Obecnie konta oszczędnościowe są coraz bardziej popularne wśród większości konsumentów. Dzięki większym zarobkom, wielu Polaków decyduje się coraz częściej na oszczędzanie swoich pieniędzy na specjalnych subkontach, przypisanych do rachunku osobistego. To bardzo dobry pomysł, zważywszy na to, że nikt nie jest w stanie przewidzieć różnych sytuacji, które wymagają od nas posiadania dodatkowej gotówki. Może zmienić się nagle np. nasza zdolność kredytowa, która uniemożliwia nam zaciągnięcie pożyczki w pilnych przypadkach. Z tego powodu oszczędności są bardzo istotnym elementem, który może uchronić nas przed kłopotami finansowymi. Doskonałym sposobem na odkładanie pieniędzy jest konto oszczędnościowe w mBank. Sprawdźmy, jakie korzyści przynosi skorzystanie z oferty tego banku. 

ZAŁÓŻ KONTO MBANK >>

konto oszczędnościowe mbank

Mbank konto oszczędnościowe – dlaczego warto?

Mbank rachunek oszczędnościowy pozwala nam na zachowanie bardzo dużej ilości środków, nie dopłacając wiele do prowadzenia konta. Za otwarcie konta oszczędnościowego nie płacimy ani grosza, jeśli już jesteśmy klientami Mbanku. Wszystkie wypłaty są możliwe bez utraty wypracowanych odsetek. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które chcą, by środki zebrane na koncie oszczędnościowym były cały czas dostępne. Możliwość wypłacania ich w każdym momencie, daje nam poczucie bezpieczeństwa. 

Możliwy jest do wykonania jeden bezpłatny przelew internetowy w miesiącu na konto inne niż nasze konto osobiste. Dzięki temu, że rachunek oszczędnościowy Mbank jest dla nas cały czas dostępny, możemy w elastyczny sposób manewrować naszymi środkami bez utraty odsetek. Dodatkowo mamy pewność, że zgromadzone odsetki pozostaną na swoim miejscu. Od wypłat z naszego konta oszczędnościowego nie są naliczane żadne koszty. Mbank również nie stawia nam limitów dot. Ilości wypłat z rachunku oszczędnościowego. 

Konto oszczędnościowe emax daje nam także dostęp do kalkulatora oszczędzania, który pokaże, ile środków możemy zgromadzić oraz jakie otrzymamy odsetki przy regularnym odkładaniu pieniędzy. Możemy z góry założyć sobie kwotę, jaką chcemy odłożyć oraz ilość wypłat z rachunku oszczędnościowego. Konto emax Plus oprocentowanie: w przypadku zgromadzenia środków do 1000 tysięcy złotych w skali roku wynosi 0,2%, a powyżej tej kwoty jest to 0,5%. 

Wpłacając nowe środki na konto oszczędnościowe, możemy otrzymać oprocentowanie 2,3 lub 2,7%, jednak kwestia ta zależy od posiadanego przez nas ROR-u. 

Konto oszczędnościowe Mbank gwarantuje nam oprocentowanie promocyjne w wysokości 2,7% w przypadku zgromadzenia kwoty wynoszącej nie więcej niż 500 tysięcy złotych na okres 4 miesięcy. Jest to oferta skierowana do posiadaczy mKonta Intensive. 2,3% można zyskać mając na koncie oszczędnościowym kwotę do 500 tysięcy złotych na okres 4 miesięcy (dotyczy posiadaczy kont osobistych. W przypadku środków do 99 999 zł mamy oprocentowanie 0,4%, a powyżej 100 000 zł oprocentowanie wynosi 0,7%. 

mBank konto oszczędnościowe online

Naszym kontem oszczędnościowym możemy zarządzać w specjalnie dedykowanej aplikacji mobilnej mBanku. Bank posiada również intuicyjną witrynę www, na której znajdziemy wszelkie niezbędne informacje o dostępnych produktach, np. kalkulator hipoteczny czy kalkulator zdolności. Jeśli chcemy w przyszłości starać się o kredyt na mieszkanie, warto już gromadzić środki, które mogą posłużyć nam jako wkład własny. Dodatkowo, posiadając konto osobiste i oszczędnościowe w jednym banku, możemy liczyć na atrakcyjniejsze warunki kredytu hipotecznego, jeśli zdecydujemy się na wzięcie zobowiązania w mBanku.

Konto oszczędnościowe Mbank opinie

Przede wszystkim klienci Mbank chwalą konto emax za bardzo dużą elastyczność. Rachunek oszczędnościowy Mbank przede wszystkim nie wymaga od nas ciągłych wpłat. Nasze oszczędzanie możemy dostosować do potrzeb oraz zasobności naszego portfela w danym miesiącu. Wypłacamy środki za darmo na przypisane do nas konto osobiste i nie musimy tracić wypracowanych odsetek. Emax Mbank pozwala na szybkie oszczędzanie i uporządkowanie finansów, zgodnie z oczekiwaniami.

4/5 - (2 oddanych ocen)