koszty kredytu hipotecznego 2020Kredyt na mieszkanie to często konieczne rozwiązanie, z którego musimy skorzystać, jeśli chcemy zrealizować marzenie o własnych czterech kątach. Decydując się na jego wzięcie, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Najważniejszym okazuje się całkowity koszt kredytu hipotecznego, który interesuje większość konsumentów. Stanowi on kwotę całościową, jaką przyjdzie nam spłacić w ramach zobowiązania i składa się z kilku czynników. Sprawdźmy, jakie koszty kredytu hipotecznego 2020 obowiązują aktualnie i jak wybrać ten najatrakcyjniejszy. 

Kredyt hipoteczny koszty

Chcąc zaciągnąć kredyt, koszty są pierwszą kwestią, która interesuje nas przy wyborze oferty. Nic dziwnego, gdyż pomimo tego, że zadłużamy się w celu realizacji inwestycji, chcemy, aby zobowiązanie było jak najtańsze. Jak się okazuje, na rynku finansowym możemy znaleźć wiele ofert, które różnią się od siebie nie tylko pod względem warunków, ale właśnie również kosztów. Koszt kredytu hipotecznego jest obliczany na podstawie oprocentowania, prowizji, ewentualnego ubezpieczenia i opcjonalnych dodatkowych opłat, które mogą być pobierane przez banki (np. za opóźnienia w spłacie raty). Na całkowity koszt może wpłynąć zarówno kwota, jaką pożyczamy, jak też wybrany przez nas okres spłaty kredytu. Warto więc porównać dostępne oferty, aby znaleźć najbardziej opłacalną opcję. Wszystkie tego typu kwestie wyjaśni nam ranking kredytów hipotecznych, w którym znajdziemy najatrakcyjniejsze oferty bankowe. 

Koszt kredytu hipotecznego kalkulator 

Jeśli zależy nam na znalezieniu kredytu celowego, który będzie cechował się konkurencyjnymi warunkami, nie musimy samodzielnie przeszukiwać sieci i wykonywać skomplikowane obliczenia. W dobie współczesności, gdy chcemy dowiedzieć się, jakie będą koszty kredytu hipotecznego, kalkulator automatycznie nam w tym pomoże. Jest to narzędzie online, z którego możemy skorzystać zupełnie za darmo. Kalkulator kredytu hipotecznego na podstawie wprowadzonych danych wyświetli wszystkie koszty, jakie będziemy musieli uiszczać w ramach zaciągnięcia zobowiązania. Wystarczy, że wpiszemy kwotę, jaką chcemy pożyczyć i okres spłaty, który nas interesuje. W odpowiedzi w zaledwie kilka sekund otrzymamy dostępne oferty wraz z wyszczególnionymi kosztami, pasujące do naszych kryteriów. Kalkulator kosztów kredytu hipotecznego to wiarygodne narzędzie, które może znacznie ułatwić nam wybór korzystnej oferty bankowej. 

Koszty kredytu hipotecznego w 2020 r. Porównanie banków przy kwocie 250 tys. zł. na dzień 21. Września 2020 roku:

PKO BANK POLSKI 

Oprocentowanie: 2,28%

Marża banku: 2,06%

WIBOR: 0,26%

RRSO: 2,25%

Prowizja: 0%

Całkowita kwota do spłaty: 326 639,16 zł

ING BANK ŚLĄSKI 

Oprocentowanie: 2,36%

Marża banku: 2,10%

WIBOR: 0,26%

RRSO: 2,56%

Prowizja: 1,9%

Całkowita kwota do spłaty: 337 491 zł

SANTANDER BANK POLSKA 

Oprocentowanie: 2,52%

Marża banku: 2,29%

WIBOR: 0,23%

RRSO: 2,73%

Prowizja: 2%

Całkowita kwota do spłaty: 343 962 zł

BANK MILLENNIUM 

Oprocentowanie: 2,73%

Marża banku: 2,5%

WIBOR: 0,23%

RRSO: 2,76%

Prowizja: 0%

Całkowita kwota do spłaty: 345 216 zł.

5/5 - (1 oddanych ocen)