Wiele osób posiadających konto w Alior Bank zastanawia się, jak zamknąć konto Alior. Nie jest to trudne, zwłaszcza jeśli posiadamy już wypełniony wniosek. Sprawdźmy jakie są sposoby na zamknięcie konta w Alior Bank bez konieczności wypełniania wielu formalności.

Alior Bank jak zamknąć konto?

Jeśli nie wiemy, jak zamknąć konto w Alior Banku,  poniżej możemy dowiedzieć się szczegółowych informacji o trzech sposobach na likwidację konta w tej instytucji. 

Zamknięcie rachunku Alior listownie

Konto w Alior Bank można zamknąć wysyłając pisemną dyspozycję na adres korespondencyjny banku:. ul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa. Do naszego oświadczenia z prośba o wycofanie zgód marketingowych na przetwarzanie naszych danych osobowych przez Alior Bank. Należy dołączyć również odpowiedni wniosek. W nim powinny być zawarte takie informacje, jak:

  • Nasze imię i nazwisko
  • Numer PESEL i numer dowodu osobistego
  • Obecny numer konta, na które mają zostać przelane środki pozostałe na rachunku w Alior

W oświadczeniu musi znaleźć się informacja, że wypowiadamy naszą umowę z Alior Bank oraz że zgadzamy się na przelanie pozostałych środków z konta. 

Wzór wniosku o zamknięcie konta:

POBIERZ WZÓR

Alior Bank zgadza się najczęściej na zamknięcie konta korespondencyjnie wyłącznie wtedy, kiedy nasze saldo na rachunku wynosi 0 zł.

Jak zamknąć konto w Alior telefonicznie?

Kolejnym sposobem na Alior zamknięcie konta jest kontakt z infolinią. Po wybraniu numeru 19 502 skontaktujemy się z konsultantem, który pobierze od nas dane osobowe,  PESEL oraz numer dowodu osobistego. Podajemy również nasz nowy numer konta bankowego, na którego zostaną przelane zgromadzone przez nas środki finansowe. 

alior bank rezygnacja z kontaZamknięcie konta Alior online

Jeśli posiadamy aplikację mobilną banku, możemy również wykonać zamknięcie rachunku bankowego za jej pomocą. W bankowości internetowej wybieramy opcję nowej wiadomości. Jako typ wiadomości wybieramy dyspozycję, która dotyczy rachunku bankowego. W temacie zapisania musimy szczegółowo określić, z jaką prośbą zwracamy się do banku. Warto zawrzeć tytuł „zamknięcie konta osobistego”. W zgłoszeniu musi być podany numer rachunku w innym banku, na który zostaną przelane środki. Na naszym koncie bankowym nie może być żadnych dodatkowych zobowiązań. W innym wypadku procedura nieco się wydłuży.

Zamknięcie rachunku w placówce Alior

Możemy zamknąć również nasze konto w Alior Bank przez wizytę w oddziale banku. Zamknięcie konta Alior Bank jest załatwiane przez konsultanta, który na miejscu drukuje nam wniosek, który wypełniamy o nasze dane osobowe oraz podpis. W Alior Bank zamknięcie konta następuje jeszcze tego samego dnia. W wielu przypadkach decydujemy się na tego typu kroki z tego powodu, iż chcemy wziąć kredyt na mieszkanie, a oferta Alior Banku nas nie satysfakcjonuje. Jeśli chcemy zaciągnąć pożyczkę na zakup czy remont własnego m4, porównywarka kredytów hipotecznych może znacznie ułatwić nam podjęcie decyzji, który bank wybrać. 

Kiedy w Alior Bank zamknięcie konta jest niemożliwe?

Niestety nie zawsze zamknięcie konta w Alior Bank jest możliwe. Zdarzają się sytuacje, w których Alior Bank może odmówić nam zamknięcia rachunku. W przypadku, kiedy posiadamy na koncie zadłużenie albo mamy kredyt w Alior Bank, możemy nie móc zamknąć naszego konta osobistego. Dodatkowo aby móc zamknąć konto w Alior Bank, należy oddać kartę bankową do oddziału banku. 

5/5 - (1 oddanych ocen)