Zakup mieszkania lub budowa domu to bardzo kosztowne inwestycje, które wymagają od nas zgromadzenia dużej kwoty. Niestety nie zawsze chcemy lub jesteśmy w stanie zaoszczędzić taką sumę, która by wystarczyła na ich zrealizowanie w pełni. Wówczas z pomocą przychodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sosnowiec umożliwia nam wybór spośród wielu atrakcyjnych ofert finansowych, dzięki czemu możemy elastycznie dopasować warunki spłaty zobowiązania i cieszyć się uzyskaniem wymarzonej nieruchomości. Warto jednak sprawdzić, komu przysługuje kredyt hipoteczny Sosnowiec. Jakie warunki musimy spełnić, aby bank pozytywnie rozpatrzył wniosek?

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

sosnowiec kredyt hipotecznyKredyt hipoteczny Sosnowiec – warunki

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie celowe, które możemy zaciągnąć wyłącznie na cele nieruchomościowe. Najczęściej są to budowa domu lub zakup mieszkania, jednak konsumenci często biorą takie finansowanie na uzyskanie działki, a nawet na remont lokalu. Niezależnie od powodu, na jaki chcemy wspomóc się takim zobowiązaniem, musimy spełnić poszczególne warunki narzucone przez banki i obowiązujące prawo. 

Przede wszystkim niezbędna jest zdolność kredytowa na odpowiednim poziomie. Banki zawsze badają ją w oparciu o konkretne czynniki, jednak najważniejsze to:

Wkład własny — Jeszcze niedawno mogliśmy zaciągnąć kredyt bez wkładu własnego, jednak aktualne przepisy prawne zakazują bankom udzielania takich zobowiązań. Obecnie minimalny wkład własny wynosi 20%. Zdarza się, że instytucje zgadzają się na przyznanie kredytu z niższym wkładem, np. na poziomie 15 czy 10%, ale zwykle niezbędne jest przy tym wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Dodatkowo, jest to możliwe, jeśli nasze dochody są stabilne i dosyć wysokie. 

Płynność finansowa — Chodzi tutaj przede wszystkim o stały i stabilny dochód. Jego wysokość nie musi być na najwyższym poziomie, ale musi umożliwiać dogodną spłatę raty. Najlepiej, aby zarobki pochodziły z pracy na pełen etat lub żeby kredytobiorca osiągał je z własnej działalności gospodarczej. Jeśli chodzi o przedsiębiorców, firma powinna istnieć na rynku minimum rok. 

Historia kredytowa w BIK i długi — W przypadku zadłużeń, których nie spłacamy przez długi czas, nie mamy szansy na otrzymanie kredytu na mieszkanie czy dom. Dodatkowo, sytuacja jest wręcz niemożliwa, jeśli mamy wpisy w rejestrach dłużników, np. KRD. Z kolei, jeśli nie mamy długów, ważna jest też historia kredytowa. Banki analizują BIK pod kątem spłacania wcześniejszych zobowiązań. Scoring możemy sprawdzić samodzielnie, pobierając raport ze strony www BIK-u. 

Wydatki i inne zobowiązania stałe — Liczą się tutaj zobowiązania, na które ponosimy koszty co miesiąc. Mogą to być np. alimenty. Banki analizują wysokość wydatków stałych, jakie ponosimy na utrzymanie nasze i naszych bliskich. 

— Niezbędna dokumentacjaBiorąc kredyt na dom Sosnowiec musimy również udostępnić bankom różnego rodzaju dokumenty. Jest to najczęściej dokumentacja związana z inwestycją nieruchomościową, np. plany budowlane, wyceny itp. 

5/5 - (1 oddanych ocen)