pekao kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to jedno z najczęściej zaciąganych zobowiązań ostatnimi czasy. Dzięki tego typu finansowaniu jesteśmy w stanie pokryć wydatki związane z budową wymarzonego domu lub z zakupem mieszkania na własność. Jak się okazuje, klienci chętnie wybierają spośród propozycji bankowych Pekao kredyt hipoteczny, który wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami. Sprawdźmy, jaką ofertę posiada obecnie ten bank i jak możemy wnioskować o kredyt hipoteczny pekao. 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>

Kredyt hipoteczny pekao sa opinie

Kredyt hipoteczny w banku pekao sa to obecnie jedna z najlepiej ocenianych ofert wśród klientów korzystających z pomocy finansowych w bankach. Konsumenci chwalą sobie przede wszystkim łatwy proces wnioskowania, minimum formalności i szybki czas wydania decyzji kredytowej przez bank. Dodatkowo, kredyt hipoteczny pekao sa cechuje się korzystnymi warunkami, dzięki czemu koszty zobowiązania nie zaburzają znacznie naszego budżetu domowego. Bank pekao kredyt hipoteczny dopasowuje elastycznie do możliwości materialnych wnioskodawcy, co ułatwia dogodną spłatę miesięcznej raty i dotrzymywanie terminów określonych przez harmonogram, a jednocześnie nie nadwyręża naszych finansów. 

Pekao kredyt hipoteczny warunki 

W Pekao sa kredyt hipoteczny możemy zaciągnąć nawet przez internet, składając wniosek w formie formularza elektronicznego i wypełniając oświadczenie o dochodach online. Na tej podstawie bank może zweryfikować nasze możliwości finansowe, biorąc pod uwagę wysokość zarobków i stałych wydatków, a w wyniku tego podjąć wstępną decyzję kredytową. Pamiętajmy, że aby móc starać się o kredyt, niezależnie od wybranej instytucji, musimy spełnić jasno określone wymogi. Jest to pełnoletność, polskie obywatelstwo, ważny dowód osobisty, konto w polskim banku oraz odpowiednia zdolność kredytowa, która w każdej placówce jest ustalana indywidualnie. Może więc zdarzyć się, że jeden bank określi naszą zdolność kredytową na innym poziomie niż drugi. Możemy jednak samodzielnie sprawdzić orientacyjnie, o jak wysoki kredyt warto wnioskować. Pomoże nam w tym narzędzie online w formie kalkulatora zdolności, które wskaże wysokość zobowiązania, na którą mamy realne szanse. W pekao kredyt hipoteczny kalkulator wyświetli nam także koszty kredytowania, np. wysokość miesięcznej raty, RRSO, oprocentowanie, czy też ewentualne prowizje pobierane przez bank. Wszelkie warunki, które musimy spełnić, aby wnioskować o kredyt hipoteczny, znajdziemy w sieci lub przedstawi nam je pekao infolinia

Zdolność kredytowa w pekao

Bank pekao podczas weryfikacji naszego wniosku będzie badał zdolność kredytową na podstawie różnych kwestii. W większości bierze się tutaj pod uwagę nie tylko wysokość dochodów, ale także ich źródło i formę podpisanej umowy. Istotna jest również historia kredytowa w BIK, dzięki której pekao może sprawdzić, czy klient dotrzymuje terminów spłat. Zazwyczaj wszystkie banki analizują także rejestry dłużników, aby wykluczyć ewentualne niespłacone długi. W tym przypadku najważniejszy okazuje się KRD. 

Pekao sa kredyt hipoteczny a wkład własny 

Pamiętajmy, że niezbędny będzie również wkład własny do kredytu hipotecznego, którego minimalna wysokość wynosi obecnie 20% wartości zobowiązania. W pekao sa możemy jednak zaciągnąć takie zobowiązanie z niskim wkładem na poziomie 10% przy wykupie dodatkowego ubezpieczenia. Bank oferuje klientom finansowanie nawet do 90% wartości nieruchomości, w zależności od zdolności kredytowej. 

5/5 - (2 oddanych ocen)