Zamykanie konta w BNP Paribas nie jest trudnym zadaniem. Można zamknąć je na kilka sposobów i to od nas zależy, jaka opcja będzie dla nas najdogodniejsza. Wiele osób zastanawia się jak zlikwidować konto w BNP Paribas w jeden dzień. Poniżej podajemy przykłady, jak można załatwić to za pierwszym razem.

jak zlikwidować konto w BNP ParibasBNP Paribas sa zamknięcie konta listownie

Zamknięcie konta w BNP Paribas można wykonać na kilka sposobów. Najbardziej popularnym jest oczywiście wizyta w oddziale naszego banku. Można również wydać odpowiednią dyspozycję na infolinii. 

Istnieje także możliwość zamknięcia konta osobistego poprzez list polecony, który wysyłamy na adres naszego banku. Rzadko stosowany jest taki sposób na zamknięcie konta BNP Paribas, ale jest to dobra opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mają dostępu do Internetu, a nie chcą załatwiać tak ważnej sprawy telefonicznie. Aby móc w ten sposób zlikwidować konto w BNP Paribas, należy w liście dołączyć odpowiednio wypełniony wniosek. Powinien mieć on nasze dane osobowe, w tym imię i nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego oraz miejsce zamieszkania. Dodatkowo warto pamiętać, aby w formularzu wpisać klauzulę, w której prosimy o nie przetwarzanie naszych danych osobowych przez bank BNP Paribas S.A. Poniżej znajduje się wzór wniosku o zamknięcie konta w tym banku:

POBIERZ WZÓR

BNP Paribas zamknięcie konta w innym banku

W BNP Paribas zamknięcie konta jest możliwe również poprzez założenie ROR-u w innym banku, w którym chcemy mieć konto bankowe. W tym wypadku w nowym banku udzielany upoważnienia, dzięki któremu możemy przenieść nasze dotychczasowe konto bankowe w nowe miejsce. Następuje zamknięcie konta w BNP Paribas i przeniesienie go do nowego banku. Aby taka dyspozycja mogła wejść w życie, trzeba złożyć podpis zgodny z tym, którym podpisywaliśmy umowę z bankiem BNP Paribas. Należy także wypełnić oświadczenie, w którym zgadzamy się na przeniesienie naszego rachunku bankowego. W jednym miejscu zlikwidujemy więc stare konto bankowe i założymy nowe. Oczywiście będzie to możliwe wtedy również, kiedy na naszym poprzednim koncie bankowym nie ma żadnego debetu.

Jak zamknąć konto w placówce BNP Paribas?

Warto wiedzieć, że w BNP Paribas S.A. zamknięcie konta można również załatwić podczas wizyt w placówce banku. Należy posiadać ze sobą swoją kartę bankomatową, — o ile bank nam taką wydał — oraz dowód osobisty. Przy konsultancie wypełniamy wniosek o likwidacji naszego dotychczasowego konta, jeśli nie ma na nim żadnego debetu. Zamknięcie konta BNP Paribas jest bardzo proste i wystarczy nam jedna wizyta w placówce. Dodatkowo musimy zdecydować, czy środki jakie pozostają na naszym koncie mają być wypłacone w formie gotówki, czy też przelane na wskazane przez nas konto bankowe. Na zamknięcie konta w danym banku często decydujemy się z powodu chęci zaciągnięcia kredytu na mieszkanie. Jest to nierzadka sytuacja zwłaszcza wtedy, gdy oferta naszej placówki nie spełnia naszych oczekiwań. Jeśli chcemy wziąć kredyt hipoteczny ranking pomoże nam w wyborze korzystnej opcji. 

Zamknięcie konta w BNP Paribas telefonicznie

Zamknięcie konta BNP Paribas jest także możliwe poprzez połączenie z infolinią, przez którą jesteśmy identyfikowani pod kątem numeru PESEL oraz numeru dowodu osobistego. Po telefonie na infolinię nasze konto powinno być zamknięte jeszcze tego samego dnia. 

5/5 - (2 oddanych ocen)