Uzyskanie własnego mieszkania lub domu to marzenie większości z nas, do którego spełnienia niezbędne jest posiadanie odpowiednich środków. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie odłożyć adekwatną kwotę, która umożliwi nam pokrycie kosztów takich inwestycji. Wówczas z pomocą przychodzi kredyt hipoteczny. Poznań oferuje nam masę rozmaitych ofert z różnymi warunkami, dzięki czemu możemy wybrać najlepszą propozycję banku. Jednak przed wnioskowaniem o kredyt na mieszkanie Poznań, warto sprawdzić wszelkie warunki, których spełnienia wymagają od nas instytucje bankowe. 

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

kredyty hipoteczne poznańDla kogo dostępne są kredyty hipoteczne Poznań?

Podczas wnioskowania o kredyt mieszkaniowy, banki wymagają od konsumenta spełniania określonych wymogów. Przede wszystkim chodzi o posiadanie zdolności kredytowej, bez której kredyt hipoteczny Poznań nie będzie możliwy. Na jej wysokość wpływają nie tylko nasze zarobki, ale także wysokość wydatków, rodzaj umowy, historia w BIK i inne czynniki regulujące naszą sytuację materialną. Przede wszystkim ważne jest, aby kredytobiorca posiadał płynność finansową, nie miał długów, terminowo spłacał zobowiązania a jego dochody umożliwiły spłatę raty. W sprawdzeniu wszystkich ważnym elementów pomoże nam kalkulator kredytu hipotecznego, który wskaże nam wszelkie koszty zobowiązania. Kredytobiorca musi posiadać także wkład własny, który obecnie minimalnie wynosi 20% lub 10% przy wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia. Im większy wkład własny mamy, tym lepiej wpływa to na naszą zdolność kredytową. 

Jak wybrać korzystny kredyt mieszkaniowy Poznań?

Po spełnieniu ogólnych warunków niezbędnych do kredytu, warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy wyborze oferty kredytowej. Pomoże nam w tym ranking kredytów hipotecznych Poznań, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne informacje. Są zawarte w nim najlepsze oferty na rynku wraz z warunkami i kosztami kredytowymi, jakie będziemy ponosić. Bardzo ważną kwestią jest dobranie wysokości raty w ten sposób, aby klient nie posiadał problemów z jej comiesięczną spłatą. Istotne jest także to, kiedy przelew z dochodem dociera na nasze konto. Na podstawie tego możemy ustalić z bankiem dzień spłaty kredytu. Nie bez znaczenia jest także wysokość wymaganego wkładu własnego, który obecnie wynosi min. 20%. Jednak niektóre banki udzielają kredytów z niższym wkładem na poziomie 10%, przy czym zachodzi wymóg wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu i/lub dodatkowych polis. 

5/5 - (1 oddanych ocen)