Finansowanie celów mieszkaniowych nie jest łatwe, jeśli chcemy samodzielnie odkładać na własne m4. Bardzo często gromadzenie oszczędności na zakup nieruchomości wiąże się z wyrzeczeniami przez wiele długich lat, a nie zawsze jesteśmy w stanie sami uzbierać taką kwotę, która umożliwi nam pokrycie wszystkich kosztów. Wówczas warto szukać alternatywnych opcji, dzięki którym możemy spełnić nasze marzenia o budowie domu lub kupnie mieszkania. Pomogą nam w tym kredyty hipoteczne Kraków, które wiele banków w różnych zakątkach tego miasta posiada z atrakcyjnymi warunkami. Z takich ofert mogą skorzystać wszyscy konsumenci, spełniający określone wymogi. Niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa, jednak warto sprawdzić, jakie konkretnie warunki musimy spełnić, aby kredyt hipoteczny Kraków okazał się realną szansą na spełnienie celów. 

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

kredyty mieszkaniowe krakówKredyt mieszkaniowy Kraków — dla kogo jest dostępny?

Kredyt na mieszkanie w Krakowie jest dostępny we wszystkich polskich bankach po spełnieniu określonym wymagań. Przede wszystkim niezbędna jest zdolność kredytowa na odpowiednio wysokim poziomie, jednak jest to uzależnione od tego, o jaką kwotę wnioskujemy. Zdolność kredytową możemy sprawdzić samodzielnie w kalkulatorze, jednak pamiętajmy, że jest to wartość orientacyjna, a szczegółowa kwota, jaką otrzymamy od banku, jest zależna od wielu czynników. Kalkulator kredytu hipotecznego pozwoli nam także sprawdzić ewentualne koszty w poszczególnych bankach. 

Wpływ na wysokość zdolności kredytowej mają takie elementy jak:

— Wysokość i źródło dochodów — Dla banku liczy się przede wszystkim nasza płynność finansowa. Najlepiej, aby klient otrzymywał dochody z umowy o pracę na czas nieokreślony, jednak kredyt na mieszkanie Kraków jest udzielany również przedsiębiorcom, a nawet osobom na umowie cywilnoprawnej. Pamiętajmy, że w przypadku drugiej opcji niezbędne jest posiadanie wyższego wkładu własnego lub innego zabezpieczenia. Z kolei, jeśli chodzi o umowę na czas określony, bank może wymagać dostarczenia promesy na kolejny okres. 

Wysokość wydatków i sytuacja rodzinna — Przede wszystkim chodzi tutaj o to, jak wysokie koszty ponosimy na życie oraz czy na naszym utrzymaniu mamy inne osoby. Jeśli klient jest w małżeństwie i oboje małżonków otrzymuje regularne dochody, szanse na kredyt hipoteczny Kraków są o wiele większe. 

— Brak długów — Niezbędne jest również wykazanie, że nie mamy żadnych zadłużeń. Banki sprawdzają wówczas historię kredytową w BIK oraz rejestry dłużników, np. KRD. W przypadku wierzytelności, musimy najpierw spłacić wszystkie zaległości, a dopiero później wnioskować o wsparcie finansowe. Nieco łagodniej sytuacja wygląda, gdy terminowo spłacamy inny kredyt, np. gotówkowy i pozostało nam do spłaty niewiele rat. 

— Wkład własny — Kredyty mieszkaniowe Kraków wymagają też wniesienia wkładu własnego, który obecnie wynosi min. 20%. Niektóre banki umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania z niższym wkładem na poziomie 10%. Jednak w tym przypadku niezbędne jest ubezpieczenie kredytu hipotecznego i niskiego wkładu własnego. 

5/5 - (1 oddanych ocen)