Różnorodne inwestycje nieruchomościowe wiążą się z obowiązkiem zgromadzenia odpowiednio wysokiej kwoty. Niezależnie od tego, czy chcemy kupić mieszkanie, czy wybudować dom, musimy zaoszczędzić naprawdę sporo gotówki. Wówczas zachodzi konieczność odmawiania sobie przyjemności przez wiele długich lat, celem uzbierania takiej kwoty, która umożliwi nam realizację planów mieszkaniowych. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie samodzielnie uzyskać pieniądze, albo też nie chcemy dłużej czekać na spełnienie marzeń o własnym m4. Wówczas sprawdzi się poszukiwanie pomocy w banku, np. poprzez kredyt hipoteczny. Radom umożliwia nam wybór spośród wielu atrakcyjnych ofert oraz elastyczne dopasowanie warunków do naszych możliwości finansowych. Musimy jednak najpierw wiedzieć, dla kogo są dostępne takie zobowiązania i jakie wymogi stawiają przed nami kredytodawcy. 

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyty hipoteczne RadomKto może zaciągnąć kredyt hipoteczny Radom? – warunki

Chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny, musimy spodziewać się dość wnikliwej weryfikacji naszej sytuacji finansowej przez bank. Instytucja sprawdza przede wszystkim to, czy jesteśmy wiarygodnymi klientami, którym warto udzielić zobowiązania. W tym celu analizuje się wiele czynników, mających wpływ na naszą zdolność kredytową. Są to między innymi:

— Dochody — Ich wysokość, ale też rodzaj podpisanej umowy i regularność zarobków. Najlepiej, aby klient starający się o kredyt, pracował w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony lub był przedsiębiorcą. W przypadku własnych działalności, większe szanse mają ci, którzy prowadzą firmy przez dłuższy czas niż rok. Dzięki temu bank sprawdzi, czy dochody są regularne i czy umożliwią dogodną spłatę kredytu. 

— Wydatki — Liczy się tu nie tylko koszty naszego utrzymania, ale również środki, jakie ponosimy na życie bliskich (np. dzieci), a także inne zobowiązania stałe, np. alimenty. Zwykle bank liczy różnicę pomiędzy dochodami a miesięcznymi wydatkami. 

— Wkład własny — Jest to bardzo istotna kwestia, zwłaszcza że obecnie chcąc wziąć kredyt na dom Radom, musimy posiadać minimum 20% kwoty. Niektóre banki udzielają zobowiązania z 15% czy nawet z 10% wkładem, jednak najczęściej wymaga się wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Zazwyczaj na takie oferty mogą liczyć osoby z bardzo stabilną sytuacją finansową. 

— Historia kredytowa w BIK — Biuro Informacji Kredytowej gromadzi nasze dane odnośnie do spłacania poprzednich zobowiązań. Analiza raportów i scoringu umożliwia bankowi ocenę, czy konsument wnioskujący o kredyt jest wiarygodny. Możemy samodzielnie sprawdzić, jak przedstawia się nasza historia w BIK, składając wniosek na stronie www. 

Podczas oceny zdolności kredytowej i weryfikacji wniosku o kredyty hipoteczne Radom, banki sprawdzają szereg różnych elementów. Powyższe kwestie są jednak kluczowe, aby nasz formularz został pozytywnie rozpatrzony. Może zdarzyć się, że kredytodawca będzie wymagał dostarczenia różnego rodzaju dokumentacji, np. zaświadczenia od pracodawcy, deklaracji podatkowych i innych. 

5/5 - (1 oddanych ocen)