Prowadząc biznes i jednocześnie będąc w ciężkiej sytuacji, bardzo istotne jest jak najlepsze zabezpieczenie swojej firmy. Często może to oznaczać konieczność zaciągnięcia zobowiązania, aby ratować firmowy budżet i nieco rozwinąć działalność. W tym wypadku warto dokładnie sprawdzić, jaki kredyt dla firm jest dostępny w poszczególnych bankach, kto może go zaciągnąć i w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się takie rozwiązanie. 

AliorBank
Kwotado 3 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 20 minut
Ocena10/10
BNP
Kwotado 250 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
NestBank
Kwotado 550 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
Visset
Kwotado 12 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena7/10
Janvest
Kwotado 5 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjado 48 godzin
Ocena7/10
Finiata
Kwotado 100 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 7 minut
Ocena9/10

Pamiętajmy, że inne oferty mogą być dostępne dla przedsiębiorstw, które funkcjonują na rynku, a inne warunki w przypadku nowych działalności. W większości przypadków jednak musimy dostarczyć ważną dokumentację, np. zaświadczenie o możliwości zabezpieczenia kredytu, czy też zaświadczenie niezaleganiu z płatnościami składek i podatków do ZUS oraz US. Ważne jest też udostępnienie bankom odpowiednio napisanego biznesplanu i dostarczenie udokumentowanego wpisu do rejestru działalności gospodarczych.

kredyt firmowyCzym jest kredyt dla firm?

Prowadzenie działalności jest ściśle związane z koniecznością podejmowania rozsądnych decyzji, mających wpływ na nasz biznes. Jedną z nich jest kwestia zaciągnięcia zobowiązania, np. kredytu, o której myślimy wtedy, gdy nie mamy odpowiednio dużego wkładu finansowego na rozwinięcie firmy. Niezależnie od tego, czy chcemy rozkręcić już istniejący interes, czy dopiero planujemy zarejestrowanie działalności, warto wiedzieć, jakie podstawowe wymogi stawiają przed nami banki. Bardzo istotna jest tu ogólna sytuacja firmy, która wpływa na to, czy instytucje pozytywnie rozpatrzą nasz wniosek. 

W celu znalezienia najlepszej oferty kredytu najlepiej jest sięgnąć po darmowe narzędzia online, które umożliwiają znalezienie korzystnych warunków w zaledwie kilka minut. Wówczas, jeśli interesuje nas kredyt dla firm, kalkulator przyda się do wyliczenia wszelkich kosztów zobowiązania. Dzięki temu dowiemy się, jakie opłaty będziemy ponosić po zaciągnięciu tego typu pożyczki. Porównując kredyty dla firm, kalkulator wskaże nam wysokość raty miesięcznej, RRSO, oprocentowanie, czy też ewentualne prowizje. Pomoże nam też ranking kredytów firmowych, w którym znajdziemy najlepsze oferty na rynku z opłacanymi warunkami. 

Kredyt na start dla nowych firm – warunki banków

Jeśli napisaliśmy obiecujący biznesplan i odpowiednio przygotowaliśmy się do prowadzenia nowej działalności, a jedyne, czego nam brakuje, to środki pieniężne, warto sprawdzić kredyt dla nowych firm i jego szczegółowe warunki. Aktualnie niemalże wszystkie instytucje bankowe posiadają w ofercie tego typu zobowiązanie, które skierowane jest do nowych biznesmenów. Kredyt firmowy na start stanowi doskonałe rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia wystartowanie ze świeżym biznesem, gdy dopiero wchodzimy na rynek. 

Musimy jednak spełnić najważniejsze wymogi. Są to:

— Zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej;

— Odpowiedni biznesplan;

— Najlepiej, aby firma istniała na rynku min. 1 rok lub 2 lata; Istnieją jednak oferty skierowane dla działalności ze stażem np. 6 miesięcy. Warunek ten nie dotyczy nowych firm, na których założenie chcemy zaciągnąć zobowiązanie;

— Wysoka zdolność kredytowa;

— Dobra historia w banku;

— Zabezpieczenie kredytu;

— Inne wymogi zależne od indywidualnych warunków banków.

Pamiętajmy, że niezależnie od tego, jaki bank wybierzemy, każdy będzie wymagał od nas dostarczenia poszczególnych dokumentów. Niezbędne mogą okazać się:

— Zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu z płatnościami składek;

— Zaświadczenie z US o regularnym i terminowym uiszczaniu podatków;

— Deklaracja podatkowa za poprzedni rok z potwierdzeniem złożenia dokumentu w US; PIT 28 dla przedsiębiorców rozliczających się na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego, PIT 36 jeśli prowadzimy Księgę Przychodów i Rozchodów, PIT 16A dla przedsiębiorców z kartą podatkową;

— Odpis z KRS lub wyciąg z CEIDG; 

— Podsumowanie księgi przychodów i rozchodów za ostatni rok; możliwe, że bank będzie wymagał udostępnienia dokumentu za poprzedni rok obrachunkowy;

— Zaświadczenie o wysokości przychodów ewidencjonowanych dla przedsiębiorców rozliczających się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych lub PIT 28;

— W przypadku karty podatkowej: kopia decyzji z US o wymiarze karty podatkowej;

— Prognozy finansowe na cały okres spłaty kredytu;

— W przypadku działalności z wymagana koncesją: zezwolenie na prowadzenie działalności;

— Oświadczenie o wysokości dochodów po opodatkowaniu;

— Wyciągi z konta firmowego;

— Prawidłowo wypełniony wniosek kredytowy.

Kredyt inwestycyjny dla firm

W przypadku biznesów funkcjonujących już na rynku, bardzo interesującą ofertą jest kredyt inwestycyjny dla firmy. Jest to pożyczka gotówkowa udzielana przedsiębiorcom w celu pokrycia kosztów nowych inwestycji. Absolutną podstawą przyznania takiego kredytu jest posiadanie wysokiego wkładu własnego (około 20-30% wartości zobowiązania). Warto wiedzieć, że takie wsparcie finansowe możemy uzyskać w naprawdę dużej kwocie oraz na odpowiednio długi czas spłaty. Niektóre banki umożliwiają nawet skorzystanie z tzw. karencji, czyli z okresu, w którym nie musimy jeszcze spłacać rat kredytowych przez ustalony czas. 

Inwestycyjny kredyt firmowy, jak sama nazwa wskazuje, możemy spożytkować wyłącznie na inwestycje, co musi być odpowiednio udokumentowane.  Jeśli jednak interesuje nas firmowy kredyt na dowolny cel, bez problemu znajdziemy na rynku oferty, które będą uwzględniały wysokie kwoty kredytowe. Najczęściej jednak ich czas spłaty jest krótszy niż wtedy, gdy bierzemy kredyt hipoteczny dla firm, czy pożyczkę inwestycyjną. 

Kredyt obrotowy dla firm 

Na rynku znajdziemy także kredyt obrotowy dla firm, z którego najczęściej korzystają firmy z długim stażem. Jednak w ofertach banków coraz częściej możemy znaleźć takie rozwiązania skierowane nawet do nowych przedsiębiorców. Takie zobowiązanie posiada jeden główny cel, mianowicie pokrycie bieżących kosztów działalności. Chodzi przede wszystkim o takie wydatki jak: wynagrodzenia dla pracowników, rachunki za czynsz, opłacenie faktur kontrahentów. To doskonały sposób na poradzenie sobie w chwilowej trudnej sytuacji, gdy czekamy na zapłaty rachunków od współpracujących firm. W wielu przypadkach takie zobowiązanie pozwala na zminimalizowanie ryzyka zadłużeń i konieczności zawieszenia działalności gospodarczej. 

Obecnie możemy zaciągnąć kredyt obrotowy dla firm w różnych rodzajach:

— W rachunku bieżącym

— W rachunku kredytowym

— Z zabezpieczeniem hipotecznym

— Z gwarancją.

Czy możemy wziąć kredyt dla zadłużonych firm?

Co w sytuacji, gdy prowadząc biznes, mamy problem z płynnością finansową? W takim przypadku najczęściej szukamy ofert typu kredyt dla zadłużonych firm, dzięki którym uzyskamy odpowiednie wsparcie. Niektóre instytucje bankowe dają klientom możliwość zaciągnięcia kredytu w ciężkiej sytuacji. Najczęściej banki wymagają jednak zabezpieczenia zobowiązania, historii rachunku bankowego (jeśli mamy konto osobiste w innym banku), umów leasingowych i kredytowych z harmonogramami spłat, zaświadczeń z US i ZUS o braku zadłużeń, zeznań podatkowych min. za ubiegły rok. 

5/5 - (1 oddanych ocen)