to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują efektywnych rozwiązań w celu wypracowania pewnych zysków z zaoszczędzonych pieniędzy lub z zamiarem ich zdobycia. Konto oszczędnościowe w PKO BP można założyć na kilka sposobów. Najłatwiej wejść na oficjalną stronę internetową, wybrać odpowiednią zakładkę oraz uzupełnić wniosek wszystkimi potrzebnymi informacjami. Najlepiej posiadać przy sobie aktualny dowód osobisty, aby móc sprawnie potwierdzić swoją tożsamość. Można także założyć oszczędnościowy rachunek bankowy, udając się do stacjonarnego oddziału banku.Wystarczy kilka chwil z doradcą, aby założyć ciekawie oprocentowany rachunek oszczędnościowy PKO.

Podobne produkty PKO

pko konto oszczędnościowe
pko konto walutowe
pko lokata

Konto oszczędnościowe PKO – prowizje i opłaty

Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe PKO, żadne dodatkowe opłaty za prowadzenie rachunku nie są pobierane. Brak utraty jakichkolwiek odsetek przy wpłatach i wypłatach gotówki, oraz innowacyjny system auto-oszczędzania to tylko niektóre cechy, jakimi wyróżnia się rachunek oszczędnościowy PKO BP. Tabela opłat związanych z wykonywaniem wszelkich operacji na koncie oszczędnościowym dostępna jest na oficjalnej stronie instytucji PKO. Bank udostępnia pełną dokumentację jeśli chodzi o ofertę finansową w tej postaci, dlatego posiadanie rachunku oszczędnościowego jest tak proste i opłacalne dla każdego konsumenta. Prowizje, jakie pobiera bank to jedynie opłaty za wykonywanie nietypowych operacji zagranicznych lub polegających na realizowaniu wypłat gotówki przed upływem czasu trwania umowy.

Jak działa konto oszczędnościowe PKO BP?

Sposób funkcjonowania indywidualnego konta oszczędnościowego w tej instytucji jest niezwykle prosty. Oprocentowanie wynosi z góry określony w umowie procent z konkretnego przedziału kwotowego, a same odsetki są naliczane co miesiąc. PKO konto oszczędnościowe jest dostępne dla każdego klienta przez całą dobę 7 dni w tygodniu poprzez serwis internetowy lub aplikację mobilną IKO. Każdy, kto posiada konto firmowe w tej instytucji, może także założyć innowacyjne konto oszczędnościowe Plus. PKO jako jeden z nielicznych banków działających na terenie kraju obsługuje w tym zakresie zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Jak zlikwidować konto oszczędnościowe w PKO BP?

Proces likwidacji rachunku oszczędnościowego w tym banku jest tak samo prosty, jak jego założenie. Wystarczy wypłacić wszystkie zgromadzone na nim środki, uregulować opłaty związane z prowadzeniem bankowości oraz złożyć stosowny wniosek w oddziale lub wysyłając go online za pośrednictwem strony internetowej. Osoby, które nie wiedzą, jak usunąć konto oszczędnościowe PKO mogą zasięgnąć takich informacji na oficjalnej stronie www, infolinii oraz udając się do wybranej placówki należącej do tej instytucji. Każdy, kto posiada konto oszczędnościowe PKO BP, powinien jednak zastanowić się dwa razy, zanim podejmie decyzję o jego usunięciu. Jest to tylko kilka kroków, a funkcje i atrakcyjne oprocentowanie, jakie proponuje ta instytucja, może okazać się najatrakcyjniejszą propozycją dostępną na rynku.

Czy warto mieć konto oszczędnościowe w PKO BP?

Zdecydowanie warto posiadać własne konto oszczędnościowe w banku PKO BP, który ponad wszystko stawia sobie zadowolenie konsumentów. Atrakcyjne oprocentowanie, dostęp do rachunku z poziomu aplikacji oraz strony internetowej, a także duża dostępność doradców na infolinii to tylko niektóre aspekty, jakie wyróżniają ofertę tej instytucji finansowej spośród innych.

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)