Bank PKO S.A. jest często wybierany bankiem przez młode osoby. Przede wszystkim zachęca niskimi opłatami za prowadzenie konta oraz bardzo dobrym sposobem na sfinansowanie swoich marzeń, z pomocą bardzo atrakcyjnego kredytu gotówkowego. Wiele osób zastanawia się jak zamknąć konto w pekao z różnych przyczyn losowych. Zamknięcie konta PKO SA jest bardzo proste i można zrobić to na dwa sposoby.

Pekao zamknięcie kontaPekao zamknięcie konta

Jak zlikwidować konto w pekao sa? Można zrobić to na dwa sposoby. O zamknięcie konta można poprosić listownie, a także odwiedzić placówkę naszego banku. Jeśli chcemy wysłać wypowiedzenie konta listownie, należy przygotować odpowiednie wypowiedzenie i przesłać je listem poleconym na adres placówki banku, w którym zakładaliśmy nasze konto osobiste. Po otrzymaniu przez bank naszego wypowiedzenia, może skontaktować się z nami konsultant, który musi potwierdzić naszą chęć zamknięcia konta. W tym wypadku okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni i po upływie tego czasu bank Pekao S.A. zamknie nasze konto. Wypowiedzenie należy napisać samodzielnie i musi zawierać ono:

  • Nasze dane osobowe, w tym imię i nazwisko, a także numer PESEL i dowodu osobistego
  • Nowy numer rachunku bankowego, na który mają być przelane środki z naszego konta Pekao
  • Prośbę o usunięcie naszych danych osobowych z banku Pekao oraz wycofanie zgód marketingowych

Zamknięcie konta Pekao wymaga odpowiednio napisanego wniosku, który podajemy poniżej jako przykład:

POBIERZ WZÓR

Pekao zamknięcie konta w placówce banku jest bardzo prostym sposobem na likwidację konta osobistego. Podczas wizyty w banku możemy zapytać naszego doradcy finansowego, jak zlikwidować konto w Pekao SA. Zamknięcie konta Pekao można wykonać tego samego dnia, w którym odwiedzimy naszą placówkę banku. Nasz konsultant poprosi nas o okazanie dowodu osobistego i sprawdzi, czy na koncie nie powstało żadne zadłużenie. Wydrukuje również dla nas specjalny formularz, który musimy wypełnić o nasze dane osobowe, w tym numer PESEL. Przy okazji jeśli chcemy wziąć kredyt na mieszkanie, możemy dowiedzieć się nieco więcej o warunkach, jakie należy spełnić oraz formalnościach. Konto osobiste powinno być zlikwidowane tego samego dnia. Środki z konta można wypłacić w formie gotówki lub przelać na wskazane przez nas nowe konto bankowe.

Jak zamknąć konto w PKO SA, kiedy jest na nim debet?

Konto w PKO S.A. nie może posiadać debetu, jeśli chcemy je zamknąć. Jeśli taki debet istnieje na naszym koncie bankowym, możemy wyrównać brakującą różnicę podczas zamykania konta bankowego, co sprawi, że będziemy mogli je zamknąć. 

Po zamknięciu konta w PKO S.A. należy poprosić naszego konsultanta o wydruk potwierdzenia, że nasze konto osobiste jest faktycznie zamknięte. Karta do rachunku bankowego musi być zwrócona do siedziby banku. Jeśli konto jest likwidowane w placówce, o kartę poprosi nas konsultant, jeśli listownie, musimy odesłać ją wraz z wypowiedzeniem umowy.

5/5 - (1 oddanych ocen)