Na poszczególnych etapach dorosłości coraz śmielej decydujemy się spełniać nasze plany nieruchomościowe. W życiu większości z nas pojawia się moment, gdy marzymy o posiadaniu własnego m4, jednak nie zawsze mamy możliwość samodzielnie pokryć wszelkie koszty. Wówczas szukamy pomocy w firmach, w których jest dostępny kredyt hipoteczny. Gdańsk oferuje wiele rozmaitych propozycji bankowych, posiadających różnorodne warunki kredytowe. Dzięki temu każdy konsument może z łatwością dostosować ofertę do swoich możliwości finansowych i znaleźć najlepszą opcję. Dla kogo jest dostępny kredyt mieszkaniowy Gdańsk i jakie warunki musimy spełnić, aby dostać takie wsparcie ze strony banku?

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

kredyty hipoteczne gdańskKredyt na mieszkanie Gdańsk – jakie warunki?

Niezależnie od tego, jaki bank wybierzemy na naszego kredytodawcę, każdy będzie wymagał spełnienia określonych wymogów. Chodzi przede wszystkim o odpowiednią zdolność kredytową, na którą składa się kilka czynników. Dla banku najistotniejsza jest stabilna sytuacja finansowa, czyli wysokość naszych dochodów oraz ich źródło. Nie bez znaczenia pozostaje też wysokość stałych wydatków, które nie mogą być zbyt duże, jeśli chcemy dogodnie spłacać kredyt. Największe szanse na wsparcie finansowe na zakup czy budowę nieruchomości mają osoby pracujące w oparciu o umowę o pracę. Banki chętnie udzielają zobowiązań również przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą przez min. 1 rok. Na rynku jednak znajdziemy także kredyt hipoteczny dla emeryta, który posiada stabilną płynność finansową. 

Na wysokość zdolności kredytowej wpływa też liczba osób na naszym utrzymaniu, historia kredytowa w BIK, ewentualne zadłużenia, a także wysokość wkładu własnego i posiadanie zabezpieczeń, np. części nieruchomości. Obecnie minimalny wkład własny wynosi 20%, jednak w niektórych bankach kredyt hipoteczny Gdańsk jest dostępny z 10% wkładem własnym. W takich sytuacjach konieczne jest jednak ubezpieczenie kredytu hipotecznego i często wykupienie innych polis. Jeśli nie mamy zgromadzonej odpowiednio wysokiej kwoty na wkład własny, warto szukać ofert banków, w których kredyty hipoteczne Gdańsk są przyznawane z 10% wkładem. W znalezieniu najkorzystniejszych propozycji pomoże nam porównywarka kredytów hipotecznych, w której znajdziemy najlepsze na rynku oferty wraz z wszelkimi kosztami i warunkami kredytowymi. Możemy także przed złożeniem wniosku wyliczyć naszą orientacyjną zdolność kredytową w kalkulatorze, który wskaże potencjalną kwotę, o jaką warto wnioskować. 

5/5 - (1 oddanych ocen)