Kredyt hipoteczny dla singla to stale pożądane zobowiązanie, którym interesuje się coraz więcej osób. Nie zawsze chcemy na stałe wiązać się z partnerami i zakładać rodziny, a interesuje nas życie w pojedynkę. Często zdarza się też, że wolimy nie czekać na stały związek, a zależy nam na zakupie lub budowie nieruchomości o wiele wcześniej. Wówczas warto przejrzeć oferty banków proponujących kredyty hipoteczne dla singli. Jakie warunki musi spełnić osoba stanu wolnego, aby otrzymać takie wsparcie finansowe i czy możemy zaciągnąć je bez wkładu własnego?

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CitiHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny dla singla – na czym polega?

Kredyt hipoteczny dla osób stanu wolnego, opiera swoje działanie o podobne zasady jak w przypadku małżeństw. Zdarza się jednak, że singiel może mieć więcej wymogów do spełnienia niż pary starające się o zobowiązanie, które będą spłacać wspólnie. Nie oznacza to jednak, że panna czy kawaler nie ma szans na otrzymanie finansowej pomocy z banku. Wystarczy spełnić ściśle określone warunki, aby cieszyć się odpowiednio wysoką kwotą na pokrycie wydatków nieruchomościowych. 

kredyt hipoteczny dla singla kalkulator Kredyt hipoteczny dla singli warunki

Aby bank udzielił singlowi kredytu hipotecznego, musi spełnić on poniższe wymogi, które mogą być nieco surowsze niż w przypadku partnerów w związku. Przede wszystkim, singiel musi posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową, która jest oceniana indywidualne przez każdy bank na podstawie kilku elementów. Najważniejsza jest stabilność zatrudnienia i wysokość dochodów, które bank po przeanalizowaniu musi określić jako umożliwiające dogodną spłatę kredytowych rat. Kredyt hipoteczny dla singla najczęściej jest przyznawany osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą przez minimum 1-2 lata lub klientom pracującym na pełen etat. Zdarza się, że posiadając wysoki wkład własny, możemy liczyć na takie zobowiązanie nawet pracując w oparciu o umowę cywilnoprawną.

Czy kredyt hipoteczny dla singla bez wkładu własnego jest możliwy?

Niegdyś, gdy trwał jeszcze program mieszkanie dla młodych, single mogli liczyć na spore wsparcie finansowe w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego. Niestety, akcja nie jest obecnie kontynuowana, a aby bank wziął pod uwagę nasz wniosek i wydał pozytywną decyzję, konieczne jest posiadanie wkładu własnego. Aktualnie minimalny wkład własny do kredytu hipotecznego wynosi 20% wartości zobowiązania. Oznacza to, że przykładowo, starając się o kredyt w kwocie 300 tys. zł., musimy posiadać gotówkę w wysokości 60 tys. zł., która zostanie wniesiona jako wkład. Niektóre banki umożliwiają zaciągnięcie kredytu hipotecznego dla singli z 10% wkładem własnym, jednak w tym przypadku musimy dokupić dodatkowe polisy, np. ubezpieczenie od niskiego wkładu. Zdarza się, że w takich sytuacjach warunkiem jest także wykupienie ubezpieczenia na życie. 

Jak znaleźć korzystny kredyt hipoteczny dla singla?

Jeśli interesuje nas opłacalny kredyt hipoteczny dla singla, kalkulator to pierwsze narzędzie, którym warto się zainteresować. Dzięki takiej opcji w zaledwie kilka sekund możemy sprawdzić, jakie koszty obejmie zaciągnięcie kredytu w poszczególnych bankach. Kalkulator wskaże nam np. wysokość raty przy konkretnym czasie spłaty, oprocentowanie, czy też całkowity koszt kredytu. 

5/5 - (1 oddanych ocen)