Jesteś posiadaczem rachunku bankowego w PKO BP, ale z pewnych względów chcesz zdecydować się na zamknięcie konto w PKO BP? Sprawdź jak przebiega likwidacja konta PKO, tak aby zyskać możliwość skorzystania z oferty innego banku. 

pko zamknięcie kontaJak zamknąć konto w PKO BP?

Są jedynie dwa tradycyjne sposoby na zamknięcie konta PKO BP:

 • Zamknięcie konta w oddziale banku 
 • Zamknięcie konta poprzez wysłanie listu z wypowiedzeniem 

Niestety PKO BP zamknięcie konta przez internet nie przewiduje, tak samo jak likwidacji konta za pomocą infolinii telefonicznej. Jeśli chcemy zrezygnować z bycia klientem banku PKO BP,  czeka nas wyprawa do najbliżej placówki banku lub odwiedziny w poczcie. 

Zamknięcie konta w PKO BP w oddziale banku

Likwidacja rachunku bankowego w placówce PKO BP jest prosta i wymaga jedynie poświęcenia chwili czasu. Wystarczy kilkuminutowa wizyta w oddziale, aby przejść proces likwidacji konta w PKO BP. 

Jak zamknąć konto w banku pko bp? 

 1. Udaj się do najbliższej placówki PKO Banku Polskiego. Listę banków znajdziesz na oficjalnej stronie banku.
 2. Weź ze sobą dowód osobisty.
 3. Rozpocznij rozmowę z doradcą i złóż wypowiedzenie umowy konta i karty debetowej.

Decydując się na zamknięcie konta w pko bp musisz pamiętać, że standardowy okres wypowiedzenia umowy rachunku wynosi 30 dni. W takim wypadku musisz zostawić środki finansowe na swojej karcie, aby opłacić koszty za obsługę karty i konta, gdyż bank naliczy Ci z tego tytułu po raz ostatni miesięczne opłaty zgodnie z regulaminem Twojego rachunku bankowego.

Zamknięcie konta w PKO BP listownie

Dla osób, które nie mają czasu na wizytę w placówce banku lub też obawiamy się kolejek, możemy zamknąć konto w PKO BP, wysyłając listownie nasze wypowiedzenie. Wniosek możemy pobrać na stronie internetowej pko bp. 

Oto krótki instruktaż jak zamknąć konto w pko bp listownie krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę PKO BP, a następnie pobierz i wydrukuj pierwszą stronę wypowiedzenia umowy rachunku.
 2. Wypełnij wniosek. Wymagane są takie informacje jak twoje dane osobowe, oddział banku (najlepiej ten, w którym założyłeś rachunek bankowy, ale możesz wybrać także inny oddział w swojej okolicy), nazwę i numer rachunku bankowego oraz numer konta, na które mają zostać przelane środki z Twojego dotychczasowego rachunku. Całość zatwierdzasz podpisem. 

Wniosek o zamknięcie konta w PKO BP możesz pobrać również tutaj:

POBIERZ WZÓR
 1. Następnie zaadresuj kopertę na odpowiedni adres – wybierz oddział banku lub wyślij na ogólnopolski adres:

PKO Bank Polski Spółka Akcyjna-Centrala

Puławska 15

02-515 Warszawa

      4. Wyślij wypełniony wniosek listem poleconym, aby mieć gwarancję, że Twoja korespondencja dotarła do oddziału banku lub centrali. 

 1. Czekaj na odpowiedź banku. Może to potrwać około 30 dni. 

Jak zamknąć konto w PKO BP przez internet?

Niestety, bank PKO BP nie przewiduje możliwości zamknięcia rachunku bankowego online. Możesz za to zrezygnować z karty płatniczej przypisanej do konta przez internet, co jest jednym z czynności poprzedzających zamknięcie konta w PKO BP. Co musisz zrobić? Zaloguj się do systemu bankowości internetowej PKO BP, przejdź do sekcji karty, następnie rozwiń szczegóły karty i kliknij opcję „Unieważnij kartę”, a następnie potwierdź decyzję.

Czy zapłacisz za zamknięcie konta w PKO BP?

Za likwidację konta nie zapłacisz nic, jeśli Twój rachunek był darmowy. Jeśli jednak jesteś obciążony opłatami za prowadzenie konta, to bank nałoży na Twój rachunek kwotę równą 5,99 zł za realizację przelewu zwrotnego, czyli przekazanie środków z zamykanego konta na numer bankowy podany w wypowiedzeniu umowy. 

PKO zamknięcie konta – podsumowanie

 • Zamknięcie konta pko bp nie jest możliwe, jeśli posiadasz debet na karcie. Warto przed zamknięciem konta zostawić na nim niewielką nadwyżkę środków na opłaty 
 • Wypowiedzenie umowy trwa 30 dni – dopiero po upływie tego okresu Twoje konto będzie zamknięte.
 • Przed zamknięciem konta w PKO BP należy zlikwidować kartę do rachunku. Możesz to zrobić podczas rozmowy z konsultantem w oddziale, telefonicznie lub online. 
3.6/5 - (5 oddanych ocen)