Jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny, Szczecin to doskonałe miejsce na poszukiwanie korzystnej oferty, która umożliwi nam spełnienie marzeń związanych z własnym m4. Za pomocą środków z takiego zobowiązania możemy pokryć różnego rodzaju wydatki nieruchomościowe. Na rynku znajdziemy różne kredyty mieszkaniowe. Szczecin umożliwia nam wybranie spośród wielu opłacalnych warunków, dzięki czemu dopasujemy je do naszych możliwości finansowych i preferencji. 

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10
Oferteo kredyty hipoteczne
RRSOod 2,36 %
Oprocentowanie od 2,31 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10

kredyty hipoteczne szczecinKredyt na mieszkanie Szczecin – warunki

Kredyty hipoteczne to najpopularniejszy rodzaj zobowiązań bankowych, z którego korzysta coraz więcej zadowolonych klientów. Jednak, aby móc uzyskać pomoc finansową, należy spełnić określone wymogi. Przede wszystkim chodzi tutaj o zdolność kredytową, która jest wymagana w każdym banku. Kredyt hipoteczny Szczecin jest dostępny dla osób, które mają stabilną sytuację finansową. Największe szanse na otrzymanie takiej pożyczki mają klienci pracujący w oparciu o umowę o pracę oraz przedsiębiorcy. Nie bez powodu pozostaje także wysokość wydatków, która dla banku jest ważna pod względem różnicy między stałymi kosztami utrzymania a dochodami. Pamiętajmy, że liczą się także koszty na utrzymanie bliskich, np. niepracujących dzieci. 

Na wysokość zdolności kredytowej wpływają przede wszystkim:

— Wysokość dochodów i płynność finansowa. W przypadku innych zobowiązań, środki otrzymują nawet osoby na umowie cywilnoprawnej. Kredyt nieruchomościowy również jest dla nich dostępny, jednak pozostałe wymogi są dosyć restrykcyjne. Na pewno musimy liczyć się z koniecznością wniesienia wyższego wkładu własnego. Może być wymagane także dodatkowe zabezpieczenie kredytu. 

— Dobra historia kredytowa. Banki analizują raporty z BIK głównie w celu sprawdzenia, czy klient nie spóźniał się ze spłatą poprzednio zaciągniętych zobowiązań. Możemy samodzielnie sprawdzić ocenę naszej historii w BIK-u, pobierając raport ze strony, po złożeniu stosownego wniosku online i uiszczeniu opłaty. 

Wkład własny. Obecnie minimalny wkład własny wynosi 20% wartości kredytu. Niektóre banki oferują jednak kredyty hipoteczne szczecin z niższym wkładem na poziomie 10%. W takich sytuacjach są najczęściej wymagane dodatkowe polisy, np. ubezpieczenie niskiego wkładu i ubezpieczenie kredytu. 

— Brak długów i wpisów do rejestrów. O ile w przypadku spłacania niedużego kredytu mamy szansę na pomoc hipoteczną, o tyle posiadając długi komornicze, alimentacyjne i wpisy do rejestrów, nie ma sensu składać wniosek o takie zobowiązanie. W pierwszej kolejności musimy uiścić wszystkie zaległości i usunąć negatywne wzmianki np. w KRD, a dopiero potem starać się o kredyt w banku. Pamiętajmy jednak, że wszystkie opóźnienia w spłatach wpływają na naszą historię kredytową w BIK. 

Jeśli wiemy, że spełniamy wymagane przez banki warunki, warto wnioskować o zobowiązanie hipoteczne w Szczecinie. Miasto to może bowiem poszczycić się szeregiem różnorodnych ofert z dogodnymi warunkami, które elastycznie dopasujemy do naszej sytuacji finansowej.