Planowanie budowy domu lub zakupu mieszkania może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie zgromadziliśmy pełnej kwoty. W sytuacji, gdy nie udało nam się zaoszczędzić odpowiednio dużo, mamy do wyboru dwie opcje. Albo będziemy odkładać środki dalej, ograniczając nasze wydatki na przyjemności do minimum, albo weźmiemy kredyt hipoteczny. Gdynia pod względem ofert kredytowych różnych banków, daje nam szeroki wybór atrakcyjnych warunków, które możemy elastycznie dopasować do naszej sytuacji finansowej. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie takiego zobowiązania, rezygnując tym samym z wieloletniego odkładania każdego grosza. Jakie warunki musimy spełnić, aby bank udzielił nam pomocy finansowej? Jak znaleźć opłacalne kredyty hipoteczne Gdynia?

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt na dom Gdynia — warunki 

Zazwyczaj gdy interesuje nas kredyt gotówkowy, znamy podstawowe warunki, które stawia przed nami bank udzielający wsparcia finansowego. Konieczna jest wówczas pełnoletność, polskie obywatelstwo, ważny dokument tożsamości i stały dochód. Niezbędna jest też zdolność kredytowa, zwłaszcza jeśli chcemy wnioskować o wyższą kwotę. To właśnie ona stanowi najważniejszy czynnik w przypadku udzielania kredytów na budowę domu lub zakup mieszkania. 

Niezależnie od tego, jak duży kredyt hipoteczny Gdynia chcemy zaciągnąć, bank zawsze sprawdzi, na jakim poziomie znajduje się nasza zdolność kredytowa. Jest to swoiste zabezpieczenie przed ryzykiem braku spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę. Dzięki temu instytucja zyskuje pewność, że dochody i sytuacja finansowa konsumenta umożliwiają wywiązanie się z warunków umowy. 

Kredyt hipoteczny GdyniaNa zdolność kredytową wpływają przede wszystkim:

— Wysokość dochodów i rodzaj umowy;

— Wysokość stałych wydatków na utrzymanie i innych zobowiązań miesięcznych;

— Historia kredytowa w BIK, scoring;

— Zgromadzony wkład własny. 

Jeszcze jakiś czas temu w ofertach bankowych mogliśmy znaleźć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Obecnie taka opcja nie jest dostępna, gdyż zakazują jej obowiązujące przepisy prawne. Aktualnie minimalny wkład własny wynosi 20%. 

Jak znaleźć korzystny kredyt na mieszkanie lub dom Gdynia?

Wiemy już, czy spełniamy wymogi stawiane przez banki przy kredycie. Jeśli mamy pewność, że warto wnioskować o taką pożyczkę, zależy nam na znalezieniu opłacalnej oferty. Wówczas chcąc wziąć kredyt hipoteczny, ranking online pomoże nam w porównaniu dostępnych na rynku ofert i wybraniu takiej, która ma na ten moment najlepsze warunki. 

Jak z niego skorzystać? Wystarczy wpisać kwotę, którą chcemy pożyczyć i okres spłaty, aby sprawdzić, jakie oferty obecnie są najatrakcyjniejsze. Dowiemy się m.in., który bank proponuje korzystną ratę i najniższe koszty kredytowe. Sprawdzimy również wysokość wszystkich opłat, czyli RRSO, oprocentowanie, prowizje, marże, a także rodzaj oprocentowania i rat (stałe i zmienne). Dzięki temu nie musimy samodzielnie analizować propozycji kredytowych i spędzać dużo czasu na poszukiwaniu najlepszej dla nas opcji. 

5/5 - (1 oddanych ocen)