Zarówno otwarcie konta w banku, jak i jego zamknięcie nigdy nie powinno być utrudniane przez bank. Oczywiście często można spotkać się z sytuacją, że instytucja proponuje lepsze warunki współpracy klientom, którzy zdecydowali się zrezygnować z usług bankowych. Jak zlikwidować konto w banku Citi Handlowy? Czy to dobry pomysł? Przekonajmy się!

Zamknięcie konta w Citi Handlowy – czy to w ogóle możliwe?

Likwidacja konta w Citi Handlowy jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy zdobyć niezbędne informacje o banku, na temat tego, w jaki sposób złożyć wniosek. Ważny jest też okres wypowiedzenia usługi, który w większości instytucji finansowych trwa 30 dni. Wbrew pozorom, w Citi Handlowy zamknięcie konta, jak i jego założenia to bardzo prosta sprawa.

Ten proces jest jak najbardziej możliwy. Każdy, kto posiada konto osobiste lub firmowe, może zdecydować się na taki krok i zamknąć rachunek bezpowrotnie. Co ważne, rozwiązanie umowy o ROR nie wiąże się jednoznacznie z likwidacją karty kredytowej. Oznacza to, że zamknięcie konta Citi Handlowy nie powoduje zaprzestania korzystania z uruchomionej wcześniej karty kredytowej. Wniosek o jej likwidację trzeba złożyć na oddzielnym druku.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Jak zamknąć konto w Citi Handlowym? Krok po kroku

Nie każdy klient tej instytucji wie, jak zamknąć konto. W Citi Banku to proste. Możemy skorzystać z kilku sposobów, które pozwalają na skuteczne zlikwidowanie rachunku bankowego i zaprzestanie korzystania z usług z nim związanych. Do podstawowych metod likwidacji konta, zaliczamy:

  • złożenie pisemnego wypowiedzenia umowy w wybranym oddziale banku;
  • przesłanie wypowiedzenia na adres korespondencyjny banku;
  • złożenie dyspozycji na infolinii banku;
  • złożenie wypowiedzenia poprzez serwis Internetowy.

Jak widać, jest wiele opcji pozwalających na skuteczne usunięcie rachunku w Citi Handlowy. Zamknięcie konta online wydaje się najłatwiejszą opcją, gdyż wymaga minimum formalności. Banki nie zawsze udostępniają wzór odstąpienia od umowy, jednakże Citi Handlowy wniosek o zamknięcie konta umieścił bezpośrednio na swojej stronie Internetowej. Dzięki temu każdy klient może wygodnie pobrać dokument, uzupełnić go i przesłać do banku celem rozwiązania umowy. Oprócz tego, podczas zamknięcia konta należy pamiętać, aby wypowiedzieć też umowę na inne produkty finansowe.

To ważne! Podczas wysyłania dokumentów drogą korespondencji tradycyjnej na adres banku, należy podpisać się na dokumentach zgodnie ze wzorem pozostawionym podczas podpisywania umowy o świadczenie usług w ramach konta. 

Zamknięcie konta Citi Handlowy online

Osoby posiadające konta bankowe mogą w prosty sposób zamknąć je online na stronie Citi Handlowy. Jak zamknąć konto w ten sposób? To proste. Wystarczy:

  1. Zalogować się do serwisu Internetowego.
  2. Wybrać dyspozycję zamknięcia rachunku osobistego/oszczędnościowego.
  3. Uzupełnić formularz, podając numer swojego nowego rachunku bankowego, na który instytucja prześle ewentualne pozostałe środki po zamknięciu konta.

Cała procedura trwa maksymalnie kilkanaście minut i nie wymaga dodatkowych opłat. Co ciekawe, okres wypowiedzenia to 30 dni i właśnie po tym czasie rachunek w banku zostanie bezpowrotnie zlikwidowany. To proste wyjaśnienie tego, jak zamknąć konto w Citi Handlowy przez Internet. Cała procedura nie wymaga udziału doradcy, jednakże w razie potrzeby ten dostępny jest na infolinii w dni robocze.

Dodatkowe produkty Citi Handlowy

citi handlowy kredyt gotówkowy
citi handlowy infolinia
citi handlowy oddziały

Jakie dane podać we wniosku o wypowiedzenie umowy konta bankowego w Citi Handlowy?

W Citi Handlowy wniosek o zamknięcie konta jest dość prosty i wymaga podania tylko podstawowych informacji. Dane, jakie koniecznie należy umieścić w wypowiedzeniu, to:

  • imię i nazwisko;
  • PESEL;
  • adres;
  • numer telefonu i konta do likwidacji;
  • numer nowego rachunku, na który zostaną przelane pozostałe na koncie środki;
  • prośba o usunięcie danych osobowych z bazy;
  • prośba o wysłanie potwierdzenia zamknięcia konta.

Czy warto samodzielnie tworzyć wzór pisma? Niekoniecznie. Bank Citi handlowy wniosek o zamknięcie konta udostępnia na swojej oficjalnej stronie Internetowej. Dzięki temu każdy może w prosty sposób uzupełnić wymagany dokument i przesłać go w wybranej przez siebie formie. Zdecydowanie najłatwiej jest zrobić to online – poprzez serwis transakcyjny Citi Handlowy. Jak zamknąć konto korespondencyjnie? Możemy wysłać uzupełnione i podpisane dokumenty na adres:

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

Biuro Obsługi Rachunków

Goleszowska 6

 01-249 Warszawa

Wysyłając wypowiedzenie korespondencją tradycyjną, warto nadać list polecony z potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu otrzymamy informację o przyjęciu wypowiedzenia i rozpoczęciu się okresu jego trwania (najczęściej 30 dni).

Jak zamknąć konto w Citi Handlowym – opłaty i prowizje

Bank Citi Handlowy nie pobiera żadnych dodatkowych opłat w ramach złożenia wypowiedzenia umowy o prowadzenie rachunku bankowego. Warto jednak wiedzieć, jak zamknąć konto w Citi Handlowym w prosty sposób. Proces złożenia wypowiedzenia w banku nie generuje dodatkowych kosztów. Musimy jednak pamiętać o tym, aby na ostatni dzień obowiązywania umowy zapewnić na koncie bankowym środki potrzebne do pokrycia bieżących kosztów np. prowadzenia rachunku. W przeciwnym razie, kiedy bank nie odnotuje wystarczającej kwoty na rachunku, może uznać, że wypowiedzenie nie jest już aktualne, a konto pozostanie dalej aktywne.

Zamknięcie konta w Citi Handlowy – czy to dobry pomysł?

Likwidacja rachunku bankowego w Citi Handlowym to dobry pomysł, ale tylko wtedy, kiedy zmieniają się warunki korzystania z usług. Jeśli oferta banku uległa pogorszeniu, możemy złożyć wypowiedzenie w trybie natychmiastowym. Wystarczy powołać się na wprowadzone zmiany, a instytucja jest zobowiązana do zakończenia świadczenia usług bez okresu wypowiedzenia.

Będąc klientem tej instytucji, warto wiedzieć, jak zamknąć konto. Citi Handlowy dokłada wszelkich starań, aby nie uprzykrzać życia swoim kontrahentom, dlatego pozwala bez dodatkowych opłat i utrudnień na zamknięcie rachunku w dowolnym momencie. Przeniesienie swoich finansów do innego banku to często jedyna szansa na uzyskanie lepszych warunków.

5/5 - (1 oddanych głosów)