kasa stefczykaJedną z najdłużej działających na rynku firm zajmujących się m.in. pożyczkami jest z pewnością Kasa Stefczyka. Jest to Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-kredytowa im. Franciszka Stefczyka i powstała ona już w 1993 roku. Za jej założeniem stoi idea zwalczania wykluczenia finansowego Polaków, co jest realizowane za pomocą szeregu projektów edukacyjnych i pomocowych trafiających nie tylko do dorosłych, ale również i do dzieci oraz młodzieży. Instytucja finansowa rozwijała się początkowo na wybrzeżu gdańskim, a dopiero później rozwinęła skrzydła na cały kraj. Warto zaznaczyć, że np. w 2019 roku bank Stefczyka udzielił kredytów o łącznej kwocie przekraczającej aż 88,66 mld złotych. W ramach działających Kas Stefczyka można również wyróżnić założoną w 2012 roku fundację Stefczyka. A co dokładnie warto wiedzieć o Kasie Stefczyka z punktu widzenia pożyczkobiorców?

WEŹ POŻYCZKĘ >>

Kasa Stefczyka – oferta

Nie ma wątpliwości, że największą w Polsce kasą oszczędnościowo-kredytową jest właśnie Kasa Stefczyka. Obecnie 400 oddziałów obsługuje blisko 900 tysięcy klientów. Z pewnością warto porównać to do tego, że najpopularniejszy w Polsce bank obsługuje ponad 11 mln klientów (stan na II kwartał 2020 roku), co sprawia, jednak na rynku pożyczek i kas oszczędnościowych bez wątpienia znakomicie powodzi sobie Stefczyk. Finanse tej firmy doskonale korespondują z możliwościami i ofertą prezentowaną przez tego pożyczkodawcę. A co wyróżnia ofertę, jaką mają Kasy Stefczyka? Ta spółdzielcza Kasa oszczędnościowo-Kredytowa, czyli SKOK prezentuje szereg rozwiązań, które może zaproponować zwykły bank. SKOK Stefczyka wyróżnia jednak to, że zarówno pożyczki online, lokaty, jak i konta są łatwiej dostępne dla osób mających inną formę zatrudnienia niż umowa o pracę na czas nieokreślony.

Ile kosztuje pożyczka w kasie Stefczyka?

W tym miejscu warto przyjrzeć się temu, jakie oprocentowanie cechują poszczególne oferty dostępne w ramach produktów zapewnianych przez SKOKi Stefczyka. Tu warto zaznaczyć, że oprócz oprocentowania szczególnie istotne jest określenie Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, czyli RRSO. Jakie więc oferty przedstawia SKOK Stefczyka?

Rodzaj finansowaniaOprocentowanieRRSO
Pożyczka Fit6%6,16%
Pożyczka Zaratka7%7,23%
Pożyczka na Nowe7,2%14,65%
Pożyczka Gotówkowa11,5%18,63% do nawet 25,12%
Szybka Pożyczka Odnawialna7,2%16,52%

Co to oznacza? Przykładowo, jeśli zaciągniemy pożyczkę gotówkową na kwotę 20 000 złotych na 60 miesięcy, której RRSO wynosi aktualnie 18,63%, całkowity koszt kredytu wyniesie nas 9938,74 złote. Oznaczać to będzie, że w ciągu 5 lat spłacania zobowiązania łącznie zapłacimy Kasom Stefczyka 29 938,74 złote. Oczywiście, przy ofertach z RRSO 25,12% koszt wyraźnie wzrośnie. Należy pamiętać, że podane powyżej wartości RRSO i oprocentowania podlegają zmianie w czasie.

Kto może zdecydować się na pożyczkę w Kasie Stefczyka?

W tym miejscu warto wskazać na warunki, jakie trzeba spełnić, aby skorzystać z oferty, jaką ma SKOK. Stefczyk wymaga przede wszystkim tego, aby być członkiem Kasy Stefczyka. Co trzeba spełnić, aby nim zostać? Przede wszystkim musimy:

 1. Udać się do najbliższej placówki z dowodem tożsamości.
 2. Wypełnić deklarację członkowską.
 3. Dokonać opłaty wstępnej w kwocie 4 zł.

W wyniku powyższych działań trwających zaledwie kilka minut stajemy się pełnoprawnym klientem Kas Stefczyka. Aby następnie zdecydować się na wzięcie pożyczki lub kredytu, musimy spełniać określone wymogi formalne, jakie wskazuje SKOK Stefczyka. Online można wnioskować o tego typu produkt, podobnie bezpośrednio w wybranej przez nas placówce. Aby wziąć pożyczkę, musimy:

 • Posiadać dowód tożsamości;
 • Ukończyć 18 r.ż.;
 • Mieć zdolność do czynności prawnych;
 • Mieć polskie obywatelstwo i mieszkać na terenie Polski;
 • Mieć odpowiednią zdolność kredytową;
 • Mieć dobrą historię kredytową.

Warto zaznaczyć, że oferta pożyczki w Kasach Stefczyka jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które z jakiegoś powodu nie otrzymają zobowiązania w banku. Choć SKOK-i sprawdzają historię kredytową, nie wymagają, aby była ona doskonała, czym różnią się od banków.

Jak wziąć pożyczkę w Kasie Stefczyka?

Wzięcie pożyczki jest możliwe przez telefon, w placówce oraz online. Kasa Stefczyka pod tym względem oferuje szereg możliwości tożsamych również dla innych instytucji finansowych. Zawnioskowanie o otrzymanie pożyczki wymaga przedstawienia niezbędnych dokumentów, w tym zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu. Kasa Stefczyka Online, podobnie jak i przy stacjonarnym korzystaniu z oferty tej instytucji finansowej dokona weryfikacji klienta m.in. poprzez raport BIK. Tu jednak, jak zostało to zaznaczone wcześniej, SKOK Stefczyka nie wymaga od klienta, aby przedstawił historie bez żadnych opóźnień w spłacie. Wystarczy jednak mieć pozytywną historię, aby otrzymać pożyczkę.

Kasa Stefczyka – logowanie

Jedną z form korzystania z oferty, jaką mają Kasy Stefczyka jest konto online. ESKOK Stefczyk pozwala na wygodne zapoznanie się z aktualnym stanem konta klienta. Na co pozwala nam zdecydowanie się na możliwości oferowane przez elektroniczne usługi, jakie ma Kasa Stefczyka? Logowanie się do serwisu sprawia, że z powodzeniem możemy m.in.:

 • Wykonywać przelewy;
 • Sprawdzać rachunki płatnicze;
 • Sprawdzać oszczędności;
 • Zaciągać pożyczki oraz kredyty.

Spłata pożyczki w Kasie Stefczyka

Dokładna spłata pożyczki w Kasie Stefczyka jest zależna od tego, na jaki produkt się zdecydujemy. Co do zasady jednak tego typu pożyczki są spłacane w systemie miesięcznych rat ustalonych podczas podpisywania umowy. W przypadku pożyczki gotówkowej możemy wybrać spłatę od 12 do 120 miesięcy, co będzie wpływało na wysokość miesięcznej raty. Warto przy tym zaznaczyć, że oferty w Kasie Stefczyka pozwalają na ustalenie np. dnia w miesiącu, po którym będzie opłacana rata tak, aby móc to robić np. bezpośrednio po otrzymaniu wypłaty.

Wady i zalety oferty Kasy Stefczyka

W tym miejscu warto spojrzeć na plusy i minusy zdecydowania się na pożyczkę w Kasach Stefczyka.

Zalety to:

 • Stosunkowo wysoka kwota maksymalnego zobowiązania i jednocześnie długi okres spłaty pożyczki;
 • Brak prowizji;
 • Prawie 400 placówek Kasy Stefczyka w całej Polsce;
 • Możliwość wcześniejszego spłacenia zobowiązania;
 • Relatywnie niskie koszty pożyczki (zależnie od wybranego produktu);
 • Możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych.

Wady to:

 • Pożyczka FIT bez wychodzenia z domu przeznaczona wyłącznie dla Członków Kasy Stefczyka;
 • Placówki stacjonarne działają tylko w określonym czasie pracy;
 • Przy wnioskowaniu online ciężko uzyskać pełną kwotę pożyczki;
 • Konieczne jest założenie rachunku i uiszczenie opłaty (4 zł), aby uzyskać finansowanie;
 • Niektóre produkty mają dość wysokie RRSO.

Kasy Stefczyka – kontakt

W ramach działania tej instytucji finansowej można wyróżnić kilka sposobów skontaktowania się z instytucją. Przede wszystkim funkcjonuje ponad 400 placówek pod nazwą Kasa Stefczyka. Kontakt z tą instytucją nie wymaga jednak udawania się do tych punktów. Klienci z powodzeniem mogą postawić również na kontakt:

 • Telefoniczny – tu koszt połączenia jest zależny od taryfy operatora;
  • 801 600 100
  • 58 782 93 00
  • 58 511 20 70 – jest to numer na całodobową infolinię, do której należy dzwonić w przypadku kradzieży karty lub pojawienia się z nią jakichkolwiek problemów.
 • Mailowy:
 • Pocztowy pod adresem: SKOK im. Franciszka Stefczyka, ul Legionów 126-128, 81-472 Gdynia.

Kasy Stefczyka – opinie

Jednym z dość istotnych wskazań tego, czy warto skorzystać z oferty danej instytucji finansowej. Jak to wygląda, jeśli interesuje nas Kasa Stefczyka. Opinie są bardzo zróżnicowane. Przy analizie poszczególnych wskazań klientów można z pewnością zauważyć, że duże znaczenie ma to, na jakich pracowników natrafimy. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się usługa online, która pozwala na załatwianie swoich spraw przy maksymalnym ograniczeniu konieczności np. udawania się bezpośrednio do placówek tej instytucji finansowej.

5/5 - (1 oddanych ocen)