Współczesna bankowość nie ma dziś przed nami żadnych tajemnic. Sprawnie i wygodnie poruszamy się w dokumentacji, jesteśmy też coraz bardziej świadomi i wiemy, czego chcemy. Obecnie każdy z nas (niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia, czy płci) posiada konto bankowe. Jest to niewątpliwie bardzo duże ułatwienie, komfort, a także wygoda. Dzięki funkcjonowaniu konta bankowego możemy bez najmniejszych problemów dysponować i zarządzać swoją gotówką, która gromadzona jest na jednym rachunku bankowym, którego w dodatku historię możemy bez problemu zweryfikować.

Niekiedy jednak zdarza się, że chcemy nie założyć, a zamknąć konto, z różnych przyczyn. Jak zamknąć konto w mBanku? Okazuje się, że możemy zrobić to na dwa sposoby – bezpośrednio w placówce banku, a także za pomocą internetu. Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzemy, na pewno nie sprawi nam to żadnego problemu i wcale nie zajmie wiele czasu. 

Zamknięcie konta w mBank – wzór

Kwestia tego, jak zamknąć konto w mBanku, może być analizowana ze względu na wiele czynników oraz prawidłowości. Zobaczmy więc jak to wygląda w praktyce. Przykładowy wniosek możesz pobrać poniżej.

POBIERZ WZÓR

Zamknięcie konta w mBankMBank zamknięcie konta – jak to zrobić przez internet?

Zamknięcie konta mBank w formie online jest naprawdę niesamowicie łatwą sprawą. Nie musimy być wykwalifikowani w kwestii bankowości elektronicznej, aby tego dokonać. Wystarczy, że zalogujemy się do bankowości internetowej w mBanku. Następnie, należy wybrać zakładkę Pasaż i dalej – Market oraz następnie Usługi. Po wykonaniu tych czynności, przechodzimy do panelu o nazwie Wypowiedzenie umowy i wypełniamy wyświetlający się wniosek o zamknięcie rachunku osobistego, a także potwierdzamy chęć wykonania tejże czynności. To już wszystko, jak widać, mBank jak zamknąć konto, to naprawdę nic trudnego. Nie mniej, zanim zdecydujemy się na taki krok, naprawdę warto go jeszcze przemyśleć, przeanalizować.

Jak zamknąć konto mbank – czy warto?

Czasami w życiu podejmujemy decyzje, które są absolutnie spontaniczne, impulsywne, podyktowane emocjami. Jak usunąć konto w mBanku? To nic trudnego, trwa to jedynie kilka minut i nie sprawia najmniejszego dyskomfortu. Nie mniej jednak warto przemyśleć fakt, czy naprawdę chcemy pozbywać się tego rachunku bankowego. mBank likwidacja konta nie oznacza oczywiście, że nie będziemy mogli założyć ponownie rachunku bankowego w tej placówce, drzwi bowiem zawsze pozostają jak najbardziej otwarte, aczkolwiek zamykanie konta mbank powinno być dokładnie przekalkulowane. Okazuje się, że bank ten doskonale rozwinął swoje pakiety ochronne dla klientów i przygotował dla nich wiele udogodnień, prezentów. Dbałość o szczegóły, a także pełnowymiarowe zaufanie do placówki finansowej jest o tyle ważne, że to jej właśnie powierzamy wszystkie swoje pieniądze, czasem także oszczędności całego życia. Wielu z nas nie zdaje sobie do końca sprawy z tego, jak wielka jest to odpowiedzialność i jednocześnie nie do końca pojmujemy fakt, że czujemy się w banku bezpiecznie, pewnie. Z psychologicznego punktu widzenia, istota ludzka jest w stanie powierzyć „coś swojego” tylko jednostce o najwyższej formie społecznego zaufania oraz ugruntowanej stabilizacji.

5/5 - (1 oddanych ocen)