Wiele osób ma często problemy z zamknięciem rachunku bankowego w danej instytucji, z którą chce zakończyć współpracę. Banki zazwyczaj ułatwiają tę procedurę, jednak występują też takie działania, które mają na celu zatrzymać klienta. Warto zwrócić uwagę na proces zamknięcia konta w ING. Jest to instytucja, która stawia na zadowolenie każdego konsumenta, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad tym, czy zrezygnować ze współpracy z nią.

Bank ING zamknięcie konta – jak to zrobić?

W przypadku ING, zamknięcie konta jest dość prostą czynnością, gdyż bank udostępnia wszelkie środki umożliwiające szybkie wysłanie wniosku wraz z dyspozycją wypłaty środków. Bank ING stawia zadowolenie klienta ponad wszystko, dlatego wielu konsumentów w trakcie rezygnacji postanawia jednak zostać klientem tej instytucji. Każdy, kto posiada konto osobiste, może w razie potrzeby złożyć dyspozycję jego zamknięcia online lub stacjonarnie w konkretnym oddziale ING. Zamknięcie konta to typowa procedura, dlatego jest tak łatwa do zrealizowania. Warto wiedzieć, jak zamknąć konto ING choćby z tego względu, że samodzielne podjęcie czynności znacznie przyspiesza całą procedurę. Podczas składania dyspozycji trzeba też pamiętać o tym, aby ustalić, gdzie mają zostać przekazane środki pieniężne znajdujące się na zamykanym rachunku. Bank może przekazać je bezpośrednio na nowy rachunek bankowy lub w gotówce w wyznaczonym terminie.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Zamknięcie konta ING – ile trwa?

Logując się do portalu moje ING, można przy pomocy kilku kliknięć rozpocząć procedurę, jaką jest zamknięcie konta. ING nie utrudnia tego procesu swoim klientom, którzy nie są do końca zadowoleni ze świadczonych usług lub z jakichkolwiek innych powodów rezygnują ze współpracy z ING. Jak zamknąć konto to jeden z aspektów, o jakich należy wiedzieć. Warto też zasięgnąć informacji na temat tego ile trwa cała procedura. Ciekawostką jest fakt, że zamknięcie konta ING przez internet może trwać zaledwie kwadrans. To samo tyczy się złożenia dyspozycji w stacjonarnych punktach obsługi klienta. Odnosząc się do tego, jak zamknąć konto w ING ile to trwa, warto też zauważyć, iż drogą korespondencji tradycyjnej czas oczekiwania znacznie się wydłuża.

Dodatkowe produkty ING

ing kredyt gotówkowy
ing infolinia
ing oddziały

Zamknięcie konta ING – czy generuje koszty?

Zamknięcie rachunku bankowego w tej instytucji nie generuje żadnych dodatkowych kosztów realizacji tego procesu pod warunkiem, że kontrahent nie posiada zadłużeń związanych z opłatami za jego prowadzenie. Jeśli saldo konta w dniu złożenia dyspozycji zamknięcia jest ujemne, klient zobowiązany jest do uregulowania go tak, aby saldo było równe 0. Poza tym cały proces zamknięcia konta w ING pozbawiony jest wszelkich kosztów. Nie trzeba więc martwić się o to, że przy rozwiązaniu umowy o prowadzenie konta bank będzie wymagać opłaty kar za jej zerwanie lub innych bezsensownych kosztów, z jakimi można często się spotkać. 

Zamknięcie konta w ING – czy warto przemyśleć tę decyzję?

Oczywiście, że przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się dokładnie zastanowić. Jeśli wiemy już, jak zamknąć konto w ING przez internet wystarczy tylko kilka kliknięć, aby przestać być klientem banku. Osoby, które korzystają z usługi, jaką jest pożyczka gotówkowa i spłacały ją dotychczas z zamykanego konta, muszą pamiętać o tym, aby wyznaczyć nowy rachunek do spłaty zobowiązania. Warto zauważyć, że ta instytucja finansowa ma bardzo dobre opinie wśród konsumentów, dlatego lepiej dobrze przemyśleć decyzję o zamknięciu rachunku bankowego. Jest to tylko kilka kliknięć, a może odbić się na komforcie korzystania z usług bankowości stacjonarnej i internetowej.

5/5 - (2 oddanych głosów)