kalkulator hipotecznyKredyt hipoteczny w wielu przypadkach jest dla nas jedynym ratunkiem, który pomoże nam sfinansować zakup mieszkania lub budowę domu. Każdy z nas w jakimś momencie życia posiada potrzebę posiadania własnego m4. Niestety większość nie ma możliwości odłożenia aż tak dużej kwoty, która mogłaby pozwolić nam na spełnienie tego typu celów. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu w banku. Nie ulega wątpliwości, że chcemy, aby taka decyzja wiązała się z jak największymi korzyściami. Możemy w tym celu przeszukiwać setki ofert i samodzielnie porównywać koszty. Jednak istnieje także możliwość skorzystania z rozwiązania, jakim jest kalkulator kredytu hipotecznego. Narzędzie takie jak kalkulator rat kredytu pozwoli nam w szybki sposób obliczyć wszystkie opłaty, jakie przyjdzie nam ponieść w związku z zaciągnięciem zobowiązania.

Symulacja kredytu hipotecznego — jak to zrobić?

Jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny, kalkulator rat może znacznie ułatwić nam podjęcie decyzji, z jakiej oferty skorzystać. Obecnie mamy do czynienia z wieloma usługami, jakie proponują nam banki. Oferty na rynku finansowym z miesiącu na miesiąc rosną i przyjmują nowe formy. Z tego powodu często ciężko jest nam zdecydować się, która instytucja proponuje najlepsze warunki. Dzięki narzędziu, jakim jest kalkulator, kredyt hipoteczny, który zaciągniemy, nie zaburzy znacznie naszego budżetu. Pozwoli nam sfinansować zakup lub budowę nieruchomości, a także wykończenie jej bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Kalkulator kredytu hipotecznego — jak z niego korzystać?

Kalkulator hipoteczny jest prostym narzędziem, w którym musimy wypełnić jedynie kilka kluczowych rubryk. W formularzu wpisujemy bowiem informacje jak kwota, jaką chcemy zaciągnąć, okres spłaty oraz oprocentowanie. Kalkulator kredytowy mieszkaniowy nie wymaga podawania naszych danych osobowych oraz szczegółowych informacji na temat naszych wydatków. Tego typu kwestie uzupełniamy dopiero wówczas, gdy będziemy wypełniać wniosek o kredyt w wybranym banku.

Jakie informacje podaje kalkulator kredytowy hipoteczny?

Kalkulator raty kredytu hipotecznego wbrew pozorom nie wyświetla nam jedynie wysokości miesięcznych rat, które będziemy spłacać w związku z zaciągnięciem zobowiązania. Tego typu narzędzie w odpowiedzi na nasze zapytanie podaje również wysokości innych opłat, tj. RRSO, oprocentowanie i prowizję banku. Kalkulator kredytowy mieszkaniowy wskazuje również wysokość całkowitej kwoty do spłaty. Dzięki temu możemy w prosty sposób sprawdzić, jaka oferta aktualnie jest najbardziej opłacalna. Kalkulator hipoteczny umożliwia również zapoznanie się z podstawowym harmonogramem spłat, dzięki czemu możemy w prosty sposób oszacować, jak wysokie raty będziemy spłacać. Zawarte są w nim również odsetki oraz kapitał.

Czy kalkulator kredytu hipotecznego jest pomocny?

Jeśli chcemy wziąć kredyt mieszkaniowy, kalkulator może znacznie ułatwić nam wybór oferty bankowej. Skorzystanie z narzędzia nie przysparza problemów i nie zajmuje wiele czasu. Dosłownie w kilka sekund otrzymujemy informacje, które okazują się niezbędne do podjęcia racjonalnej i przemyślanej decyzji. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wybrana przez nas oferta jest korzystna, a my unikamy uiszczania niepotrzebnych opłat, które często są ukryte w warunkach umowy. Kalkulator kredytu hipotecznego w wielu przypadkach wskazuje również ranking dostępnych ofert. Na liście znajdziemy bowiem oferty poszczególnych banków wraz ze szczegółowymi informacjami odnośnie do kosztów kredytu.

Kalkulator kredytu hipotecznego – kto może skorzystać?

Z kalkulatora kredytu mieszkaniowego może skorzystać każdy, kto ma dostęp do internetu. Jest to narzędzie online, które umożliwia nam szybkie wyliczenie kosztów na podstawie wpisanych przez nas danych, czyli wspomnianych wyżej kwoty kredytu oraz okresu spłaty. Nie musimy przy tym posiadać wielkich umiejętności matematycznych, gdyż nie prowadzimy samodzielnie żadnych wyliczeń. Kalkulator obliczy wszystko za nas w zaledwie kilka sekund.

Kalkulator a wkład własny

Musimy jednak wziąć pod uwagę, że w kalkulatorze nie zostają zawarte kwestie takie jak wkład własny kredytu hipotecznego. Jak wskazują obowiązujące przepisy prawne, kredyt hipoteczny bez wkładu własnego nie jest możliwy do wzięcia. Jeszcze kilka lat temu mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której banki udzielały takiego zobowiązania. Jednak współcześnie kredyt hipoteczny wymaga uiszczenia minimum 10% wkładu własnego (przy wykupieniu ubezpieczenia od niskiego wkładu) lub 20% wkładu (bez dodatkowej polisy). Może zdarzyć się, że nasza zdolność kredytowa uwarunkuje fakt, iż bank będzie wymagał pokrycia jeszcze większej wartości procentowej kredytu w ramach wkładu własnego. Jeśli nasze dochody, wydatki, stabilność zawodowa, czy historia BIK powodują, że mamy niepewną zdolność kredytową, instytucja zaproponuje nam kredyt hipoteczny z wyższym wkładem własnym np. 30% lub więcej. Istotne są tutaj czynniki takie jak:

— Źródło dochodu
— Wysokość dochodów
— Spłacane zobowiązania (np. alimenty)
— Historia kredytowa w BIK
— Liczba osób w gospodarstwie domowym
— Wysokość bieżących wydatków.