zamknięcie konta citi handlowyCiti Handlowy jest bardzo rozpoznawalny bankiem. Mimo wielu zalet klienci z różnych powodów chcą zmienić konto bankowe i zamknąć wcześniej utworzone. Na stronie banku można sprawdzić jak zamknąć konto w Citi. Mamy kilka wariantów do wyboru – zamknięcie konta poprzez infolinię, listownie, w oddziale banku lub przez stronę internetową, po zalogowaniu się na nasze indywidualne konto.

Jak zamknąć konto w Citi Handlowy?

Nie wszyscy klienci cenią sobie konto w Citi Handlowy – jak zamknąć konto, bez wychodzenia z domu? Można zadzwonić na infolinię banku, której numer znajdziemy na stronie Citi Handlowy. Konsultant poprosi nas o dane, takie jak imię, nazwisko oraz identyfikator klienta bądź numer PESEL. Będzie potrzebny również numer nowego konta bankowego, na które zostaną przelane środki ze starego konta w Citi Handlowy. 

Co ważne można również zamknąć konto online, bez potrzeby przychodzenia do oddziału Citi Bank, jak zamknąć konto przez Internet w kilku szybkich krokach?

POBIERZ WZÓR

Należy wejść na swoją bankowość online w Citibank, następnie zalogować się tak jak zawsze za pomocą Identyfikatora Klienta oraz hasła, jakie sami ustawiliśmy. Wchodzimy następnie w zakładkę Kontakt z bankiem, gdzie wybieramy opcję Zapytaj/Złóż zlecenie. Należy później wejść w podkategorię Rachunki osobiste. Wybieramy rachunek do zlikwidowania i składamy odpowiednią dyspozycję. 

Citi Handlowy – jak zamknąć konto i o czym warto pamiętać?

Przy zamykaniu konta w banku, w tym również osobistego, należy pamiętać o kilku kwestiach:

—Konto nie może mieć debetu;

— Przy zamykaniu rachunku potrzebny będzie nowy numer konta, na które bank przeleje nasze środki;

— Niezależnie od tego, czy zamykamy konto listownie, czy przez Internet, będzie wymagany od nas Identyfikator Klienta lub numer PESEL;

— Na koncie nie powinno znajdować się żadne zobowiązanie, chyba że przed zamknięciem konta chcemy spłacić całość rat

— Jeśli na koncie znajduje się np. kredyt hipoteczny, wtedy może wykupić go inny bank, w którym mamy założony nowy rachunek. 

5/5 - (1 oddanych ocen)