Kredyt na dowód jest znany niemal każdemu z nas. Z takiego rodzaju zobowiązania korzysta obecnie niezliczona liczba konsumentów, którzy chcą w szybkim czasie uzyskać dodatkową gotówkę. Dzięki szerokiej ofercie kredytów, możemy wybierać spośród usług poszczególnych instytucji, wybierając jak najlepsze warunki. Sprawdźmy, na czym dokładnie polegają kredyty online na dowód, gdzie możemy je zaciągnąć jak przebiega cały proces. 

Kasa Stefczyka
RRSO7,23 %
Oprocentowanie 6,23 %
Kwotado 160 000 zł
Ocena9/10
Smartney
RRSO23,35 %
Oprocentowanie 16,50 %
Kwotado 60 000 zł
Ocena10/10
bancovo
RRSO9,59%
Oprocentowanie 1,64%
Kwotado 200 000 zł
Ocena10/10
Santander
RRSO10,13 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 35 000 zł
Ocena9/10
Velobank
RRSO8,3%
Oprocentowanie 7,99%
Kwotado 200 000 zł
Ocena7/10
AliorBank
RRSO9,02 %
Oprocentowanie 7,19 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO13,75 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO10,88 %
Oprocentowanie 6 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena9/10
City Handlowy
RRSO9,65 %
Oprocentowanie 6,99 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena8/10
PKO miniratka
RRSO13,77 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 170 000 zł
Ocena8/10
TF Bank
RRSO18,43 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 80 000 zł
Ocena9/10

Kredyt online na dowód

Na rynku mamy dostępne różnego rodzaju zobowiązania oferowane przez instytucje finansowe. Jednym z nich jest kredyt na dowód osobisty, który możemy zaciągnąć w formie kredytu gotówkowego w banku lub pożyczki gotówkowej w firmie pozabankowej. W zależności od tego, jaką firmę wybierzemy na swojego kredytodawcę, mamy do czynienia z innymi warunkami, jakie należy spełnić. 

kredyt online na dowódKredyty na dowód osobisty w banku

Kredyt gotówkowy na dowód w banku wiąże się z koniecznością spełnienia ściśle określonych warunków, które znacznie różnią się od tych, z którymi mamy do czynienia w firmach pożyczkowych. Przede wszystkim podczas weryfikacji naszych wniosków bank będzie sprawdzał, na jakim poziomie jest nasza zdolność kredytowa. Pamiętajmy, że w tym celu analizowane są nie tylko nasze dochody i wydatki, ale również spłata dotychczasowych zobowiązań. Wówczas bank sprawdza historię kredytową w BIK i pobiera raporty z rejestrów dłużników. Celem tego typu działań jest wykluczenie ewentualnego ryzyka, gdyż instytucja przyznając kredyt na dowód osobie zadłużonej naraża się na znaczne straty. 

Ustalanie zdolności kredytowej następuje niezależnie od tego, czy staramy się o kredyt gotówkowy, czy wnioskujemy o kredyt mieszkaniowy. Warto przy tym pamiętać, że starając się o zobowiązanie hipoteczne, nasza zdolność kredytowa musi być jeszcze wyższa, a sytuacja finansowa stabilna. Dodatkowo, należy dopełnić wielu innych formalności, które bank wskaże nam na poszczególnych etapach starania się o kredyt.

Kredyt na dowód online w firmie pożyczkowej

Kredyty online na dowód są dostępne również w firmach pozabankowych, które stawiają przed nami nieco łagodniejsze wymogi do spełnienia. Przede wszystkim, wśród ofert takich kredytodawców, możemy bez problemu znaleźć zobowiązania dla osób bez wysokiej zdolności kredytowej, bez sprawdzania BIK i KRD, dla zadłużonych z komornikiem, a nawet skierowane do bezrobotnych. Dzięki temu niezależnie od tego, czy mamy długi i czy nasze dochody są wysokie, mamy spore szanse na otrzymanie takiego wsparcia finansowego.

Starając się o kredyt online na dowód w firmie pożyczkowej wystarczy posiadać ważny dokument tożsamości, potwierdzić tożsamość przelewem weryfikacyjnym oraz wykazać, że osiągamy stały dochód. Nasza zdolność kredytowa nie musi być wówczas wysoka, a tzw. parabanki akceptują różne źródła dochodu. Z tego też powodu pozytywnie rozpatrywane są wnioski nawet od bezrobotnych pobierających środki z zasiłków, emerytów, rencistów, a nawet udzielane są kredyty online na 500 plus. W ofertach firm pożyczkowych znajdziemy różne warunki, jednak jak wskazują opinie klientów, w takich instytucjach możemy zaciągnąć nawet kredyt na 20 tysięcy i więcej. 

Jak wnioskować o kredyt online?

Proces składania wniosku o gotówkowy kredyt online niezależnie od wybranej firmy najczęściej przebiega bardzo podobnie. Musimy wypełnić elektroniczny formularz, w którym piszemy nasze dane osobowe oraz informacje o dochodach czy wydatkach. Na kolejnym etapie konieczne jest potwierdzenie tożsamości przelewem weryfikacyjnym lub za pomocą aplikacji mobilnej, w której udzielamy dostępu do naszej bankowości. Dzięki temu kredytodawca w szybkim czasie otrzyma nasze dane i porówna je z tymi wprowadzonymi we wniosku. Następnie pozostaje nam czekać na wydanie decyzji pożyczkowej. Gdy odpowiedź firmy będzie pozytywna, środki w określonym czasie pojawią się na naszym koncie bankowym lub zostaną wypłacone nam do rąk własnych, jeśli wybraliśmy wypłatę podczas wizyty agenta w domu. Druga opcja jest chętnie wybierana przez osoby z komornikiem, które chcą uniknąć przejęcia pieniędzy na rzecz spłaty zaległości. 

5/5 - (1 oddanych ocen)