W dobie kryzysu wiele osób zamyka dodatkowe rachunki bankowe, bądź przenosi je do innego banku. Młodzi ludzie rezygnują np. z ING Banku Śląskiego, ponieważ nie posiada możliwości prowadzenia bankowości internetowej. Wówczas otrzymujemy dwa sposoby na zamknięcie konta ING. Konto możemy zlikwidować w placówce banku lub listownie. 

zamknięcie konta ing przez internetJak zamknąć konto ING w oddziale banku?

W oddziale banku możemy zamknąć konto, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Aby jednak umieścić nasze środki na innym koncie, należy albo wypłacić je wcześniej w bankomacie albo przelać na inne konto bankowe przed likwidacją rachunku w ING. Jeśli tego nie zrobimy sami, może zrobić to pracownik banku, który po naszej dyspozycji przeniesie środki na wskazane przez nas konto bankowe albo wypłaci je nam w gotówce. Przy likwidowaniu konta bankowego w ING należy pokazać swój dowód osobisty w odpowiednim okienku, oznaczonym jako obsługa kont indywidualnych. Pracownikowi zgłaszamy chęć zamknięcia konta bankowego. On z kolei drukuje odpowiednią dyspozycję, która mówi że następuje zamknięcie konta ING. Pracownik musi też przy nas obliczyć kwoty, które bank musi nam wypłacić przy likwidacji konta. Jeśli z kolei nasze konto jest a minusie, zamknięcie konta  w ING jest możliwe, dopiero po uregulowaniu zadłużenia. Aby konto mogło być zlikwidowane, zadłużenie musimy zapłacić w placówce banku w trakcie składania wniosku o zamknięcie konta bankowego. W ING zamknięcie konta jest możliwe po wypełnieniu przez nas odpowiedniego wniosku, widocznego poniżej. Wniosek musi być wypełniony dokładnie o nasze dane osobowe, w tym o imię i nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, a także adres zamieszkania.

POBIERZ WZÓR

Jak zamknąć konto w ING listownie?

Wiele osób zastanawia się jak zamknąć konto w ING Bank Śląski, ponieważ zamknięcie konta ING przez internet jest niemożliwe. Zamykanie konta ING możemy jednak przeprowadzić listownie. Jest to jednak dość trudna procedura, ponieważ wymaga od nas wizyty w kancelarii notarialnej. Dyspozycja o zamknięciu konta ING musi być potwierdzona notarialnie. Wzór dyspozycji musimy napisać osobiście lub poprosić o pomoc prawnika bądź notariusza. Wiele osób decyduje się więc na zamknięcie konta w banku ING osobiście w oddziale banku. W ten sposób od pracownika banku dowiemy się szczegółów odnośnie do tego, jak usunąć konto w ING. 

Wzór wnioski na zamknięcie konta w ING Bank Śląski

Podczas zamykania konta ING należy pamiętać, by wycofać wszystkie zgody, których wcześniej udzielaliśmy. Bank może nawet po likwidacji naszego konta osobistego przetwarzać nasze dane w celach marketingowych, np. wysyłać nam reklamy poprzez SMS, czy e-mail. Aby nie mieć problemów z przychodzącymi do nas wiadomościami od ING należy zastrzec u pracownika banku, że nie dajemy zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych. W ten sposób nie będziemy otrzymywać żadnych reklam ze strony banku ING. Powinniśmy umieścić taką informację we wniosku, podczas składania dyspozycji o zamknięcie naszego konta bankowego. 

Bank ING zamyka konto w tym samym dniu, w którym złożymy wniosek, ponieważ nie ma przewidzianego w regulaminie okresu wypowiedzenia umowy.

5/5 - (1 oddanych ocen)