Czyszczenie big i krd często jest niezbędne, jeśli chcemy starać się o zobowiązanie gotówkowe, a nie mamy zbyt dobrej zdolności kredytowej. Z tego też powodu chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób jak najszybciej pozbyć się negatywnych wpisów w tego typu bazach, aby pożyczkodawca uznał nas za wiarygodnego konsumenta i przyznał nam kredyt. Jak wyczyścić Big i KRD? Sprawdź krok po kroku, co trzeba zrobić.

wniosek o wykreślenie z krdJak wyczyścić BIG i KRD i dlaczego warto to zrobić?

Negatywne oceny i wpisy w popularnych bazach jak BIK, BIG czy KRD dotyczą zawsze sytuacji, gdy mamy długo niespłacane zadłużenia. W przypadku gdy chcemy starać się o kredyt w banku, musimy zdawać sobie sprawę, że pożyczkodawca zawsze będzie analizował naszą zdolność kredytową. Oznacza to, że wszystkie rejestry dłużników oraz Biuro Informacji Kredytowej zawsze zostanie sprawdzone na etapie weryfikacji wniosku. Wówczas, nasze szanse na kredyt maleją niemal do zera, a my możemy wnioskować jedynie o pożyczkę na dowód w parabanku. Warto przeprowadzić czyszczenie bik, big i krd w szybki i bezbolesny sposób, aby bank przyznał nam zobowiązanie. 

Jak wyczyścić krd?

Czyszczenie krd jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy spłacimy cały dług wierzycielowi. Posiada on wówczas obowiązek zgłoszenia tego do rejestru dłużników. Wniosek o wykreślenie z krd musi zostać złożony w ciągu 14 dni od uiszczenia zaległości. Wykreślenie z KRD może nastąpić również wtedy, gdy od powstania długu miną min. 3 lata, gdy dług zostanie przedawniony lub nastąpi zbycie wierzytelności.

Czyszczenie big

Również w przypadku BIG, nie ma innej możliwości usunięcia negatywnych wpisów, jak spłata zadłużenia. Niezależnie od tego, czy zaciągnęliśmy kredyt w banku, czy też przedmiotem zadłużenia jest pożyczka gotówkowa od osoby prywatnej, po spłacie zaległości wierzyciel w ciągu 14 dni musi zgłosić ów fakt do bazy. Nie musimy jednak obawiać się braku wniosku o wykreślenie z BIG, gdyż grozi to karą w wysokości nawet 20-30 tys. zł. Z tego też powodu wierzyciele w większości przypadków dotrzymują terminów, a dłużnicy mogą spodziewać się szybkiego wyczyszczenia wpisów w BIG i KRD. 

Spłata długów a wyczyszczenie BIG i KRD

Po spłacie zadłużeń wszelkie negatywne wpisy znikną z baz i nie będzie po nich śladu. Nie musimy więc obawiać się odrzucenia wniosku przez bank, pod warunkiem, że dług nie dotyczy zobowiązań finansowych. Jeśli jednak spłaciliśmy zaległości z tytułu pożyczki czy kredytu, tego typu informacje zostaną zawarte w historii kredytowej w BIK, która podczas weryfikacji wniosków jest sprawdzana przez banki. 

4.5/5 - (2 oddanych ocen)