bank pekao

Kod SWIFT Pekao, BIC

Pekao SWIFT to nic innego jak kod, który identyfikuje bank. Składa się z ośmiu albo jedenastu cyfr. Dzięki niemu możemy wykonywać przelewy zarówno w kraju, jak również za granicą. Jest to kod bardzo ważny, jeśli chcemy zidentyfikować dany bank. Może być to istotne, kiedy ustalamy w jakim czasie dotrą do nas wysłane środki pieniężne.

SWIFT/BIC PEKAO SA – PKOPPLPW

SWIFT Pekao SA jest widoczny na stronie internetowej banku, w zakładce kontakt oraz dane banku. Jest on widoczny jako Pekao SWIFT albo z podpisem Pekao SA SWIFT. SWIFT Pekao SA jest potrzebne do wykonywania przelewów, ale nie tak istotne jak IBAN. Z kolei BIC Pekao jest potrzebne do wykonania przelewu zagranicznego.

IBAN Pekao SA

Kod IBAN Pekao jest tworzony z numeru konta oraz początkowych dwóch lite, które oznaczają, z jakiego kraju pochodzi konto. Jeśli przed numerem podawane są litery PL, oznacza to, że konto jest polskie. To bardzo ważna informacja, ponieważ bez numeru konta nie jesteśmy w stanie wykonać przelewu, zarówno zagranicznego, jak i polskiego. Jest on konieczny, jeśli nie ma innej możliwości zapłaty, np. za pomocą kodu BLIK, czy numeru telefonu, na jaki możemy wysłać pieniądze. Nie wszystkie jednak telefony komórkowe mają taką możliwość, dlatego najważniejszy przy przelewach jest IBAN, w tym wypadku IBAN Pekao SA. 

IBAN PEKAO – PL + numer konta bankowego odbiorcy

Pekao SA adres do przelewu

Bank Pekao SA – Centrala

Grzybowska 53/57

skrytka pocztowa 1008

00-950 Warszawa

O banku PEKAO

Bank Pekao SA posiada aż 80 letnie doświadczenie w bankowości. Obecnie ma aż 1003 placówek na terenie całego kraju. Dodatkowo można korzystać aż 5500 darmowych bankomatów w całej Polsce, a także aż 20000 w Europie. Bank Pekao SA dba o nowoczesne technologie oraz innowacje, które pozwalają na łatwiejsze korzystanie ze wszystkich ofert finansowych. Można wybierać spośród zrównoważonych funduszy inwestycyjnych, a także dostępne są takie usługi jak leasing oraz faktoring. Nie tylko przedsiębiorcy mogą  banku Pekao SA wiele zyskać. Bardzo wiele osób, nie tylko posiadających firmy, może skorzystać z bardzo atrakcyjnych ofert m.in. kredytów hipotecznych. 

Sprawdź również:

Pekao Infolinia

Pekao Sesje

Jak zamknąć konto w Pekao?

źródło: pekao.com.pl

5/5 - (1 oddanych ocen)