getin bank jak zamknąć kontoKonto w banku Getin Bank można zamknąć w każdej chwili trwania naszej umowy. Nie jest to trudne, dlatego warto pomyśleć nad różnymi sposobami zamknięcia konta. Wiele osób zastanawia się jak zamknąć konto w Getin Bank. Jest kilka sposobów, by zrobić to naprawdę sprawnie i bezproblemowo.

Getin bank zamknięcie konta

Zamknięcie konta w GetIN Banku można wykonać na kilka sposobów: możemy wydać dyspozycję likwidacji konta bankowego za pośrednictwem naszej bankowości elektronicznej, osobiście w placówce banku albo listownie.

Kiedy nie możemy zamknąć rachunku w Getin?

Należ pamiętać, że nie zawsze zamknięcie konta jest możliwe Wiele osób wie, jak zamknąć konto w Getin Banku, ale nie ma świadomości, że często nie możemy zrobić tego od razu.  Jeśli posiadamy terminowany rachunek bankowy, wtedy możemy ponieść karę za zerwanie umowy przed czasem. Najczęściej jest to kara 120 zł, za zamknięcie konta przed 12 miesiącami do zakończenia naszej umowy. Jeśli jednak bank poinformował nas, że zmieniła się tabela opłat oraz prowizji, możemy zamknąć konto w trybie natychmiastowym i bez okresu wypowiedzenia. Nie można zamknąć konta w Getin Banku, jeśli posiadamy na nim zadłużenie, np. niespłacony kredyt hipoteczny.

POBIERZ WZÓR

GetIn Bank online jak zamknąć konto?

Najprostszym sposobem, aby zamknąć konto w Getin Banku jest wydanie dyspozycji online. Aby to zrobić, należy zalogować się na swój profil za pomocą naszego loginu oraz hasła. Wchodzimy następnie w ofertę i w obsługę. Znajdzie się tam zakładka „Wypowiedzenie i umowy, gdzie znajdziemy wniosek do wypełnienia. Jeśli w Getin Bank posiadamy kilka rachunków, wybieramy ten, który chcemy zamknąć. Następnie należy podać numer konta, na który ma zostać wysłana nadwyżka środków. Później należy zaznaczyć deklarację, że na koncie nie powstało żadne zadłużenie. W innym wypadku konto może nie zostać zamknięte, dopóki nie wyrównamy na nim naszego zadłużenia. Wniosek wysyłany jest do Obsługi klienta, a informacja o zamknięciu konta w Getin Bank będzie do nas wysłana zarówno na aplikację, jak również na nasz numer telefonu. 

Zamykanie konta w placówce Getin Banku 

W  Getin Bank chęć zamknięcia konta można również zgłosić w placówce banku. Na miejscu wypełniamy wniosek, w którym deklarujemy, że na koncie nie ma żadnego zadłużenia. Przed zamknięciem konta sprawdzi to również pracownik banku, który nas obsługuje. W Getin Bank wypowiedzenie umowy podpisujemy czytelnie, wraz z datą wypełniania formularza. Oddajemy również naszą kartę bankową. 

Jak zamknąć konto listownie?

Getin bank wniosek o zamknięcie konta możemy zrobić to tradycyjną pocztą wysyłając list na adres:

Getin Noble Bank S.A.

Przyokopowa 33

01-208 Warszawa

Ważne, by wniosek wysłać listem priorytetowym oraz z potwierdzeniem odbioru. Do listu można dołączyć naszą kartę kredytową, ale najlepiej wcześniej ją zastrzec w banku. Wypowiedzenie umowy rachunku bankowego GetiN Bank powinno mieć w treści wszystkie nasze dane oraz prośbę o likwidację konta. 

5/5 - (2 oddanych ocen)