Kredyt na zakup mieszkania czy budowę domu to często jedyny sposób na spełnienie marzeń nieruchomościowych. Nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie odłożyć wystarczającą kwotę, a takie inwestycje wiążą się ze sporymi wydatkami. Wówczas z pomocą przychodzą banki oferujące kredyt hipoteczny. Lublin umożliwia nam zaciągnięcie zobowiązania na bardzo atrakcyjnych warunkach w wielu placówkach. Mieszkając w tym mieście, nie musimy martwić się o zbyt wysokie koszty kredytowe. Warto sprawdzić, dla kogo dostępne są kredyty mieszkaniowe Lublin i jakie warunki musimy spełnić, aby dostać taką pożyczkę.

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

kredyty hipoteczne lublin

Kto dostanie kredyt hipoteczny Lublin?

Niezależnie od tego, w którym banku chcemy starać się o kredyt, zawsze najważniejszym elementem podczas wnioskowania jest zdolność kredytowa. To właśnie od niej zależy, czy otrzymamy pomoc finansową i w jakiej wysokości kredyt zaproponują nam poszczególne banki. Na zdolność kredytową wpływa wiele elementów, ale najważniejszymi z nich są:

Wysokość wydatków i źródło zatrudnienia. Dla banków liczy się przede wszystkim płynność finansowa i stabilne zatrudnienie. W najlepszej sytuacji są osoby wnioskujące o kredyt mieszkaniowy lublin z umową o pracę lub przedsiębiorcy z własną firmą. 

— Wysokość wydatków. Nie tylko ostateczna kwota wynagrodzenia ma wpływ na zdolność. Istotne jest też to, jakie wydatki ponosimy co miesiąc na utrzymanie nasze i naszych bliskich. Jeśli bank uzna, że pozostała kwota jest zbyt niska, by bezproblemowo pokrywać comiesięczną ratę, nie przyzna nam kredytu. 

Historia w BIK. Przede wszystkim sprawdzane jest, czy nie spóźniliśmy się ze spłatą rat poprzednich zobowiązań i czy nie mamy żadnych zaległości. Banki zwracają uwagę też na ogólny scoring i ocenę kredytobiorcy w BIK. 

Wkład własny. Jest to jedna z najistotniejszych kwestii, dzięki której możemy podnieść naszą zdolność kredytową. Obecnie minimalny wkład wynosi 20% wartości kredytu. Niektóre banki udzielają zobowiązań z 10% wkładem, jednak wówczas niezbędne jest wykupienie dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych. Pamiętajmy, że starając się o kredyty hipoteczne lublin, możemy zwiększyć nasze szanse przez wniesienie wyższego wkładu własnego. Jest to pomocne zwłaszcza w sytuacji, gdy pracujemy na umowę o pracę na czas określony, stosunkowo krótko prowadzimy firmę, czy też jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie lub przyjmujemy już emeryturę czy rentę. 

— Brak długów i wpisów w KRD. Niezależnie od tego, jak przedstawiają się powyższe warunki, posiadają wpisy w rejestrach dłużników, nie dostaniemy kredytu w banku. Musimy najpierw spłacić zaległe długi, a dopiero potem starać się o pomoc finansową. 

5/5 - (1 oddanych ocen)