Kredyt hipoteczny Łódź to doskonała opcja, z której korzysta coraz więcej mieszkańców tego miasta. Dzięki środkom z takiego zobowiązania jesteśmy w stanie pokryć wszelkie wydatki nieruchomościowe. Nie musimy przy tym ponosić zbyt wysokich kosztów i przez wiele lat odkładać pieniędzy na zakup mieszkania czy budowę domu. Kredyty hipoteczne Łódź oferuje w wielu różnorodnych bankach i z atrakcyjnymi warunkami. Dzięki temu spłata zobowiązania będzie przebiegać bez zbędnych problemów. Jakie wymogi musimy spełnić, aby dostać takie wsparcie finansowe?

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10
Oferteo kredyty hipoteczne
RRSOod 2,36 %
Oprocentowanie od 2,31 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10

Kredyt na mieszkanie Łódź – warunki

Kredyty hipoteczne stają się coraz popularniejsze nie tylko dzięki łatwości ich pozyskania, ale także przez atrakcyjne warunki proponowane przez banki. Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnorodnych ofert, porównując wszelkie koszty i dobierając propozycję do naszych możliwości finansowych. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nie poniesiemy zbyt dużych opłat kredytowych, a spłata zobowiązania będzie przebiegała komfortowo. Do wyliczenia wszelkich opłat przyda się kalkulator kredytu hipotecznego. Niezależnie od tego, jaką ofertę wybierzemy, warto najpierw poznać wymogi banków, w których zaciągniemy kredyt hipoteczny Łódź. 

Do podstawowych warunków należą:

— Pełnoletność;

— Polskie obywatelstwo;

— Stały adres zamieszkania;

— Ważny dowód osobisty;

— Konto w polskim banku;

— Zdolność kredytowa.

kredyty hipoteczne łódź

O ile pierwsze z elementów zazwyczaj są jasne dla potencjalnych kredytobiorców, o tyle w przypadku zdolności kredytowej, powstają wątpliwości. Nie zawsze wiemy, czym tak naprawdę jest ten czynnik i w jaki sposób banki go analizują. Przede wszystkim jest ona obliczana na podstawie naszych zarobków i wydatków, a także sytuacji zawodowej, ale nie tylko. Banki najchętniej udzielają kredytów osobom na umowie o pracę. Nie oznacza to jednak, że w przypadku umów cywilnoprawnych nie mamy szans na wsparcie hipoteczne. W takiej sytuacji najczęściej wymagany jest wyższy wkład własny. Zdolność kredytowa jest analizowana również po sprawdzeniu historii kredytowej w BIK, rejestrów dłużników (np. KRD, BIG), liczby osób na utrzymaniu i wysokości wkładu własnego. Obecnie minimalny wkład wynosi 20% lub 10% przy wykupie ubezpieczenia niskiego wkładu i ewentualnie dodatkowych polis. Pamiętajmy, że im większy wkład mamy, tym łatwiej zaciągniemy kredyt mieszkaniowy łódź. Naszą zdolność kredytową zdecydowanie podnosi stałe zatrudnienie, czy sytuacja, gdy oboje małżonków osiąga dochody.