W dzisiejszych czasach, w których zauważamy trudności gospodarcze i ekonomiczne, niezwykle ważnym faktem pozostaje oszczędzanie.  Coraz droższe np. zaczynają różne produkty finansowe, np. kredyty hipoteczne czy pożyczki, które w wielu przypadkach ratują nasz budżet domowy. Banki proponują bardzo różne formy oszczędzania zaczynając od celowanych lokat przypisanych do kont osobistych, po konta oszczędnościowe. Konto oszczędnościowe Plus PKO oraz inne tego typu usługi bankowe pozwolą nam szybko zaoszczędzić odpowiednią kwotę pieniędzy w krótkim czasie. Sprawdźmy, czemu rachunek oszczędnościowy Plus jest tak dobrym rozwiązaniem.

ZŁÓŻ WNIOSEK PKO >>

konto oszczędnościowe PKO opinieKonto oszczędnościowe PKO – dlaczego warto z niego korzystać?

Konto oszczędnościowe PKO pozwala nam regularnie oszczędzać nasze środki pieniężne. Za przechowywanie środków na tym koncie zyskujemy dodatkowe oprocentowanie, dzięki czemu dłuższe oszczędzanie daje nam dodatkowy zysk. Przykładowo przy kwotach poniżej 10 tys. zł oprocentowanie wynosi 0,2%. Przy przedziale od 10 tys. do 50 tys. zł oprocentowanie wynosi 0,1%. Od 50 tys. zł do 200 tys. zł jest to 0,005%, a od 200 tys. zł oprocentowanie jest równe 0,01%. Oprocentowanie nie jest jednak liczone od całej zgromadzonej przez nas kwoty. Jeśli przykładowo mamy na koncie oszczędnościowym zgromadzone 20 tys. zł, wtedy dla kwoty mniejszej niż 10 tys. zł oprocentowanie jest równe 0,2%, a dla pozostałych 10 tys. oprocentowanie równa się 0,1%. 

Podane wyżej odsetki powiększają nasze saldo konta co miesiąc. 

Odsetki są naliczane od momentu wpłynięcia środków na konto do dnia poprzedzającego wpłatę. Nasze konto oszczędnościowe PKO Bank Polski można obsługiwać za pomocą serwisu iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO. 

Na naszym rachunku oszczędnościowym w PKO można zyskać dodatkowe korzyści. Zakładając Konto Przekorzystne, które założymy nie wychodząc z domu dostajemy dodatkowo 100 zł premii, ale również na Koncie Oszczędnościowym zyskujemy aż 2% oraz 100 zł za każde polecenie konta, które będzie skuteczne. Akcja promocyjna jest skierowana do osób pełnoletnich, które nie posiadają rachunku w PKO. Na PKO rachunek oszczędnościowy mogą wpłynąć większe kwoty pieniędzy, ponieważ biorąc udział w akcji zyskujemy nawet 2%. Aby móc zyskać więcej korzyści należy złożyć wniosek o założenie Konta Przekorzystnego z kartą płatniczą oraz ściągnąć aplikację PeoPay. Wniosek można złożyć na stronie PKO Bank Polski. Do końca miesiąca należy na koncie zapewnić środki w wysokości 500 zł. Należy też choć raz w miesiącu wykonać transakcję za pomocą karty albo za pomocą PeoPay zapłacić online za nasze zakupy. Jeśli przez trzy kolejne miesiące powtórzymy te czynności, na nasze konto trafi bonus w postaci 100 zł. Konto oszczędnościowe PKO zwiększy oprocentowanie do 2%.

Konto oszczędnościowe dla dziecka PKO

PKO konto oszczędnościowe dla dziecka jest wspaniałym sposobem na naukę oszczędzania i zarządzania środkami. Na koncie oszczędnościowym dla dziecka PKO zyskujemy 0,1% w skali roku i jest to oprocentowanie zmienne oraz za utrzymanie środków na koncie otrzymujemy również bonus 0,5% za regularne oszczędzanie. Jeśli posiadamy konto iPKO, to za prowadzenie konta oszczędnościowego dla dziecka PKO płacimy 0 zł, podobnie darmowe są przelewy krajowe oraz dostęp do serwisu internetowego PKO Junior, w którym można sprawdzić zgromadzone przez dziecko środki. 

Bonus 0,5% otrzymujemy za regularne wpłaty od 20 do 1000 zł na konto oszczędnościowe PKO BP. Dziecko po ukończeniu 13 roku życia może za zgodą rodzica samodzielnie obsługiwać konto oszczędnościowe PKO. Po ukończeniu 18 roku życia konto oszczędnościowe dla dziecka PKO zamienia się automatycznie w Konto Oszczędnościowe Plus. Można zgromadzone środki przeznaczyć jako wkład własny np. do otrzymania pomocy od banku w programie mieszkanie dla młodych. 

PKO rachunek oszczędnościowy dla dziecka możemy założyć samodzielnie, składając wniosek w iPKO. Jeśli posiadamy dziecko w wieku od 13 do 17 lat, może ono samodzielnie zalogować się do swojego serwisu iPKO i potwierdza logowanie za pomocą kodu SMS. Na koncie należy utworzyć zlecenie zatytułowane np. kieszonkowe. 

Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe PKO opinie zebrane od użytkowników pokazują, że jest to bardzo dobry sposób na regularne oszczędzanie. Dzięki tak zebranym środkom łatwiej jest później zebrać potrzebną sumę do kredytu hipotecznego, czy zrealizować własne marzenia. 

5/5 - (1 oddanych ocen)