kredyt na dom dla zadluzonychKredyt hipoteczny dla zadłużonych wydaje się doskonałą opcją w przypadku gdy nie mamy odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej z powodu wysokich długów. Często jednak obawiamy się, że żaden bank nie udzieli nam zobowiązania na pokrycie wydatków związanych z zakupem lub budową nieruchomością. Jeśli zależy nam na tym, aby zaciągnąć kredyt w banku, konieczne jest spełnienie określonych warunków, aby kredytodawca uznał nas za wiarygodnych klientów. Wiąże się to jednak z długim i wymagającym procesem. W sytuacji, gdy zależy nam na szybkim pozyskaniu pieniędzy na wymarzone m4, warto ubiegać się o kredyt na mieszkanie dla zadłużonych. Jakie wymogi stawiają przed nami banki i kto może wziąć takie zobowiązanie?

Kredyt hipoteczny dla zadlużonych — warunki bankowe

Na rynku finansowym mamy dostępne różnego rodzaju kredyty hipoteczne. Jak wiadomo, największą popularność mają l produkty oferowane przez banki, jednak nie są one możliwe do zaciągnięcia dla każdego klienta. W sytuacji, gdy mamy wysokie  długi, instytucja bankowa może odmówić nam wsparcia finansowego. W takich przypadkach chcemy dowiedzieć się, czy kredyt hipoteczny dla zadłużonych jest dostępną opcją.

Niezależnie od tego, na jaki cel nieruchomościowy chcemy pożyczyć pieniądze z kredytu hipotecznego, musimy spełnić określone przez banki warunki. Przede wszystkim, kredytodawcy wymagają posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej, na którą składa się wiele czynników. Najważniejsze z nich to: dobra historia kredytowa w BIK, dochody umożliwiające spłatę miesięcznej raty, płynność finansowa, niezbyt wysokie wydatki stałe oraz posiadanie wkładu własnego. Jeśli chodzi o ostatni element, aktualnie minimalny wkład wynosi 20%. Niektóre banki udzielają kredytu hipotecznego z 10% wkładem własnym, jednak w takiej sytuacji konieczne jest wykupienie pakietu polis, np. na życie, czy też ubezpieczenia od niskiego wkładu. 

Pamiętajmy, że w przypadku sporych długów, bank nie udzieli nam kredytu hipotecznego dla zadłużonych. Wówczas musimy najpierw spłacić zaległości, poprawić historię w BIK i dopiero później starać się o wsparcie finansowe. Z kolei, jeśli spłaciliśmy już większość kredytu, a kwota pozostała do spłaty nie jest wysoka i wszystkie raty uiściliśmy terminowo, mamy szansę na kredyt hipoteczny dla osób zadłużonych. 

Kiedy bank odmówił udzielenia kredytu hipotecznego dla zadłużonych

Jeśli mamy duże zadłużenia, możemy sprawdzić kredyt hipoteczny bez bik w firmie pozabankowej. Nie musimy wówczas spełniać tak surowych wymogów jak w przypadku starania się o pożyczkę w banku. Tego typu zobowiązania przyznawane są nawet osobom z komornikiem na koncie. Ważne jest jednak, aby spełnić następujące warunki:

— Pełnoletność lub 21 r.ż w zależności od indywidualnych wymogów w danej firmie;

— Polskie obywatelstwo i stały adres zamieszkania na terenie Polski;

— Ważny dokument tożsamości. Najlepiej, aby był to dowód osobisty;

— Stały dochód, umożliwiający spłatę raty. 

Firmy udzielające kredytów dla zadłużonych, nie sprawdzają popularnych baz, z których korzystają banki. Zazwyczaj nie jest pobierany raport bik, jednak jeśli kredytodawca sprawdzi naszą historię kredytową, nawet gdy scoring będzie zły, nie oznacza to, że nie otrzymamy wsparcia. Nowością na rynku finansowym jest także kredyt hipoteczny dla zadłużonych z komornikiem, z którego środki są wypłacane za pomocą czeku GIRO lub podczas osobistej wizyty w punkcie. Wówczas niemal całkowicie maleją szansę, że pieniądze z kredytu, zostaną pobrane przez komornika na rzecz spłaty zadłużenia. 

5/5 - (1 oddanych ocen)