Santander sa zamknięcie konta Wielu klientów często zastanawia się, jak zamknąć konto w Santander, aby proces przebiegł szybko i bezproblemowo. Z wielu powodów chcemy zmienić swój bank, np. gdy chcemy wziąć kredyt mieszkaniowy w innym banku, a zamykanie konta wydaje się dość skomplikowaną procedurą. Jednak Santander SA zamknięcie konta wcale nie jest trudne do realizacji. Wystarczy, że wykonamy kilka prostych kroków.  

Jak zamknąć konto w Santander?

Zamknięcie konta Santander może odbyć się na trzy sposoby. Tylko od nas zależy, którą metodę wybierzemy. Możemy skontaktować się z infolinią, przesłać wniosek listownie albo odbyć wizytą w oddziale banku.

Zamykanie konta Santander telefonicznie

Najbardziej popularne jest zamykanie konta poprzez wizytę w oddziale banku, ale wiele osób wybiera również infolinię. Podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem należy podać swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres zamieszkania i co najważniejsze numer dowodu osobistego oraz numer PESEL. Przy rozmowie jesteśmy przekierowanie na dział likwidacji kont. Konsultant sprawdzi, czy na naszym koncie nie ma żadnego debetu. Jeśli wszystko jest  w porządku, możemy zamknąć nasze konto bankowe bardzo szybko. Przy rozmowie musimy wycofać wszystkie zgody marketingowe, które były udzielane podczas zakładania rachunku. 

Jak zamknąć konto w Santander listownie?

W Santander zamknięcie konta może odbyć się poprzez wysłanie odpowiedniego wniosku, który wysyłamy listem poleconym. We wniosku muszą być ujęte wszystkie nasze dane osobowe, w tym numer PESEL i numer dowodu osobistego. Formularz uzupełniamy również o numer rachunku, który obecnie posiadamy w Santander i chcemy go zlikwidować, a także o nowy numer rachunku bankowego, na który mają być przelane nasze środki z likwidowanego konta. Wniosek musi zawierać także informację, że rezygnujemy ze zgód marketingowych, by bank nie mógł dalej przetwarzać naszych danych osobowych. Jak widać zamknięcie konta Santander nie jest trudne. Jeśli nie wiemy, jak zlikwidować konto w Santander za pomocą formularza, poniżej znajduje się wzór wniosku:

POBIERZ WZÓR

Zamykanie konta Santander w placówce

Zamknięcie konta w Santander jest najprostsze, jeśli pójdziemy do oddziału banku, a wszystkie formalności wypełnimy wraz z pracownikiem. Powinien on wydrukować dla nas wniosek, który należy wypełnić. Na miejscu możemy nie tylko szybko przeprowadzić zamknięcie konta Santander, ale przede wszystkim dowiedzieć się, czy nie posiadamy na koncie żadnego debetu lub środków, które bank musi przelać na nasz inny rachunek.

Kiedy zamknięcie konta Santander nie jest możliwe?

Niestety są przypadki, w których nie zamkniemy naszego konta Santander. Na miejscu u konsultanta, wykonując zamknięcie konta Santander, możemy uzyskać informacje, czy jest to w ogóle możliwe. Nie zamkniemy konta w Santander, jeśli na koncie powstał debet, chyba że różnicę uregulujemy gotówką w banku podczas zamykania konta oraz jeśli mamy w banku Santander kredyt gotówkowy. Santander zamknięcie konta nie będzie też możliwe, jeśli w banku nie okażemy dowodu tożsamości. Tylko w ten sposób możemy wypełnić wniosek i potwierdzić naszą tożsamość.

5/5 - (1 oddanych ocen)