Mimo, że BOŚ Bank posiada bardzo korzystne warunki dla swoich klientów, wielu z nich chce zamknąć konto w tym banku z różnych przyczyn. Warto wiedzieć jak zamknąć konto w BOŚ bank i na czym polega rezygnacja z korzystania z usług tej instytucji finansowej. 

Jak zamknąć konto w Banku Ochrony Środowiska?

Konto w BOŚ można zamknąć na dwa sposoby:

  1. Wysyłając list z wnioskiem o zamknięcie konta
  2. Wypełniając wniosek w oddziale banku

POBIERZ WZÓR

Jak zamknąć konto w BOŚ BankKażdy oddział banku posiada otwarte dla interesantów okienka, w których pracownicy pomogą nam zamknąć konto osobiste. Również BOŚ daje nam taką możliwość. Warto sprawdzić na stronie Banku Ochrony Środowiska zamknięcie konta wzór do wypełnienia. Jest to dokument, dzięki któremu można łatwo zamknąć nasze konto osobiste w tym banku. Rezygnacja z konta banku BOŚ nie jest trudna. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty, kartę do bankomatu banku BOŚ, a także wypełniony wniosek o zamknięcie rachunku. Przydatne będzie również nowe konto bankowe w innym banku. Numer konta bankowego będzie potrzebny do przelania na niego pieniędzy, które mamy na likwidowanym przez nad koncie bankowym w BOŚ.

Należy pamiętać, że bank nie może zamknąć konta z debetem, dlatego warto na swoim rachunku pozostawić nadwyżkę środków. Długość okresu wypowiedzenia to 30 dni i po tym czasie nasze konto zostanie zamknięte. Jeśli w tym czasie chcemy jeszcze korzystać z platformy internetowej BOŚ, należy zaznaczyć to we wniosku o likwidowaniu rachunku. Po wypełnieniu wniosku oraz oddaniu karty płatniczej od pracownika otrzymamy potwierdzenie zamknięcia konta, które warto zachować dla siebie.

Możemy mieć problem z zamknięciem konta w BOŚ bank, jeśli mamy na nim jeszcze niespłacone zobowiązania, np. kredyty hipoteczne. W tym wypadku możemy albo spróbować spłacić go w całości albo sprawdzić, czy inny bank nie przejmie od nas tego zobowiązania na nowych warunkach. 

Bank ochrony środowisk zamknięcie konta – wzór 

We wzorze wniosku o zamknięcie konta bankowego znajdują się takie rubryki do wypełnienia jak: imię i nazwisko, numer PESEL, numer i seria dowodu osobistego, numer nowego konta bankowego, informacja o przetwarzaniu naszych danych osobowych, informacja, czy chcemy przez okres 30 dni korzystać z internetowej platformy BOŚ banku.

5/5 - (1 oddanych ocen)