Kalkulator kredytu gotówkowego to narzędzie, które pozwoli nam w szybki i łatwy sposób obliczyć wszelkie koszta zobowiązania. Jeszcze przed podjęciem decyzji o składaniu wniosku z prośbą o udzielenie pomocy finansowej, warto dowiedzieć się, jak wysokie będziemy ponosić opłaty. Jest to niezwykle ważne, by odpowiednio rozeznać się w kosztach i dopasować taki produkt, który będzie dostosowany do naszych możliwości finansowych. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy wybieramy kredyty gotówkowe, czy innego typu zobowiązania, zyskujemy pewność, że poradzimy sobie ze spłatą i unikniemy długów. Sprawdźmy, jaki kredyt gotówkowy kalkulator wskaże jako najatrakcyjniejszy i jakie elementy na to wpływają. 

%

Kredyt gotówkowy kalkulator 

Podejmowanie nierozsądnych decyzji o zaciągnięciu zobowiązania, np. kredytu na mieszkanie, może skutkować sporymi kłopotami finansowymi. Często zdarza się, że przed podpisaniem umowy nie przeglądamy dostępnych ofert, a nawet nie sprawdzamy, jak wysokie koszta posiada dany produkt bankowy. W związku z tym może okazać się, że zwyczajnie nasze dochody nie wystarczają, aby utrzymać się, pokryć najważniejsze wydatki i dodatkowo spłacać raty. Z tego też powodu jeśli chcemy wziąć kredyty gotówkowe, kalkulator powinien być pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę. Takie narzędzie w szybki sposób wykona obliczenia na podstawie wprowadzonych przez nas kryteriów. Kalkulator, kredyt gotówkowy dopasowuje do naszych możliwości finansowych. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu kwoty, o którą chcemy się ubiegać i okresu spłaty, który nas interesuje. W ten sposób system wylicza wszystkie koszty produktów w konkretnych bankach i wskazuje na te posiadające najatrakcyjniejsze warunki. Kryteria możemy dowolnie zmieniać (np. wydłużając okres spłaty), przez co łatwiej jest nam znaleźć takie zobowiązanie, które nie zaburzy znacznie naszego domowego budżetu. 

kalkulator kredyt gotówkowy

Kalkulator rat kredytu gotówkowego 

Kalkulator kredytów gotówkowych oblicza naszą miesięczną ratę, jaką przyjdzie zapłacić w związku z kredytowaniem. Jej wysokość będzie zmieniać się za sprawą skrócenia lub wydłużenia okresu spłaty. Dzięki temu możemy dobrać taki czas kredytowania, który będzie wiązał się z dogodną ratą. Wówczas nie musimy martwić się, że finansowo nie damy rady, by terminowo uiszczać opłaty związane z miesięczną ratą. 

Kredyt gotówkowy kalkulator 2020

Kalkulator kredytu działa w sposób automatyczny, wyliczając koszt produktów w poszczególnych bankach. Jak z niego skorzystać? Wystarczy wpisać kwotę i okres spłaty, a w odpowiedzi zostaną wyświetlone nam zobowiązania, które cechują się najlepszymi warunkami. Otrzymamy nie tylko wysokość miesięcznej raty, ale także oprocentowania i RRSO. Pamiętajmy, by zwracać szczególną uwagę właśnie na wskaźnik RRSO, gdyż to w nim zawarte są wszelkie koszty kredytu (prowizje, dodatkowe opłaty, np. za udzielenie pomocy finansowej, polisa ubezpieczeniowa). 

Kalkulator kredytowy — na co patrzeć w pierwszej kolejności?

— RRSO — Im niższe, tym tańszy kredyt. Jest to główny wskaźnik, który powinien wzbudzić nasze zainteresowanie. W nim zawarte są wszystkie koszty kredytu, które nie są doliczane do oprocentowania. Są to opłaty związane z ubezpieczeniem, prowizje itp. 

— Oprocentowanie — Im mniejsze, tym lepiej dla nas. Warto jednak produkt porównywać nie tylko w oparciu o nie, gdyż nie zawiera wszystkich kosztów. Sprawdzajmy, czy dany bank oferuje oprocentowanie zmienne czy stałe. 

— Wysokość miesięcznej raty — Dopasujmy jej wysokość do naszych możliwości finansowych. Z reguły jest to możliwe dzięki wydłużeniu lub skróceniu okresu spłaty. 

— Prowizje — Na rynku bankowym zdarza się, że niektóre instytucje udzielają kredytów do konkretnej kwoty z prowizją 0%. 

3/5 - (2 oddanych ocen)