Kredyt hipoteczny Wrocław to doskonała opcja dla osób, które marzą o zakupie lub budowie nieruchomości. Niestety, często nasze finanse nie są wystarczające, aby w pełni pokryć wydatki związane z kupnem mieszkania czy remontem lokalu. Jeśli inwestycja wiąże się z wysokimi kosztami, warto sprawdzić kredyty hipoteczne Wrocław, dostępne w różnych instytucjach bankowych z korzystnymi warunkami. Kto może wnioskować o takie zobowiązania? Sprawdźmy najważniejsze wymogi banków. 

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

kredyty hipoteczne wrocławKto może zaciągnąć kredyt mieszkaniowy Wrocław?

Jeśli interesuje nas kredyt na mieszkanie, Wrocław pozwala nam przebierać wśród wielu ofert z różnorodnymi warunkami. Jednak niezależnie od tego, jaką propozycję banku wybierzemy, każdy kredytobiorca będzie wymagał od nas spełnienia kluczowych elementów. Przede wszystkim najważniejsza jest zdolność kredytowa, bez której żaden konsument nie otrzyma wsparcia finansowego. Jest ona jeszcze istotniejsza w przypadku wnioskowania o kredyt hipoteczny Wrocław, który najczęściej opiera na wysokie kwoty, a jego spłata jest rozłożona na długi okres. Jest ona zawsze sprawdzana przez bank na etapie rozpatrywania wniosku kredytowego, na podstawie poszczególnych czynników. 

Jakiej zdolności kredytowej wymagają banki przy kredycie hipotecznym Wrocław?

Na zdolność kredytową wpływa wiele elementów, jednak najważniejsze z nich to: 

— wysokość dochodów;

— rodzaj umowy;

— wysokość wydatków;

— liczba osób w gospodarstwie domowym; 

— historia kredytowa w BIK;

— zadłużenia do spłaty;

— wkład własny. 

Jeśli chodzi o zarobki, najważniejsza jest płynność finansowa i stabilna sytuacja. Dla banku najlepszą sytuacją jest taka, w której o kredyt na mieszkanie ubiega się klient zatrudniony na umowę o pracę lub przedsiębiorca. Jednak również osoby na umowie cywilnoprawnej mają szansę na zobowiązanie. Wówczas zachodzi jednak konieczność wniesienia wyższego wkładu własnego niż minimalne 20%. Liczy się także wysokość dochodu. Zdarza się, że kredyt jest udzielany przy płacy minimalnej brutto, jednak zobowiązania hipoteczne wymagają raczej wyższych zarobków, umożliwiających dogodną spłatę. 

5/5 - (1 oddanych ocen)